About programme

Detailed programme of 23. MFF Etiuda&Anima will be available soon...WARSZTATY

23 listopada 2019 (sobota)


Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego - Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie
Plac Szczepański 9


Warsztaty Flip-booka
Flip Book to jeden z najprostszych, najstarszych i najbardziej lubianych sposobów tworzenia “filmu animowanego”. Podczas tych warsztatów uczestnicy będą badać cuda złudzeń optycznych. Korzystając z podstawowych umiejętności rysowania i kilku sztuczek, uczestnicy stworzą własny papierowy film!

10.00 – 12.15
Warsztaty animacji dla dzieci (5 - 7 lat)
Prowadzenie: Lucija Mrzljak

13.00 – 16.00
Warsztaty animacji dla dzieci (8 - 10 lat)
Prowadzenie: Lucija Mrzljak

Wstęp wolny
Liczba miejsc ograniczona! Zapisy pod adresem: anna.kurda@etiudaandanima.pl

Małopolski Ogród Sztuki
Rajska 12

10.00 – 14.00
I ty możesz zostać youtuberem: warsztaty realizacji filmu telefonem komórkowym - warsztaty dla młodzieży w wieku 10 – 13 lat
Prowadzenie: Rafał Kosecki, AMA

Wstęp wolny
Liczba miejsc ograniczona! Zapisy pod adresem: anna.kurda@etiudaandanima.pl

Zapraszamy wszystkich młodych entuzjastów kręcenia filmów telefonem komórkowym na warsztaty z Rafałem Koseckim, wykładowcą AMA Film Academy. Podczas warsztatów uczestnicy poznają zasady kadrowania, plany filmowe oraz możliwości i zasady działania sprzętu multimedialnego przyniesionego przez uczestników. Każdy z uczestników będzie miał szansę poznać wszystkie etapy tworzenia krótkich opowieści filmowych: od inspiracji poprzez pomysł na historię, scenariusz, kadrowanie, storyboard, wykonanie/montaż.

Rafał Kosecki - Aktor filmowy i telewizyjny, reżyser TV. Znany z obsady polskich seriali, takich jak „Kasia i Tomek”,, „Tygrysy Europy”, „Dziki”, „Szkoła”. Realizował seriale „W11. Wydział śledczy” i „Detektywi” dla telewizji TVN. Wykładowca na AMA Film Academy w Krakowie.

Małopolski Ogród Sztuki
Rajska 12

15.00 – 19.00
Ciało, organizm, mechanizm - warsztaty animacji dla dorosłych
Prowadzenie: Izabela Plucińska

Wstęp wolny
Liczba miejsc ograniczona! Zapisy pod adresem: anna.kurda@etiudaandanima.pl

Ciało, organizm, mechanizm – taki jest tytuł warsztatów animacji poklatkowej, które poprowadzi Izabela Plucińska, reżyserka, scenarzystka i twórca filmów animowanych. Warsztaty skierowane są do osób dorosłych, które chcą nauczyć się doskonałej techniki tworzenia w plastelinie od mistrzyni. Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł stworzyć swoją animację.