Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
pl

30.

International Film Festival

Krakow 21-26 XI 2023

Maciej Cuske

Added: November 03, 2021


Urodził się i mieszka w Bydgoszczy. W 2004 roku ukończył reżyserię filmu dokumentalnego w Szkole Wajdy, gdzie jest wykładowcą. Prowadzi warsztaty filmowe w Polsce i za granicą, oraz współtworzy Bydgoską Kronikę Filmową, miejsce dla młodych filmowców w swoim mieście.

fot. Leszek Holf

Autor filmów dokumentalnych, m.in.: „Kuracja”, „Antykwariat”, „Pamiętaj abyś dzień święty święcił”, „Na niebie, na ziemi”, „Elektryczka”, „Wieloryb z Lorino”, pokazywanych i nagradzanych na wielu polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. Brązowy (2005) i Srebrny (2008) Lajkonik oraz Srebrny Róg (2021) na KFF w Krakowie, "Biała Kobra" na Festiwalu "Człowiek w zagrożeniu" w Łodzi, "Złoty Zamek" na Off Cinema w Poznaniu, Nagroda Polskiej Akademii Filmowej "Orzeł" w 2021, Najlepszy reżyser 2021 na West lake Film Festival w Chinach. Ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Członek Polskiej Akademii Filmowej. W 2020 r. nominowany do Paszportu Polityki.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content