Oficjalny Program
27. MFF Etiuda&Anima
Dzień 1
17:00
VOD (PPV)
Jubileusz Daniela Szczechury – w 90-lecie urodzin (101')
  • Hobby. Daniel Szczechura. Kilka filmów animowanych jednego autora / Hobby. Daniel Szczechura. A few animated films by one author
    Reżyseria: Daniel Szczechura, Kraj: Polska, Rok: 2002, Czas emisji: 76'00''
    Pełnometrażowy film animowany, będący autorskim uszeregowaniem własnej twórczości. Kilka filmów reżyser połączył współczesnymi "dokrętkami": początkowo widzimy pustą salę kinową, słyszymy terkot projektora, a na ekranie - etiuda szkolna "Konflikty" rozpoczyna retrospektywę Szczechury. Pod koniec sala się zapełnia... jednym widzem. Jest nim reżyser.
  • Czy koń wie, że wygrał? / Does a Horse Know That It Has Won?
    Reżyseria: Daniel Szczechura, Kraj: Polska, Rok: 2017, Czas emisji: 25'00''
    Film opowiada o tygodniu z życia jeźdźców wybierających się na zawody hippiczne. Twórca próbuje uchwycić istotę relacji łączących człowieka i zwierzę w tej widowiskowej, lecz trudnej dyscyplinie sportu.
19:00
ONLINE
Oficjalne rozpoczęcie Festiwalu
Gość specjalny: Mariusz Wilczyński
    20:00
    VOD (PPV)
    Zabij to I wyjedź z tego miasta (88')
    • Zabij to I wyjedź z tego miasta / Kill It and Leave This Town
      Reżyseria: Mariusz Wilczyński, Scenariusz: Mariusz Wilczyński, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 88'00''
      Autobiograficzna impresja, reminiscencja obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi. Przy realizacji filmu wraz z Wilczyńskim współpracował zespół uzdolnionych animatorów: Agata Gorządek, Jakub Wroński, Marta Pajek, Agnieszka Borowa, Marta Magnuska, Joanna Jasińska-Koronkiewicz, Paweł Walicki, Kacper Czyczyło, Agnieszka Konarska i Anita Kwiatkowska-Naqvi.
    Dzień 2
    13:00
    VOD (PPV)
    ANIMAPHIX (Festival Internazionale del film d’Animazione, Bagheria, Włochy) przedstawia ANIMAZIONI 6 - Włoskie współczesne szorty (67')
    • Mercurio
      Reżyseria: Michele Bernardi, Produkcja: Studio Grafus, Kraj: Włochy, Rok: 2018, Czas emisji: 9'48''
    • Przez całe życie / Per tutta la vita
      Reżyseria: Roberto Catani, Scenariusz: Roberto Catani, Produkcja: Miyu Productions, Kraj: Francja, Włochy, Rok: 2018, Czas emisji: 5'20''
    • Alma
      Reżyseria: Michelangelo Fornaro, Kraj: Włochy, Rok: 2019, Czas emisji: 11'31''
    • Jestem poetą, moja droga / Sono un Poeta, Cara / I'm A Poet, Dear
      Reżyseria: Vincenzo Gioanola, Kraj: Włochy, Rok: 2019, Czas emisji: 4'15''
    • Planety / Planets
      Reżyseria: Igor Imhoff, Kraj: Włochy, Rok: 2012, Czas emisji: 9'11''
    • Duch nocy / Lo spirito della notte / The spirit of the night
      Reżyseria: Manfredo Manfredi, Kraj: Włochy, Rok: 2018, Czas emisji: 12'00''
    • Wspomnienia Alby / Memorie di Alba / Alba’s Memories
      Reżyseria: Maria Steinmetz, Andrea Martignoni, Kraj: Włochy, Niemcy, Rok: 2019, Czas emisji: 6'20''
    • Ślub Pollicino / Le Nozze di Pollicino / Pollicino’s Wedding
      Reżyseria: Beatrice Pucci, Kraj: Włochy, Rok: 2018, Czas emisji: 6'06''
    • X Y U
      Reżyseria: Donato Sansone, Kraj: Włochy, Rok: 2019, Czas emisji: 1'30''
    15:00
    VOD (PPV)
    Kraków Green Film Festival (86')
    • Na okładce / On the cover
      Reżyseria: Yeganeh Moghaddam, Scenariusz: Yeganeh Moghaddam, Kraj: Iran, Rok: 2018, Czas emisji: 4'20''
    • Ironia / Irony
      Reżyseria: Radheya Jegatheva, Scenariusz: Radheya Jegatheva, Kraj: Australia, Rok: 2018, Czas emisji: 7'53''
    • Lepiej już było / Things were better before
      Reżyseria: Lu Pulici, Scenariusz: Lu Pulici, Kraj: Włochy, Rok: 2018, Czas emisji: 6'00''
    • PM 2.5
      Reżyseria: Piotr Biedroń, Scenariusz: Piotr Biedroń, Kraj: Polska, Rok: 2017, Czas emisji: 6'40''
    • Dobra robota / Good Job
      Reżyseria: Piotr Biedroń, Scenariusz: Piotr Biedroń, Paweł Deląg, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 8'00''
    • Wonderwall
      Reżyseria: Alexander Denysenko, Scenariusz: Alexander Denysenko, Kraj: Ukraina, Rok: 2018, Czas emisji: 7'00''
    • Oblicze rogu / Sides of a Horn
      Reżyseria: Toby Wosskow, Scenariusz: Toby Wosskow, Kraj: USA, Rok: 2018, Czas emisji: 17'04''
    • The Grind Message
      Reżyseria: Niels Christian Askholm, Scenariusz: Niels Christian Askholm, Kraj: Dania, Rok: 2018, Czas emisji: 21'00''
    16:30
    VOD (PPV)
    I projekcja konkursu ETIUDA (100')
    • Dobranoc / Da Yie / Good Night
      Reżyseria: Anthony Nti, Scenariusz: Chingiz Karibekov, Anthony Nti, Produkcja: Royal Institute for Theatre, Cinema and Sound, Kraj: Belgia, Rok: 2019, Czas emisji: 20'33''
    • Ognisko / La Hoguera / The Bonfire
      Reżyseria: Carlos Saiz, Scenariusz: Carlos Saiz, Produkcja: EFTI Centro Internacional de fotografía y cine, Kraj: Hiszpania, Rok: 2020, Czas emisji: 19'00''
    • Psi stróż / Der Wächter / Dogwatch
      Reżyseria: Albin Wildner, Scenariusz: Albin Wildner, Produkcja: Filmakademie Wien, Kraj: Austria, Rok: 2019, Czas emisji: 30'00''
    • Płomienie słońca / Las Llamas De Sol / A Fire In The Sun
      Reżyseria: Pepe Sapena, Scenariusz: Belén Sevillano, Ángel Gasco-Coloma, Produkcja: Escuela de Cinematografía y del Audiovisual de la Comunidad de Madrid, Kraj: Hiszpania, Rok: 2019, Czas emisji: 12'04''
    • W ciemnościach wszystkie koty wydają się szare / Nachts Sind Alle Katzen Grau / All Cats Are Grey In The Dark
      Reżyseria: Lasse Linder, Scenariusz: Lasse Linder, Produkcja: Hochschule Luzern, Kraj: Szwajcaria, Rok: 2019, Czas emisji: 18'16''
    18:30
    VOD (PPV)
    I projekcja konkursu ANIMA (77')
    • Rysunki snów / Yumeminoe / Dreams Into Drawing
      Reżyseria: Koji Yamamura, Scenariusz: Koji Yamamura, Produkcja: Yamamura Animation, Kraj: Japonia, Rok: 2019, Czas emisji: 10'10''
    • Symbioza / Symbiosis
      Reżyseria: Nadja Andrasev, Scenariusz: Nadja Andrasev, Rita Domonyi, Produkcja: Salto Films, Kraj: Francja, Węgry, Rok: 2019, Czas emisji: 12'50''
    • Niesamowita szafa doktora Steina / Skříňostroj doktora Steina / The Incredible Wardrobegadget of Dr. Stein
      Reżyseria: Gabriela Plačková, Scenariusz: Gabriela Plačková, Produkcja: Tomas Bata University in Zlin, Kraj: Czechy, Rok: 2019, Czas emisji: 14'56''
    • Plantarium
      Reżyseria: Tomek Ducki, Scenariusz: Tomek Ducki, Produkcja: EGoFILM, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 6'53''
    • Krzyżowy ogień / Çaprazateş / Crossfire
      Reżyseria: Ekin Koca, Scenariusz: Ekin Koca, Produkcja: Ecole des Métiers du Cinéma d'Animation , Kraj: Francja, Rok: 2019, Czas emisji: 7'08''
    • Pod baldachimem / Sous la canopée / Under the canopy
      Reżyseria: Bastien Dupriez, Scenariusz: Bastien Dupriez, Produkcja: Tchack, Kraj: Francja, Rok: 2019, Czas emisji: 6'38''
    • Barcelona w ogniu / Barcelona de Foc / Barcelona Burning
      Reżyseria: Theodore Ushev, Scenariusz: Theodore Ushev, Produkcja: Mtdtv:20, Kraj: Kanada, Hiszpania, Rok: 2020, Czas emisji: 4'33''
    • Pod lodem / Sous la glace / Under the ice
      Reżyseria: Milan Baulard, Ismail Berrahma, Flore Dupont, Laurie Estampes, Quentin Nory, Hugo Potin, Scenariusz: Milan Baulard, Flore Dupont, Laurie Estampes, Produkcja: Ecole des Nouvelles Images, Kraj: Francja, Rok: 2019, Czas emisji: 6'47''
    • Ryś w mieście / Un lynx dans la ville / A Lynx in the Town
