About programme

Detailed programme of 23. MFF Etiuda&Anima will be available soon...




DZIEŃ 1
(rozpoczęcie festiwalu)

20 listopada 2018 (wtorek)


Kijów Centrum
Al. Krasińskiego 34
Sala duża


17.00
  • Love Express. Przypadek Waleriana Borowczyka / Love Express. The Disappearance Of Walerian Borowczyk, reż.|dir.: Kuba Mikurda, PL 2017, 72’

  • Dokument produkcji HBO Europe poświęcony twórczości Waleriana Borowczyka - cenionego w latach 60. i 70. XX wieku reżysera o niezwykłej wrażliwości, z czasem zaszufladkowanego jako twórca filmów erotycznych.

    20.00
    OFICJALNE ROZPOCZĘCIE FESTIWALU

  • Żółta łódź podwodna | Yellow Submarine, reż.|dir.: George Dunning, UK/USA 1968, 88’

  • To film sztandarowy dla kultury psychodelicznej; skrzący się kolorami pokaz inwencji wizualnej, złudzeń optycznych, gier słownych, a wreszcie doskonałej muzyki, zdolny oczarować obrazem i muzyką Beatlesów widzów w każdym wieku.


    Małopolski Ogród Sztuki
    Rajska 12
    Sala duża


    15.30
    I projekcja konkursu ANIMA (85’)

  • Le sujet / Temat / The Subject, reż./dir.: Patrick Bouchard, CA 2018, 10’
  • Muzicke Traume / Muzyczne traumy / Musical Traumas, reż./dir.: Miloš Tomić, SRB 2018,
  • Kwadratura koła / Squaring the Circle, reż./dir.: Karolina Specht, PL 2018, 5’
  • Circuit / Obwód / Circuit, reż./dir.: Delia Hess, CH 2018, 8’40’’
  • The Box / Pudełko / The Box, reż./dir.: Dušan Kastelic, SI 2017, 12’12’’
  • Irma, reż./dir. Alejo Schettini and Germán Tejeira, UY 2017, 5’40’’
  • Manivald, reż./dir.: Chintis Lundgren, EE 2017, 13’’
  • (Fool time) JOB / PRACA (Na mierny etat) / (Fool time) JOB, reż./dir.: Gilles Cuvelier, FR 2017, 16’35’’
  • La bataille de San Romano / Bitwa pod San Romano / The Battle of San Romano, reż./dir.: Georges Schwizgebel, CH 2017, 2’26’’

  • 17.30
    II projekcja konkursu ANIMA (80’)

  • Mitina Lyubov / Miłość Mitii / Mitya’s Love, reż./dir.: Svetlana Filippova, RU 2018, 14’04’’
  • Panta Rhei, reż./dir.: Wouter Bongaerts, BE 2018, 10’14’’
  • A Table Game / Gra, reż./dir.: Nicolás Petelski Mesón, EE/ES 2017, 3’53’’
  • Spell of the West / Czar Zachodu, reż./dir.: Sam Lane, USA 2018, 7’12’’
  • Nachtmahr, reż./dir.: Ana Maria Angel, D 2017, 7’12’’
  • She / Ona, reż./dir.: Shengwei Zhou, CN 2018, 11’
  • Living Like Heta / Żyjąc jak Heta, reż./dir.: Bianca Caderas, Isabella Luu and Kerstin Zemp, CH 2017, 6’12’’
  • The Pigeon / Gołąb, reż./dir.: Elizabeth Kazanjian, USA 2018, 2’47’’
  • Raymonde ou l'évasion vertical / Raymonde lub Wertykalna Ucieczka / Raymonde or the Vertical, reż./dir.: Sarah Van Den Boom, FR 2018, 16’36’’


  • Małopolski Ogród Sztuki
    Rajska 12
    Sala mała


    16.00
    I/25 – Etiudy – laureaci 25-lecia Etiudy&Animy (93’)

  • Krvavý Hugo / Krwawy Hugo / Bloody Hugo, reż./dir.: Aurel Klimt, CZ 1997, 5'25''
  • Amanacy / Amanacy, reż./dir.: Milagros Mumenthaler, AR/CH 2006, 17'25''
  • Bermuda, reż./dir.: Ülo Pikkov, EE 1998, 10’54’’
  • Ilona – A Girl Who Had No Problems / Ilona – dziewczyna bez problemów / Ilona – A Girl Who Had No Problems, reż./dir.: Alli Haapasalo, FI 2003, 30'
  • Opitzowa žena / Żona Opitza / The wife of Opitz, reż./dir.: Marie Dvořaková, CZ 2003, 4'
  • Posrednikat / Pośrednik, reż./dir.: Dragomir Sholev, BG 2008, 25'

  • 17.30
    I projekcja konkursu ETIUDA (107’)

  • Heimat, reż./dir.: Emi Buchwald, PL 2017, 24’12’’
  • Obeleženi / Oznaczony / Marked, reż./dir.: Jovan Dopudj, SRB 2017, 10’47”
  • Rien ne va Plus, reż./dir.: Sophie Linnenbaum, D 2017, 15’01”
  • Légmell / Zapadnięte płuco / Collapsed Lung, reż./dir.: Ambrus Fatér, HU 2017, 26’54”
  • Czarnobóg / The Blackgod, reż./dir.: Grzegorz Paprzycki, PL 2018, 29’59’’