About programme

Detailed programme of 23. MFF Etiuda&Anima will be available soon...WYDARZENIA BRANŻOWE

20 listopada 2019 (środa)


Akademia Górniczo-Hutnicza
Hala przemysłowa WO, ul. Reymonta 23 s. 19

12.00
Prezentacja Senstera
Prowadzenie: Anna Olszewska

Prezentujemy rzeźbę cybernetyczną Edwarda Ihnatowicza SENSTER. Praca należy do klasycznych dzieł sztuki mediów. Powstała w 1968 roku i od lat uznawano ją za zaginioną. Członkowie zespołu RE: SENSTER odnaleźli pozostałości oryginału i sprowadzili je na AGH w Krakowie, gdzie w 2017 roku podjęto prace nad reaktywacją rzeźby. Edward Ihnatowicz zakładał stworzenie rzeźby reagującej ruchem na obecność ludzi w otoczeniu. Zdecydował też, że ów miękki, organiczny ruch kontrastować będzie ciężarem i rozmiarami dzieła. W ten sposób powstał mierzący ponad pięć metrów szkielet. Stalowy masyw poruszał się płynnie dzięki zsynchronizowanej pracy sześciu siłowników. Zmianą położenia sterował program komputerowy.


21 listopada 2019 (czwartek)


Małopolski Ogród Sztuki
Rajska 12
Sala mała

14.00
Oglądaj i kup mnie! Seriale animowane a przemysł zabawkarski
Prowadzenie: Konrad Sierzputowski

Animowani bohaterowie przenoszą się do rzeczywistości poza filmowej od niemal początków sztuki ruchomych obrazów. Od niesfornego kota Felixa przez mieszkańców uniwersum Disneya aż do japońskich animacji dla dorosłych. Wszędzie tam, gdzie wyobraźnię widzów rozpalają przygody animowanych bohaterów, tam rynek znajduje również miejsce do urzeczywistniania animacji w postaci zabawek.


22 listopada 2019 (piątek)


Małopolski Ogród Sztuki
Rajska 12
Sala mała

10.00
Masz projekt? Zaprezentuj go z uśmiechem (część 1)
Prowadzenie: Anna Szczerbińska

12.00
Czy reklama może być etiudą filmową? Czyli jak opowiadać historię z marką w tle
Warsztaty Papaya Young Directors 2019

Prowadzenie: Marta Frączek

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami konkursu dla młodych twórców filmowych Papaya Young Directors. Porozmawiamy o reklamie, jakiej nie znacie - odważnej, filmowej, niestereotypowej. Takiej, jakiej wymaga się od młodych, pełnych pomysłów twórców. Spotkanie poprowadzi Marta Frączek - członkini kapituły i jurorka konkursu, opowie o najbardziej filmowych przykładach reklamy ze świata oraz przedstawi kulisy pracy w konkursie i odpowie na pytanie jak przebić się do świata reklamy.

15.00
IAM prezentuje # Polish Icons
Prowadzenie: Grzegorz Skorupski

Ta animowana seria wyprodukowana w Instytucie Adama Mickiewicza została stworzona przez kilka polskich studiów animacji, z których każdy jest członkiem Stowarzyszenia Producentów Polskiej Animacji. Seria skłąda się z czterech odcinków. Każdy odcinek poświęcony jest innej ikonie polskiej kultury: Ignacemu Janowi Paderewskiemu – pianiście, kompozytorowi i pierwszemu polskiemu premierowi po I wojnie światowej, Tamarze Łempickiej – malarce art deco, Stanisławowi Ignacemu Witkiewiczowi, znanemu powszechnie jako Witkacy – pisarzowi, malarzowi, filozofowi, teoretykowi, dramatopisarzowi, powieściopisarzowiu i fotografowi, jak również Lwowskiej Szkole Matematycznej – grupie matematyków ze Lwowa działającej w okresie międzywojennym, których prace znacznie przyczyniły się do rozwoju fundamentalnych kierunków tej dziedziny.

PAUZA HUB
ul. Rajska 12

15.00
WIĘCEJ ŚWIATŁA?
Spotkanie z Heliografem
Nowe wyzwania, nowe pomysły, nowy czas

Muzeum Narodowe w Krakowie, Gmach Główny - Sala u Samurajów
Al. 3 Maja 1

11.00
Forum Sekcji Filmu Animowanego SFP
Relacja reżyser – producent a jakość filmu animowanego

23 listopada 2019 (sobota)


Małopolski Ogród Sztuki
Rajska 12
Sala duża

9.00
Masz projekt? Zaprezentuj go z uśmiechem (część 2)
Prowadzenie: Anna Szczerbińska

Małopolski Ogród Sztuki
Rajska 12
Sala mała

17.00
Interaktywność u Aardmana
Prowadzenie: Neil Pymer

Neil Pymer jest dyrektorem kreatywnym w innowacyjnym dziale interaktywnym u Aardmana. Będzie mówił o niektórych projektach Aardmana oraz o kreatywnym kierunku firmy. Zaprezentuje również wybór krótkich filmów animowanych innych form realizowanych przez firmę.

24 listopada 2019 (niedziela)


Małopolski Ogród Sztuki
Rajska 12
Sala mała

11.00
Konferencja Rektorów i reprezentantów europejskich szkół filmowych i artystycznych: Promocja i dystrybucja etiud studenckich i filmów dyplomowych poza system i środowiskiem szkolnictwa filmowego

Udział w konferencji zapowiedziały m.in.: Łódzka Szkoła Filmowa, Szkoła Konrada Wolfa z Poczdam - Babalsberg i Szinház-es Filmművészeti Egyetem z Budapesztu.