      Reżyseria: Nina Bisiarina, Scenariusz: Nina Bisiarina, Produkcja: Folimage, Kraj: Francja, Szwajcaria, Rok: 2019, Czas emisji: 6'48''
    20:00
    VOD (PPV)
    I projekcja konkursu ANIMA.PL (79')
    • Plantarium
      Reżyseria: Tomek Ducki, Scenariusz: Tomek Ducki, Produkcja: EGoFILM, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 6'53''
    • Słuchaj / Now Listen
      Reżyseria: Kijek/Adamski, Scenariusz: Kijek/Adamski, Produkcja: Pelican Capture Sp z o.o., Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 4'00''
    • Roz-Poznanie / Co-Ognition
      Reżyseria: Przemysław Świda, Scenariusz: Przemysław Świda, Produkcja: Paris+Hendzel Co., Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 6'00''
    • backstage_episodes
      Reżyseria: Marcin Wojciechowski, Scenariusz: Marcin Wojciechowski, Produkcja: Fundacja Anima Art, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 11'00''
    • The Curse
      Reżyseria: Piotr Kabat, Scenariusz: Piotr Kabat, Produkcja: Studio Filmów Rysunkowych, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 7'40''
    • Ostatnie Kino / The Last Cinema
      Reżyseria: Kajetan Pochylski, Scenariusz: Kajetan Pochylski, Produkcja: Projekt Film, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 11'50''
    • Kobieta z kamyczkiem w sercu / A Woman with a Pebble in Her Heart
      Reżyseria: Karyna Piwowarska, Jakub Wroński, Scenariusz: Ewa Pawlik, Produkcja: Fundacja PRZEKRÓJ, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 14'00''
    • Srebro ryb / Under the Waterweeds
      Reżyseria: Anita Kwiatkowska-Naqvi, Scenariusz: Anita Kwiatkowska-Naqvi, Produkcja: LeLe Crossmedia Production, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 4'56''
    • Łowy / The Hunt
      Reżyseria: Mateusz Jarmulski , Scenariusz: Mateusz Jarmulski , Produkcja: Animoon, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 8'00''
    • Dynasonic-D6
      Reżyseria: Karolina Głusiec, Scenariusz: Karolina Głusiec, Produkcja: Karolina Głusiec, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 4'10''
    21:30
    VOD (PPV)
    II projekcja konkursu ETIUDA (105')
    • Shalky
      Reżyseria: Lance Tangestani, Scenariusz: Douwe Nagelmaker, Produkcja: Nederlandse Filmacademie, Kraj: Holandia, Rok: 2019, Czas emisji: 24'57''
    • Strachy na wróble / The Scarecrows
      Reżyseria: Dan Hodgson, Scenariusz: Dan Hodgson, Produkcja: Arts University Bournemouth, Kraj: Wielka Brytania, Rok: 2020, Czas emisji: 18'10''
    • Noa
      Reżyseria: Dekel Nitzan, Scenariusz: Dekel Nitzan, Produkcja: The Steve Tisch School for Film & TV Tel Aviv University, Kraj: Izrael, Rok: 2019, Czas emisji: 25'01''
    • Terminal
      Reżyseria: Kim Allamand, Scenariusz: Kim Allamand, Produkcja: Zürcher Hochschule der Künste, Kraj: Szwajcaria, Rok: 2019, Czas emisji: 13'13''
    • W porządku / בסדר גמו / Fine
      Reżyseria: Maya Yadlin, Scenariusz: Maya Yadlin, Produkcja: Minshar School of Art, Kraj: Izrael, Rok: 2019, Czas emisji: 9'06''
    • Efekt Halo / Halo Effect
      Reżyseria: Patrycja Polkowska, Scenariusz: Patrycja Polkowska, Produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna w Łodzi, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 14'25''
    Dzień 3
    13:00
    VOD (PPV)
    MONSTRA – Lisbon Animation Festival, Lizbona – Portugalia (68')
    • Niepodzianka / Surprise
      Reżyseria: Paulo Patrício, Kraj: Portugalia, Rok: 2017, Czas emisji: 9'00''
    • Smolik
      Reżyseria: Cristiano Mourato, Kraj: Portugalia, Rok: 2009, Czas emisji: 8'00''
    • Shsh sintonia incompleta
      Reżyseria: Mário Jorge Neves, Kraj: Portugalia, Rok: 1999, Czas emisji: 3'00''
    • Cień w duszy / A Shadow in the Soul
      Reżyseria: Fernando Galrito, João Ramos, Kraj: Portugalia, Rok: 2005, Czas emisji: 10'00''
    • Fado dorosłego mężczyzny / Fado of a Grown Man
      Reżyseria: Pedro Brito, Kraj: Portugalia, Rok: 2012, Czas emisji: 7'00''
    • Sadza / Soot
      Reżyseria: David Doutel, João Ramos de Almeida, Kraj: Portugalia, Rok: 2014, Czas emisji: 14'00''
    • Amélia & Duarte
      Reżyseria: Alice Guimarães, Mónica Santos, Kraj: Portugalia, Niemcy, Rok: 2015, Czas emisji: 9'00''
    • Kali, mały wampir / Kali, the Little Vampire
      Reżyseria: Regina Pessoa, Kraj: Portugalia, Kanada, Francja, Szwajcaria, Rok: 2012, Czas emisji: 9'00''
    15:00
    VOD (PPV)
    Festiwal Filmowy NNW – Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci w Gdyni (70')
    • Orzech - zawsze chciałem być z ludźmi
      Reżyseria: Magdalena Piejko, Damian Żurawski, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 70'00''
    16:30
    VOD (PPV)
    III projekcja konkursu ETIUDA (106')
    • Solidna niemiecka robota / Kollegen / Good German Work
      Reżyseria: Jannis Alexander Kiefer, Scenariusz: Jannis Alexander Kiefer, Produkcja: Filmuniversität Babelsberg Konrad Wolf, Kraj: Niemcy, Rok: 2020, Czas emisji: 14'00''
    • Pamiętasz, jak jechaliśmy pociągiem? / Te Acuerdas Cuando Tomábamos El Tren? / Remember when we used to take the train?
      Reżyseria: Patricio Alfaro, Scenariusz: Patricio Alfaro, Produkcja: University College London, Kraj: Wielka Brytania, Rok: 2019, Czas emisji: 27'28''
    • Jazz o północy / Het Appelhuis / Midnight Jazz
      Reżyseria: Jules Mathôt, Scenariusz: Jules Mathôt, Produkcja: Koninklijke Academie voor Schone Kunsten van Gent, Kraj: Belgia, Rok: 2019, Czas emisji: 21'15''
    • Koszerność / כשר / Kosher
      Reżyseria: Gideon Imagor, Scenariusz: Yudit Kantor, Produkcja: Minshar School of Art, Kraj: Izrael, Rok: 2020, Czas emisji: 12'51''
    • Zmrok / Nightfall
      Reżyseria: Josefine Scheffler, Scenariusz: Josefine Scheffler, Produkcja: Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin, Kraj: Niemcy, Rok: 2018, Czas emisji: 30'00''
    18:30
    VOD (PPV)
    II projekcja konkursu ANIMA (72')
    • 4 North A
      Reżyseria: Jordan Canning, Howie Shia, Scenariusz: Jordan Canning, Produkcja: National Film Board of Canada, Kraj: Kanada, Rok: 2020, Czas emisji: 10'53''
    • Altötting
      Reżyseria: Andreas Hykade, Scenariusz: Andreas Hykade, Produkcja: Thomas Meyer-Hermann, Studio FILM BILDER GmbH, Kraj: Niemcy, Kanada, Portugalia, Rok: 2020, Czas emisji: 11'23''
    • Dom / Home
      Reżyseria: Anita Bruvere, Scenariusz: Angelina Olkhovskaya, Produkcja: Ajay Arora, Kraj: Wielka Brytania, Rok: 2019, Czas emisji: 7'51''
    • Grands Canons
      Reżyseria: Alain Biet, Produkcja: Girelle Production, Kraj: Francja, Rok: 2018, Czas emisji: 10'45''
    • Przez całe życie / Per tutta la vita
      Reżyseria: Roberto Catani, Scenariusz: Roberto Catani, Produkcja: Miyu Productions, Kraj: Francja, Włochy, Rok: 2018, Czas emisji: 5'20''
    • Wielki smutek / Le mal du siècle / The Great Malaise
      Reżyseria: Catherine Lepage, Scenariusz: Catherine Lepage, Produkcja: National Film Board of Canada, Kraj: Kanada, Rok: 2020, Czas emisji: 5'19''
    • Cykl / Cycle
      Reżyseria: Julia Benedyktowicz, Scenariusz: Julia Benedyktowicz, Produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 5'29''
    • TCD - Glen Hansard
      Reżyseria: Lucija Mrzljak, Scenariusz: Lucija Mrzljak, Produkcja: Lucija Mrzljak, Kraj: Estonia, Rok: 2019, Czas emisji: 4'37''
    • Zabić czas / Killing Time
