en

31.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 22-27 X 2024

Trzeci dzień Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima 2023

Dodano: 23 listopada, 2023

Trzeci dzień naszego festiwalu zaczynamy od panelu dyskusyjnego „Od filmówki do Berlinale” odbywającego się o godzinie 13:00 w Pałacu Potockich przy ulicy Rynek Główny 20! Wstęp na wydarzenie jest wolny, dlatego też szczególnie zachęcamy do przyjścia i wysłuchania rozmowy w której będą uczestniczyć m.in. laureat Złotego Dinozaura 2013 Elmar Imanov i laureatka Złotego Dinozaura 2014 Aga Woszczyńska. Zaproszeni goście opowiedzą jak przebiegały ich ścieżki kariery po szkole filmowej, jakie napotykali trudności przy realizacji kolejnych projektów oraz o sukcesach jakie odnieśli.

Przenosząc się do MOS-u, a dokładnie do Sali Małej, o 13:30 zapraszamy na pierwszą odsłonę „Autoportretów twórców animacji”. W ramach tego wydarzenia skupimy się na twórczości Priita Tendera. W bloku krótkometrażowych animacji autorstwa Estończyk będzie można obejrzeć między innymi „Orfeusza” z 2019, „Ptasią grypę” z 2016 i „Karmiciela larw” z 2012.


Kadr z animacji „Orfeusz”, reż. Priit Tender

Po zakończeniu wyżej wspomnianego wydarzenia, w tym samym miejscu, o godzinie 15:00 odbędzie się III projekcja konkursu Etiuda, w czasie której będzie można obejrzeć kolejne pięć konkursowych produkcji, na przykład meksykańską „3 dni, 3 lata” (reż. Florencia Gómez Sántiz) i hiszpańską „To co nadejdzie” (reż. Santiago Ráfales).

W tym samym czasie, czyli o 15:00, w Sali Dużej MOS-u odbywać się będzie druga projekcja „10 na 30-lecie”, czyli wydarzenia, w ramach którego przypominane są nagrodzone w ubiegłych edycjach festiwalu filmy, zarówno z kategorii etiud, jak i animacji. Swoich faworytów wybrali Organizatorzy festiwalu. Widzowie będą mogli zapoznać się m.in. z polską etiudą „Zabicie ciotki”, która w 2014 została nagrodzona Srebrnym Dinozaurem, oraz chorwacką animację „Manifestacja geniuszu w czterech aktach”, która zdobyła nagrodę Złoty Jabberwocky w 2018.


Kadr z filmu „Zabicie ciotki”, reż. Mateusz Głowacki

Kolejny dzień Wystawa WymiAR będzie dla Państwa otwarta od godziny 15:00 do 21:00. Serdecznie zapraszamy na tą niesamowita podróż przez tajemnice rozległego kosmosu i przestrzeni wirtualnej! W czasie tej wystawy, nasi goście będą mogli podziwiać prace takich autorów, jak między innymi Samuel Kawczak, Anna Riabchenko i Anastazja Tsybulska. W dalszym ciągu zapraszamy też do naszego VR Corner, do którego wstęp jest wolny! Znajduje się on w Holu Głównym MOS-u i jest do Państwa dyspozycji od 15:00 do 21:00.

O godzinie 16:00, w Pałacu Potockich przy ulicy Rynek Główny 20, odbędzie się kolejny tego dnia panel dyskusyjny pt. „Czy w czasie wojny milczą muzy? Wojna w Ukrainie oczami dokumentalistów”. Gośćmi będą Tadeusz Chudy (reżyser, operator), Alina Shapran (reżyserka, aktorka) oraz Maciej Zygmunt (fotograf, filmowiec), którzy w trakcie panelu opowiedzą o swoich projektach filmowych oraz fotograficznych podejmujących temat wojny w Ukrainie, osób dotkniętych traumą wojenną i kryzysem uchodźczym a także podzielą się swoimi osobistymi przeżyciami pracy w warunkach konfliktu zbrojnego. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.


Kadr z animacji „Świat do obejścia”, reż. Stephen Irwin

O 17:00 w Dużej Sali MOS-u ruszy II projekcja konkursu Anima, podczas której w dalszym ciągu wyświetlane będą tegoroczne przyjęte do konkursu animacje. Wśród nich brytyjski „Świat do obejścia”, w reżyserii Stephena Irwina oraz brazylijska „Presja” w reżyserii Che Marcheti. 

O 19:00, ponownie w Dużej Sali MOS-u ruszy III projekcja konkursu Anima.


Kadr z filmu „Koniec sezonu”, reż. Elmar Imanov

Trzeci dzień festiwalu zakończymy projekcją pełnometrażowego filmu w reżyserii Elmara Imanova, laureata Złotego Dinozaura 2013, pt. „Koniec sezonu”. Film opowiada historię małej azerskiej rodziny, którą wstrząsa pewien wypadek.  Zapraszamy na seans o 20:30 w Dużej Sali MOS-u!

Do zobaczenia w piątek!


Link do zakupu indywidualnych biletów: 
https://www.bilety24.pl/kino/organizator/fundacja-promocji-kultury-artystycznej-filmowej-i-audiowizualnej-etiuda-anima-932

– 12 PLN za bilet ulgowy (uczniowie/studenci/seniorzy)
– 14 PLN za bilet normalny


Więcej o biletach i karnetach:
https://etiudaandanima.pl/praktyczne/bilety-i-karnety/


Zachęcamy do śledzenia informacji o 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda&Anima na stronie: https://etiudaandanima.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/EtiudaandAnimaFacebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content