      Reżyseria: Guillot Camille, Hagdahl Sörebo Fanny, Krechman Aleksandra, Naciri Sarah, Ravelonary Morgane, Zhang Valentine, Scenariusz: Guillot Camille, Hagdahl Sörebo Fanny, Krechman Aleksandra, Naciri Sarah, Ravelonary Morgane, Zhang Valentine, Produkcja: Gobelins, l’école de l’image, Kraj: Francja, Rok: 2019, Czas emisji: 4'47''
    • Listek / Lístek / Leaf
      Reżyseria: Aliona Baranova, Scenariusz: Aliona Baranova, Produkcja: University of Tomas Bata in Zlin, Kraj: Białoruś, Czechy, Rok: 2020, Czas emisji: 5'40''
    20:00
    VOD (PPV)
    II projekcja konkursu ANIMA.PL (76')
    • Ciałość / Lushfulness
      Reżyseria: Weronika Szyma, Scenariusz: Weronika Szyma, Produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi / Lodz Film School, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 5'39''
    • Millenium
      Reżyseria: Daria Godyń, Scenariusz: Daria Godyń, Produkcja: ASP Kraków, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 8'17''
    • Cykl / Cycle
      Reżyseria: Julia Benedyktowicz, Scenariusz: Julia Benedyktowicz, Produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 5'29''
    • PrzywiązAnia / Bindings
      Reżyseria: Anna Jurga, Scenariusz: Anna Jurga, Produkcja: UAP Poznań, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 5'50''
    • Drzemka / The Snooze
      Reżyseria: Katarzyna Kurop, Scenariusz: Piotr Madej, Produkcja: UP Kraków, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 6'16''
    • Oddychaj! / Breathe!
      Reżyseria: Kamila Jasińska, Scenariusz: Kamila Jasińska, Produkcja: ASP Gdańsk, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 4'04''
    • Papierowy dom / Paper House
      Reżyseria: Martyna Holda, Scenariusz: Martyna Holda, Produkcja: ASP Kraków, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 5'34''
    • Wyszła z brzegów / The Flood
      Reżyseria: Sofya Nabok, Scenariusz: Sofya Nabok, Produkcja: Likaon, Szkoła Filmowa w Łodzi/Lodz Film School, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 9'20''
    • Widzę Otchłań / I See the Abyss
      Reżyseria: Karolina Kajetanowicz, Scenariusz: Karolina Kajetanowicz, Produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi / Lodz Film School, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 4'20''
    • Jestem tutaj / I’m Here
      Reżyseria: Julia Orlik, Scenariusz: Julia Orlik, Produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 15'00''
    • I coś jeszcze / And Something Else
      Reżyseria: Olga Kłyszewicz, Scenariusz: Olga Kłyszewicz, Produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi / Lodz Film School, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 6'41''
    21:30
    VOD (PPV)
    IV projekcja konkursu ETIUDA (84')
    • Noc w płomieniach / Bobři v Plamenech / Night On Fire
      Reżyseria: Martin Kuba, Scenariusz: Martin Kuba, Filip Rejč, Produkcja: Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění v Praze – FAMU, Kraj: Czechy, Rok: 2019, Czas emisji: 14'56''
    • Madryt-Sztokholm / Madrid–Estocolmo / Madrid–Stockholm
      Reżyseria: Antonio Ledesma Vila, Carmen Kaltchev Soto, Scenariusz: Antonio Ledesma Vila, Carmen Kaltchev Soto, Produkcja: Institute de Cine Madrid, Kraj: Hiszpania, Rok: 2019, Czas emisji: 19'44''
    • Między miejscami / Sa Among Agwat / In Between Spaces
      Reżyseria: Don Senoc, Scenariusz: Don Senoc, Produkcja: Unibersidad ng Pilipinas, Kraj: Filipiny, Rok: 2018, Czas emisji: 18'29''
    • At Midnight Place A Dance – Tune
      Reżyseria: Roy Seerden, Scenariusz: Roy Seerden, Produkcja: Nederlandse Filmacademie, Kraj: Holandia, Rok: 2018, Czas emisji: 30'00''
    Dzień 4
    13:00
    VOD (PPV)
    Edinburgh Short Film Festival, Edynburg – Szkocja (71')
    • Wolny okres / Free Period
      Reżyseria: Alison Piper, Kraj: Szkocja, Rok: 2017, Czas emisji: 6'00''
    • Jesienią / In the Fall
      Reżyseria: Tom Gentle, Kraj: Szkocja, Rok: 2018, Czas emisji: 16'00''
    • Moja samotność mnie zabija / My Loneliness is Killing Me
      Reżyseria: Tim Courtney, Kraj: Szkocja, Rok: 2018, Czas emisji: 16'00''
    • Sól & sos / Salt & Sauce
      Reżyseria: Alia Ghafar, Kraj: Szkocja, Rok: 2017, Czas emisji: 11'00''
    • Samo/Świadomość / Self/Conscious
      Reżyseria: Christina Webber, Kraj: Szkocja, Rok: 2016, Czas emisji: 3'00''
    • Short Changed
      Reżyseria: Zoe Hutber, Kraj: Szkocja, Rok: 2018, Czas emisji: 5'00''
    • Jak to jest / What it Feels Like
      Reżyseria: Steven Fraser, Kraj: Szkocja, Rok: 2018, Czas emisji: 3'00''
    15:00
    VOD (PPV)
    ANIMA.PL - pozakonkursowa projekcja polskich animacji 2019/2020 (72')
    • Ości / Fishbones
      Reżyseria: Małgorzata Wowczak, Scenariusz: Małgorzata Wowczak, Produkcja: ASP Kraków, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 4'47''
    • We can still be friends
      Reżyseria: Ewa Sztefka, Scenariusz: Ewa Sztefka, Produkcja: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 5'14''
    • Portret Kobiecy / Portrait of a Woman
      Reżyseria: Natalia Durszewicz, Scenariusz: Natalia Durszewicz, Produkcja: Łódzka Szkoła Filmowa / Lodz Film School, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 4'50''
    • Rozwiązanie / Reason
      Reżyseria: Szymon Ruczyński, Scenariusz: Szymon Ruczyński, Produkcja: Łódzka Szkoła Filmowa / Lodz Film School, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 8'00''
    • Okna tego domku / The Windows of that House
      Reżyseria: Urszula Domańska, Scenariusz: Urszula Domańska, Produkcja: Łódzka Szkoła Filmowa / Lodz Film School, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 7'00''
    • Outward
      Reżyseria: Matylda Gurne, Scenariusz: Matylda Gurne, Produkcja: Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych / Polish-Japanese Academy of Information Technology, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 4'09''
    • Ciąg / The Binge
      Reżyseria: Mateusz Lewandowski, Scenariusz: Mateusz Lewandowski, Produkcja: Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych / Polish-Japanese Academy of Information Technology, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 3'06''
    • Żywy Dom / The Living House
      Reżyseria: Emilia Strzałka, Scenariusz: Emilia Strzałka, Produkcja: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 1'46''
    • Akordeon Dziadka Remka / Grandpa Remek's accordion
      Reżyseria: Daria Kopiec, Scenariusz: Bożena Szroeder, Arkadiusz Faszczewski, Produkcja: Fundacja Pogranicze, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 2'44''
    • Obecność / Presence
      Reżyseria: Klaudia Ptasińska, Scenariusz: Klaudia Ptasińska, Produkcja: ASP Kraków, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 4'40''
    • Blob
      Reżyseria: Paulina Jaklik, Julia Kwatro, Magdalena Szpyt, Mateusz Pajerski, Klaudia Ptasińska, Scenariusz: Paulina Jaklik, Julia Kwatro, Magdalena Szpyt, Mateusz Pajerski, Klaudia Ptasińska, Produkcja: ASP Kraków, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 2'55''
    • Koan
      Reżyseria: Andrzej Łukomski, Scenariusz: Andrzej Łukomski, Produkcja: Andrzej Łukomski, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 5'32''
    • Siódme tłoczenia / Seventh pressings
      Reżyseria: Wiesława Ruta, Scenariusz: Wiesława Ruta, Produkcja: Wiesława Ruta, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 5'16''
    • Faust
      Reżyseria: Marianna Atłas, Scenariusz: Marianna Atłas, Produkcja: ASP Warszawa, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 6'45''
    • Fast Food
      Reżyseria: Kacper Buratyński, Scenariusz: Kacper Buratyński, Produkcja: Łódzka Szkoła Filmowa / Lodz Film School, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 3'37''
    16:30
    VOD (PPV)
    III projekcja konkursu ANIMA (76')
    • Jak moja babcia stała się krzesłem / كيف تحولت جدتي الى كرس / How My Grandmother Became a Chair
      Reżyseria: Nicolas Fattouh, Scenariusz: Nicolas Fattouh, Produkcja: Fabian&Fred, Kraj: Liban, Niemcy, Rok: 2020, Czas emisji: 9'55''
    • Skarb / Precieux / Precious
      Reżyseria: Paul Mas, Scenariusz: Paul Mas, Produkcja: Je Suis Bien Content , Kraj: Francja, Rok: 2019, Czas emisji: 14'00''
    • Idę po papierosy / Je sors acheter des cigarettes / I’m Going Out for Cigarettes
      Reżyseria: Osman Cerfon, Produkcja: Miyu Productions, Kraj: Francja, Rok: 2018, Czas emisji: 13'35''
    • Dzikie bestie / Divokébytosti / Wild beasts
      Reżyseria: Marta Prokopová, Michal Blaško, Scenariusz: Marta Prokopová, Michal Blaško, Produkcja: MAURfilm, Kraj: Czechy, Słowacja, Rok: 2019, Czas emisji: 8'40''
    • Więzy / Uzi / Ties
      Reżyseria: Dina Velikovskaya, Scenariusz: Dina Velikovskaya, Produkcja: Florian Grolig, Kraj: Niemcy, Rosja, Rok: 2019, Czas emisji: 7'39''
    • Stop-klatka / Freeze frame
      Reżyseria: Soetkin Verstegen, Scenariusz: Soetkin Verstegen, Produkcja: Akademie Schloss Solitude, Kraj: Niemcy, Belgia, Rok: 2019, Czas emisji: 5'00''
    • We Have One Heart
      Reżyseria: Katarzyna Warzecha, Scenariusz: Katarzyna Warzecha, Produkcja: Studio Munka SFP, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 11'20''
    • Swing / Sving
      Reżyseria: Lyudmila Skotnikova, Scenariusz: Lyudmila Skotnikova, Produkcja: Studio Ural-Cinema, Kraj: Rosja, Rok: 2019, Czas emisji: 05'15''
    18:00
    VOD (PPV)
    III projekcja konkursu ANIMA.PL (83')
    • Marbles
      Reżyseria: Natalia Spychała, Scenariusz: Natalia Spychała, Produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi / Lodz Film School, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 5'31''
    • Punkt Obserwacyjny / Observation Point
      Reżyseria: Aleksander Józefczyk, Scenariusz: Aleksander Józefczyk, Produkcja: ASP Kraków, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 9'35''
    • Re-Cycle
      Reżyseria: Mateusz Lenart, Scenariusz: Mateusz Lenart, Produkcja: Studio Munka / Munk Studio, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 6'20''
    • Paradise Mall
      Reżyseria: Marta Wiktorowicz, Scenariusz: Marta Wiktorowicz, Produkcja: UAP Poznań, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 2'36''
    • We Have One Heart
      Reżyseria: Katarzyna Warzecha, Scenariusz: Katarzyna Warzecha, Produkcja: Studio Munka SFP, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 11'20''
    • Metro
      Reżyseria: Natalia Krawczuk, Scenariusz: Natalia Krawczuk, Produkcja: WJTeam, Szkoła Filmowa w Łodzi/Lodz Film School, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 10'44''
    • Takie piękne miasto / Such a Beautiful Town
      Reżyseria: Marta Koch, Scenariusz: Marta Koch, Produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi / Lodz Film School, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 7'45''
    • Filmiki Ze Zwierzątkami [ZOBACZ TERAZ] / Best Animal Videos [WATCH NOW]
      Reżyseria: Katarzyna Miechowicz, Scenariusz: Katarzyna Miechowicz, Piotr Baryła, Produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi / Lodz Film School, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 6'27''
    • Antropocen / Anthropocene
      Reżyseria: Agata Zych, Scenariusz: Agata Zych, Produkcja: UAP Pozań, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 4'37''
    • Prawo i bezprawie / Law and Lawlessness
      Reżyseria: Maciej Wierzejski, Scenariusz: Maciej Wierzejski, Produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi / Lodz Film School, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 7'44''
    • Własne śmieci / Your Own Bullshit
      Reżyseria: Daria Kopiec, Scenariusz: Daria Kopiec, Produkcja: Studio Munka / Munk Studio, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 6'26''
    • Psotnik w Szklanej Pułapce / Psotnik in the Glass Trap
      Reżyseria: Kamil Wójcik, Scenariusz: Kamil Wójcik, Produkcja: Kamil Wójcik, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 2'44''
    19:30
    VOD (PPV)
    IV projekcja konkursu ANIMA (71')
    • Pilar
      Reżyseria: Yngwie Boley, J.J. Epping, Diana van Houten, Scenariusz: Yngwie Boley, J.J. Epping, Diana van Houten, Produkcja: il Luster Films, Kraj: Holandia, Rok: 2020, Czas emisji: 10'0''
    • Jestem tutaj / I’m Here
      Reżyseria: Julia Orlik, Scenariusz: Julia Orlik, Produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 15'00''
    • Złote serce / Un Cœur d’Or / Heart of Gold
      Reżyseria: Simon Filliot, Scenariusz: Morgan Simon, Simon Filliot, Produkcja: JPL Films, Kraj: Francja, Rok: 2020, Czas emisji: 12'46''
    • Chado
      Reżyseria: Dominica Harrison, Scenariusz: Dominica Harrison, Produkcja: Animate Projects, Kraj: Wielka Brytania, Rok: 2020, Czas emisji: 7'24''
    • Psy / Dogs
      Reżyseria: Benjamin Berrebi, Jakub Bednarz, Diego Cristófano, Théo Lenoble, Mohammad Babakoohi, Karlo Pavicic-Ravlic, Marthinus Van Rooyen, Scenariusz: Benjamin Berrebi, Jakub Bednarz, Diego Cristófano, Théo Lenoble, Mohammad Babakoohi, Karlo Pavicic-Ravlic, Marthinus Van Rooyen, Produkcja: Gobelins, l’école de l’image, Kraj: Francja, Rok: 2018, Czas emisji: 7'20''
    • Ptak / Bird
      Reżyseria: Wu-Ching Chang, Scenariusz: Wu-Ching Chang, Produkcja: Wu-Ching Chang, Kraj: Tajwan, Wielka Brytania, Rok: 2019, Czas emisji: 4'35''
    • Pani Miedzianej Góry / Khoziayka Mednoy Gory / The Mistress of the Copper Mountain
      Reżyseria: Dmitry Geller, Scenariusz: Vladimir Geller, Produkcja: School-Studio SHAR, Nikolay Makovsky, Kraj: Rosja, Rok: 2020, Czas emisji: 13'33''
    21:00
    VOD (PPV)
    V projekcja konkursu ETIUDA (102')
    • Rio
      Reżyseria: Zhenia Kazankina, Scenariusz: Zhenia Kazankina, Produkcja: Russian State University of Cinematography named after S.Gerasimov – VGIK, Kraj: Rosja, Rok: 2019, Czas emisji: 22'00''
    • Planeta Gelnica / Planéta Gelnica / Planet Gelnica
      Reżyseria: Paula Reiselová, Scenariusz: Paula Reiselová, Produkcja: Vysoká škola múzických umení v Bratislave – VŠMU, Kraj: Słowacja, Rok: 2018, Czas emisji: 16'01''
    • Terytoria / Timoura / Territories
      Reżyseria: Azedine Kasri, Scenariusz: Azedine Kasri, Produkcja: École Nationale Supérieure des Métiers de l'Image et du Son, Université de recherche Paris Sciences et Lettres, Kraj: Francja, Rok: 2019, Czas emisji: 25'56''
    • Hongkong, Pierwsza W Nocy / 夜港 / 1 A.M. In Hongkong
      Reżyseria: Zhang Yiling, Scenariusz: Zhang Yiling, Produkcja: University of Hong Kong, Kraj: Hongkong, Rok: 2020, Czas emisji: 16'37''
    • Wyjście / Wychod / Exit
      Reżyseria: Ivan Basov, Scenariusz: Ivan Basov, Produkcja: Moscow Film School, Kraj: Rosja, Rok: 2020, Czas emisji: 20'51''
    Dzień 5
    10:00
    TupiTube
    Wrzuć pandemię do filmu: I tura - Warsztaty animacji dla dzieci online
    Grupa docelowa: dzieci w wieku 7-9 lat, max. 12 osób

    Podczas zajęć online uczestnicy poznają arkana animacji rysunkowej (2D), a przy użyciu specjalnej aplikacji stworzą krótki film w tej technice. Każde dziecko siedząc bezpiecznie w zaciszu domowym w przystępny i praktyczny sposób zapozna się z podstawami animacji rysunkowej i stworzy krótką animację. >> Szczegóły

    Zgłoszenia: biuro@etiudaandanima.pl
    Uwaga! Liczba miejsc dla każdej z grup ograniczona

    Warsztaty będą prowadzone przez Justynę Jakóbowską.

    Uwaga: warsztaty odbędą się poprzez platformę TupiTube (szczegóły poniżej)

    Zajęcia będą prowadzone na programie TupiTube i tu kilka ważnych rzeczy! Dobrze, żeby uczestnicy pobrali sobie przed zajęciami program TupiTube (jest darmowy) i wykonali kilka zdjęć lub pobrali gotowe zdjęcia (wykonane przez nas). Instrukcja przygotowania do warsztatu znajduje się poniżej.

    PAKIET ANIMATORA

    CO TRZEBA MIEĆ?:
    - laptop lub tablet graficzny
    - dobre łącze internetowe
    - działającą kamerkę w laptopie/tablecie
    - sprawną myszkę/touchpad
    - zainstalowany na komputerze/tablecie program TupiTube (link do pobrania poniżej)
    - kartkę i ołówek/mazak
    - pakiet zdjęć zawierający zdjęcie liścia, lecącego ptaka, chmury na przezroczystym tle (.png) ? można zrobić samodzielnie lub pobrać plik.

    DO POBRANIA
    - program TupiTube: https://sourceforge.net/projects/tupi2d/
    - pakiet zdjęć https://mab.to/p/uuNSXW6mTzi4

    Zdjęcia objęte prawem autorskim, udostępnione jedynie na potrzeby realizacji warsztatu "Wrzuć pandemię do filmu" w ramach festiwalu Etiuda&Anima.
      12:00
      Online
      Promocja książek
      Premiera na Youtube:
      https://www.youtube.com/watch?v=P49LktM5T9o

      - "Propaganda, Ideology, Animation. Twisted Dreams of History" - Olga Bobrowska, Michał Bobrowski, Bogusław Zmudziński (red.)

      - "Twórczość filmowa Jana Švankmajera. Główne konteksty kulturowe i ideowe" - Bogusław Zmudziński
        13:00
        VOD (PPV)
        Plebiscyt ASIFA (10 najlepszych animacji VI dekady ASIFA) – I projekcja (74')
        • Oh Willy...
          Reżyseria: Emma De Swaef, Marc James Roels, Scenariusz: Emma De Swaef, Marc James Roels, Produkcja: Ben Tesseur, Nidia Santiago, Kraj: Belgia, Francja, Holandia, Rok: 2011, Czas emisji: 16'42''
        • Löss
          Reżyseria: Yi Zhao, Scenariusz: Yi Zhao, Robert van Dijk, Produkcja: Armadillo Film, MerganTelewerks, Kraj: Holandia, Chiny, Rok: 2015, Czas emisji: 27'58''
        • Błoga przypadkowa śmierć / The Blissful Accidental Death
          Reżyseria: Sergiu Negulici, Scenariusz: Sergiu Negulici, Ioana Nicoară, Manuela Marcovici, Produkcja: Reniform Production/ Abis Studio, Kraj: Rumunia, Rok: 2016, Czas emisji: 15'06''
        • Łaźnia / Simhall / Bath House
          Reżyseria: Niki Lindroth von Bahr, Scenariusz: Jerker Virdborg, Produkcja: Malade, Kraj: Szwecja, Rok: 2014, Czas emisji: 14'03''
        14:00
        TupiTube
        Wrzuć pandemię do filmu: II tura - Warsztaty animacji dla dzieci online
        Grupa docelowa: dzieci w wieku 10-13 lat, max. 12 osób

        Podczas zajęć online uczestnicy poznają arkana animacji rysunkowej (2D), a przy użyciu specjalnej aplikacji stworzą krótki film w tej technice. Każde dziecko siedząc bezpiecznie w zaciszu domowym w przystępny i praktyczny sposób zapozna się z podstawami animacji rysunkowej i stworzy krótką animację. >> Szczegóły

        Zgłoszenia: biuro@etiudaandanima.pl
        Uwaga! Liczba miejsc dla każdej z grup ograniczona

        Warsztaty będą prowadzone przez Justynę Jakóbowską.


        Uwaga: warsztaty odbędą się poprzez platformę TupiTube (szczegóły poniżej)

        Zajęcia będą prowadzone na programie TupiTube i tu kilka ważnych rzeczy! Dobrze, żeby uczestnicy pobrali sobie przed zajęciami program TupiTube (jest darmowy) i wykonali kilka zdjęć lub pobrali gotowe zdjęcia (wykonane przez nas). Instrukcja przygotowania do warsztatu znajduje się poniżej.

        PAKIET ANIMATORA

        CO TRZEBA MIEĆ?:
        - laptop lub tablet graficzny
        - dobre łącze internetowe
        - działającą kamerkę w laptopie/tablecie
        - sprawną myszkę/touchpad
        - zainstalowany na komputerze/tablecie program TupiTube (link do pobrania poniżej)
        - kartkę i ołówek/mazak
        - pakiet zdjęć zawierający zdjęcie liścia, lecącego ptaka, chmury na przezroczystym tle (.png) ? można zrobić samodzielnie lub pobrać plik.

        DO POBRANIA
        - program TupiTube: https://sourceforge.net/projects/tupi2d/
        - pakiet zdjęć https://mab.to/p/uuNSXW6mTzi4

        Zdjęcia objęte prawem autorskim, udostępnione jedynie na potrzeby realizacji warsztatu "Wrzuć pandemię do filmu" w ramach festiwalu Etiuda&Anima.
          14:30
          VOD (PPV)
          Plebiscyt ASIFA (10 najlepszych animacji VI dekady ASIFA) – II projekcja (65')
          • Enigma / Aenigma
            Reżyseria: Antonis Ntoussias, Aris Fatouros, Scenariusz: Antonis Ntoussias, Aris Fatouros, Produkcja: Michael Sarantinos / Steficon, Kraj: Grecja, Rok: 2016, Czas emisji: 10'18''
          • Kocie dni / Neko No Hi / Cat Days
            Reżyseria: Jon Frickey, Scenariusz: Jon Frickey, Produkcja: Jon Frickey, Kraj: Niemcy, Japonia, Rok: 2018, Czas emisji: 11'09''
          • Bloeistraat 11
            Reżyseria: Nienke Deutz, Scenariusz: Nienke Deutz, Produkcja: Lunanime, Kraj: Belgia, Holandia, Rok: 2018, Czas emisji: 9'41''
          • Rozmowa / Conversation
            Reżyseria: Ana Horvat, Scenariusz: Ana Horvat, Produkcja: Luma Film, Kraj: Chorwacja, Rok: 2015, Czas emisji: 5'45''
          • Labirynt / Le Labyrinthe
            Reżyseria: Mathieu Labaye, Scenariusz: Mathieu Labaye, Produkcja: Camera-etc, Kraj: Belgia, Rok: 2013, Czas emisji: 9'23''
          • Świat zewnętrzny / The External World
            Reżyseria: David O’Reilly, Scenariusz: David O’Reilly, Vernon Chatman, Produkcja: David O’Reilly & Henning Kamm, Kraj: Wielka Brytania, Rok: 2010, Czas emisji: 17'00''
          16:00
          VOD (PPV)
          VI projekcja konkursu ETIUDA (117')
          • Koktajl Masel Tov / Masel Tov Cocktail
            Reżyseria: Arkadij Khaet, Mickey Paatzsch, Scenariusz: Arkadij Khaet, Merle Kirchhoff, Produkcja: Filmakademie Baden-Württemberg, Kraj: Niemcy, Rok: 2019, Czas emisji: 29'57''
          • Meandry / Meander
            Reżyseria: Dayo Clinckspoor, Scenariusz: Dayo Clinckspoor, Kim Heerkens, Produkcja: LUCA - School of Arts, Kraj: Belgia, Rok: 2019, Czas emisji: 19'34''
          • Amputowane pośladki / Amputierte Arschbacken / Amputated Asscheeks
            Reżyseria: Claudia Scheffel, Scenariusz: Claudia Scheffel, Produkcja: Hochschule für Bildende Künste HFBK Hamburg, Kraj: Niemcy, Rok: 2019, Czas emisji: 28'40''
          • Granica / Hranice / Frontier
            Reżyseria: Damián Vondrášek, Scenariusz: Damián Vondrášek, Lukáš Csicsely, Produkcja: Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění v Praze – FAMU, Kraj: Czechy, Rok: 2020, Czas emisji: 28'33''
          • Krótko mówiąc / A Long Story Short
            Reżyseria: Andrei Olănescu, Scenariusz: Andrei Olănescu, Produkcja: Universitatea Națională de Artă Teatrală și Cinematografică “I.L. Caragiale”, Kraj: Rumunia, Rok: 2018, Czas emisji: 9'41''
          18:00
          VOD (PPV)
          V projekcja konkursu ANIMA (74')
          • Alebrijes
            Reżyseria: Luis Salas, Scenariusz: Luis Salas, María Posada, Patricio Alvarado, Produkcja: María Posada Mylott, Kraj: Kolumbia, Rok: 2020, Czas emisji: 12'00''
          • Skrzydła / Tiivad / The Wings
            Reżyseria: Riho Unt, Scenariusz: Riho Unt, Produkcja: OÜ Nukufilm, Kraj: Estonia, Rok: 2020, Czas emisji: 12'30''
          • Metro
            Reżyseria: Natalia Krawczuk, Scenariusz: Natalia Krawczuk, Produkcja: WJTeam, Szkoła Filmowa w Łodzi/Lodz Film School, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 10'44''
          • Any Instant Whatever
            Reżyseria: Michelle Brand, Scenariusz: Michelle Brand, Produkcja: Royal College of Art, Kraj: Wielka Brytania, Rok: 2019, Czas emisji: 5'12''
          • Toomas w dolinie dzikich wilków / Toomas teispoolmetsikutehuntideorgu / Toomas Beneath the Valley of the Wild Wolves
            Reżyseria: Chintis Lundgren, Scenariusz: Chintis Lundgren, Draško Ivezić, Produkcja: Chintis Lundgreni Animatsioonistuudio, Adriatic Animation, Miyu Productions, Kraj: Estonia, Chorwacja, Francja, Rok: 2019, Czas emisji: 18'00''
          • 6|6
            Reżyseria: Yali Herbet, Scenariusz: Yali Herbet, Produkcja: Yali Herbet, Kraj: Izrael, Rok: 2019, Czas emisji: 02'02''
          • Niezręczne / Awkward
            Reżyseria: Nata Metlukh, Scenariusz: Nata Metlukh, Produkcja: Nata Metlukh, Kraj: USA, Rok: 2020, Czas emisji: 3'45''
          • Blüte
            Reżyseria: Raito Low Jing-Yi, Scenariusz: Raito Low Jing-Yi, Produkcja: National Taiwan University of Arts, Kraj: Tajwan, Rok: 2020, Czas emisji: 4'23''
          • Maestro
            Reżyseria: Illogic, Scenariusz: Illogic, Produkcja: Bloom Pictures, Kraj: Francja, Rok: 2019, Czas emisji: 1'40''
          • Florian
            Reżyseria: Keshav Abrol, Lucas Londoño-Clayton, Pavel Loparev, Scenariusz: Keshav Abrol, Lucas Londoño-Clayton, Pavel Loparev, Produkcja: BAU Design College of Barcelona, Kraj: Hiszpania, Rok: 2019, Czas emisji: 3'47''
          19:30
          VOD (PPV)
          IV projekcja konkursu ANIMA.PL (53')
          • Wielka Księga Uczuć – Tęsknota / The Great Book of Feelings – Longing
            Reżyseria: Wiola Sowa, Scenariusz: Maciej Kur, Produkcja: EGoFILM, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 7'00''
          • Świetlikowy Gaj / The Firefly Grove
            Reżyseria: Tomasz Pilarski, Scenariusz: Tomasz Pilarski, Produkcja: EGoFILM, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 5'24''
          • Agatka i liście / Aggie and Leaves
            Reżyseria: Andrzej Piotr Morawski, Scenariusz: Jan Steliżuk, Anna Steliżuk, Produkcja: Serafiński Studio sp. z o.o., Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 10'00''
          • Rodzina Treflików: Majster Klepka / The Treflik Family: DIY
            Reżyseria: Marek Skrobecki, Scenariusz: Izabela Opawska, Produkcja: Studio Trefl S.A., Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 8'30''
          • Ajtia o tym dlaczego diabeł kuleje / Story About Why Devil Limps
            Reżyseria: Kasia Zimnoch, Paweł Kleszczewski, Scenariusz: Kasia Zimnoch, Paweł Kleszczewski, Produkcja: Konik Studio, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 5'21''
          • Pierścionek prababci Elżbiety / Great-Grandma Elżbieta’s Ring
            Reżyseria: Daria Kopiec, Scenariusz: Adam Trzyna, Bozena Szroeder, Produkcja: Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów", Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 2'57''
          • Bajka o Starej Babci i Molu Zbyszku / A Tale of Old Granny and Cloth Moth Zbyszek
            Reżyseria: Mirosława Krymska, Scenariusz: Mirosława Krymska, Produkcja: Suwalski Ośrodek Kultury, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 11'00''
          21:00
          VOD (PPV)
          VI projekcja konkursu ANIMA (78')
          • Dlaczego ślimaki nie mają nóg / Warum Schnecken Keine Beine Haben / Why Slugs Have No Legs
            Reżyseria: Aline Höchli, Scenariusz: Aline Höchli, Produkcja: Cinéma Copain, Kraj: Szwajcaria, Rok: 2019, Czas emisji: 10'44''
          • Po zaćmieniu / Después del eclipse / After the eclipse
            Reżyseria: Bea R. Blankenhorst, Scenariusz: Bea R. Blankenhorst, Produkcja: Bea R. Blankenhorst, Kraj: Argentyna, Rok: 2020, Czas emisji: 12'00''
          • O miłości / Armastusest / About Love
            Reżyseria: Girlin Bassovskaja, Scenariusz: Girlin Bassovskaja, Produkcja: OÜ Nukufilm, Kraj: Estonia, Rok: 2020, Czas emisji: 10'00''
          • Łowy / The Hunt
            Reżyseria: Mateusz Jarmulski , Scenariusz: Mateusz Jarmulski , Produkcja: Animoon, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 8'00''
          • Zasady gry / Rules of Play
            Reżyseria: Merlin Flügel, Scenariusz: Merlin Flügel, Produkcja: Merlin Flügel Films, Kraj: Niemcy, Rok: 2018, Czas emisji: 7'34''
          • Zima / The Winter
            Reżyseria: Xin Li, Scenariusz: Xin Li, Produkcja: Xin Li, Kraj: Australia, Rok: 2020, Czas emisji: 4'59''
          • Bube maises / בובה מייסס
            Reżyseria: Or Levy, Scenariusz: Or Levy, Produkcja: Wizo, Kraj: Izrael, Rok: 2019, Czas emisji: 6'20''
          • Rozmowy z wielorybem / Conversations with a Whale
            Reżyseria: Anna Samo, Scenariusz: Anna Samo, Produkcja: Tom Bergmann, Kraj: Niemcy, Rok: 2020, Czas emisji: 8'45''
          • Roz-Poznanie / Co-Ognition
            Reżyseria: Przemysław Świda, Scenariusz: Przemysław Świda, Produkcja: Paris+Hendzel Co., Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 6'00''
          Dzień 6
          13:00
          VOD (PPV)
          Pokaz filmów nagrodzonych (213')
          Zapraszamy na pokaz 17 filmów i animacji z konkursów Etiuda, Anima, Anima.pl, nagrodzonych w tegorocznej 27. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima.

          UWAGA! Z uwagi na długość projekcji (213 minut), decyzją Dyrektora Organizacyjnego podjęto decyzję o wydłużeniu okna czasowego dla pokazu filmów nagrodzonych z 4 do 6 godzin.
          • W porządku / בסדר גמו / Fine
            Reżyseria: Maya Yadlin, Scenariusz: Maya Yadlin, Produkcja: Minshar School of Art, Kraj: Izrael, Rok: 2019, Czas emisji: 9'06''
          • Efekt Halo / Halo Effect
            Reżyseria: Patrycja Polkowska, Scenariusz: Patrycja Polkowska, Produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna w Łodzi, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 14'25''
          • Psi stróż / Der Wächter / Dogwatch
            Reżyseria: Albin Wildner, Scenariusz: Albin Wildner, Produkcja: Filmakademie Wien, Kraj: Austria, Rok: 2019, Czas emisji: 30'00''
          • Terytoria / Timoura / Territories
            Reżyseria: Azedine Kasri, Scenariusz: Azedine Kasri, Produkcja: École Nationale Supérieure des Métiers de l'Image et du Son, Université de recherche Paris Sciences et Lettres, Kraj: Francja, Rok: 2019, Czas emisji: 25'56''
          • Krótko mówiąc / A Long Story Short
            Reżyseria: Andrei Olănescu, Scenariusz: Andrei Olănescu, Produkcja: Universitatea Națională de Artă Teatrală și Cinematografică “I.L. Caragiale”, Kraj: Rumunia, Rok: 2018, Czas emisji: 9'41''
          • Między miejscami / Sa Among Agwat / In Between Spaces
            Reżyseria: Don Senoc, Scenariusz: Don Senoc, Produkcja: Unibersidad ng Pilipinas, Kraj: Filipiny, Rok: 2018, Czas emisji: 18'29''
          • Jestem tutaj / I’m Here
            Reżyseria: Julia Orlik, Scenariusz: Julia Orlik, Produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 15'00''
          • Idę po papierosy / Je sors acheter des cigarettes / I’m Going Out for Cigarettes
            Reżyseria: Osman Cerfon, Produkcja: Miyu Productions, Kraj: Francja, Rok: 2018, Czas emisji: 13'35''
          • Skarb / Precieux / Precious
            Reżyseria: Paul Mas, Scenariusz: Paul Mas, Produkcja: Je Suis Bien Content , Kraj: Francja, Rok: 2019, Czas emisji: 14'00''
          • Pod lodem / Sous la glace / Under the ice
            Reżyseria: Milan Baulard, Ismail Berrahma, Flore Dupont, Laurie Estampes, Quentin Nory, Hugo Potin, Scenariusz: Milan Baulard, Flore Dupont, Laurie Estampes, Produkcja: Ecole des Nouvelles Images, Kraj: Francja, Rok: 2019, Czas emisji: 6'47''
          • Wielki smutek / Le mal du siècle / The Great Malaise
            Reżyseria: Catherine Lepage, Scenariusz: Catherine Lepage, Produkcja: National Film Board of Canada, Kraj: Kanada, Rok: 2020, Czas emisji: 5'19''
          • Własne śmieci / Your Own Bullshit
            Reżyseria: Daria Kopiec, Scenariusz: Daria Kopiec, Produkcja: Studio Munka / Munk Studio, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 6'26''
          • Łowy / The Hunt
            Reżyseria: Mateusz Jarmulski , Scenariusz: Mateusz Jarmulski , Produkcja: Animoon, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 8'00''
          • Roz-Poznanie / Co-Ognition
            Reżyseria: Przemysław Świda, Scenariusz: Przemysław Świda, Produkcja: Paris+Hendzel Co., Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 6'00''
          • Wielka Księga Uczuć – Tęsknota / The Great Book of Feelings – Longing
            Reżyseria: Wiola Sowa, Scenariusz: Maciej Kur, Produkcja: EGoFILM, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 7'00''
          • Marbles
            Reżyseria: Natalia Spychała, Scenariusz: Natalia Spychała, Produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi / Lodz Film School, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 5'31''
          • Kobieta z kamyczkiem w sercu / A Woman with a Pebble in Her Heart
            Reżyseria: Karyna Piwowarska, Jakub Wroński, Scenariusz: Ewa Pawlik, Produkcja: Fundacja PRZEKRÓJ, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 14'00''
          14:00
          ZOOM
          Warsztaty animacji stop motion - Warsztaty animacji dla dorosłych online
          Zapraszamy na warsztaty animacji stop motion z Timem Allenem, angielskim animatorem posiadającym ponad 20 letnie doświadczenie w branży. Podczas warsztatów dowiecie się jakich używa się technik i jak należy wszystko zaplanować, aby ?ożywić? lalkę, a także jak wygląda proces tworzenia od pomysłu i storyboardu do animacji klatka po klatce. W trakcie warsztatów usłyszycie również jak wyglądała praca na planie takich produkcji, jak: ?Wyspa psów?, ?Fantastyczny Pan Lis?, reż. Wes Anderson, ?Gnijąca panna młoda?, reż. Tim Burton. czy serialu ?Baranek Shaun?. >> Szczegóły

          Uwaga: warsztaty odbędą się w języku angielskim poprzez platformę zoom

          Zgłoszenia: konradglabek.eia@gmail.com

          Współorganizatorami warsztatów są:
          - MOMAKIN (opis poniżej)
          - Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji
            16:00
            VOD (PPV)
            Moja ulubiona wojna (80')
            • Moja ulubiona wojna / My Favorite War
              Reżyseria: Ilze Burkovska-Jacobsen, Scenariusz: Ilze Burkovska-Jacobsen, Produkcja: Bivorst Film&TV, Trond Jacobsen, Ego Media, Guntis Trekteris, Kraj: Łotwa, Norwegia, Rok: 2020, Czas emisji: 80'00''
            18:00
            Online
            Gala zakończenia festiwalu
              20:00
              VOD (PPV)
              Pokaz filmów nagrodzonych (213')
              Zapraszamy na pokaz 17 filmów i animacji z konkursów Etiuda, Anima, Anima.pl, nagrodzonych w tegorocznej 27. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima.

              UWAGA! Z uwagi na długość projekcji (213 minut), decyzją Dyrektora Organizacyjnego podjęto decyzję o wydłużeniu okna czasowego dla pokazu filmów nagrodzonych z 4 do 6 godzin.
              • W porządku / בסדר גמו / Fine
                Reżyseria: Maya Yadlin, Scenariusz: Maya Yadlin, Produkcja: Minshar School of Art, Kraj: Izrael, Rok: 2019, Czas emisji: 9'06''
              • Efekt Halo / Halo Effect
                Reżyseria: Patrycja Polkowska, Scenariusz: Patrycja Polkowska, Produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna w Łodzi, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 14'25''
              • Psi stróż / Der Wächter / Dogwatch
                Reżyseria: Albin Wildner, Scenariusz: Albin Wildner, Produkcja: Filmakademie Wien, Kraj: Austria, Rok: 2019, Czas emisji: 30'00''
              • Terytoria / Timoura / Territories
                Reżyseria: Azedine Kasri, Scenariusz: Azedine Kasri, Produkcja: École Nationale Supérieure des Métiers de l'Image et du Son, Université de recherche Paris Sciences et Lettres, Kraj: Francja, Rok: 2019, Czas emisji: 25'56''
              • Krótko mówiąc / A Long Story Short
                Reżyseria: Andrei Olănescu, Scenariusz: Andrei Olănescu, Produkcja: Universitatea Națională de Artă Teatrală și Cinematografică “I.L. Caragiale”, Kraj: Rumunia, Rok: 2018, Czas emisji: 9'41''
              • Między miejscami / Sa Among Agwat / In Between Spaces
                Reżyseria: Don Senoc, Scenariusz: Don Senoc, Produkcja: Unibersidad ng Pilipinas, Kraj: Filipiny, Rok: 2018, Czas emisji: 18'29''
              • Jestem tutaj / I’m Here
                Reżyseria: Julia Orlik, Scenariusz: Julia Orlik, Produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 15'00''
              • Idę po papierosy / Je sors acheter des cigarettes / I’m Going Out for Cigarettes
                Reżyseria: Osman Cerfon, Produkcja: Miyu Productions, Kraj: Francja, Rok: 2018, Czas emisji: 13'35''
              • Skarb / Precieux / Precious
                Reżyseria: Paul Mas, Scenariusz: Paul Mas, Produkcja: Je Suis Bien Content , Kraj: Francja, Rok: 2019, Czas emisji: 14'00''
              • Pod lodem / Sous la glace / Under the ice
                Reżyseria: Milan Baulard, Ismail Berrahma, Flore Dupont, Laurie Estampes, Quentin Nory, Hugo Potin, Scenariusz: Milan Baulard, Flore Dupont, Laurie Estampes, Produkcja: Ecole des Nouvelles Images, Kraj: Francja, Rok: 2019, Czas emisji: 6'47''
              • Wielki smutek / Le mal du siècle / The Great Malaise
                Reżyseria: Catherine Lepage, Scenariusz: Catherine Lepage, Produkcja: National Film Board of Canada, Kraj: Kanada, Rok: 2020, Czas emisji: 5'19''
              • Własne śmieci / Your Own Bullshit
                Reżyseria: Daria Kopiec, Scenariusz: Daria Kopiec, Produkcja: Studio Munka / Munk Studio, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 6'26''
              • Łowy / The Hunt
                Reżyseria: Mateusz Jarmulski , Scenariusz: Mateusz Jarmulski , Produkcja: Animoon, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 8'00''
              • Roz-Poznanie / Co-Ognition
                Reżyseria: Przemysław Świda, Scenariusz: Przemysław Świda, Produkcja: Paris+Hendzel Co., Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 6'00''
              • Wielka Księga Uczuć – Tęsknota / The Great Book of Feelings – Longing
                Reżyseria: Wiola Sowa, Scenariusz: Maciej Kur, Produkcja: EGoFILM, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 7'00''
              • Marbles
                Reżyseria: Natalia Spychała, Scenariusz: Natalia Spychała, Produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi / Lodz Film School, Kraj: Polska, Rok: 2019, Czas emisji: 5'31''
              • Kobieta z kamyczkiem w sercu / A Woman with a Pebble in Her Heart
                Reżyseria: Karyna Piwowarska, Jakub Wroński, Scenariusz: Ewa Pawlik, Produkcja: Fundacja PRZEKRÓJ, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 14'00''