en

30.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 21-26 XI 2023

Trzeci dzień 29. MFF Etiuda&Anima

Dodano: 01 grudnia, 2022


Pierwszy grudnia jest jednocześnie trzecim dniem 29. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima, który ani na chwilę nie zwalnia tempa! Drzwi Małopolskiego Ogrodu Sztuki będą otwarte już od godziny 14:00.

O 15:00, wyłącznie w Sali Małej Małopolskiego Ogrodu Sztuki, miłośnicy krótkometrażowych animacji będą mogli obejrzeć siedem dzieł w ramach czwartego bloku projekcji „Kuźni talentów światowej animacji”. Część ta, trwająca niewiele ponad godzinę, skupi się na – kolejnej po pinscreen –  technice stop motion. Historia Qalupalika, pół człowieka, pół morskiego potwora, który żyje głęboko w Oceanie Arktycznym i który poluje na niesłuchające rodziców i starszych dzieci, neurotyczna relacja matki z córką czy Valentin i jego wędrówka w poszukiwaniu sensu życia, to tylko kilka z wielu historii, które przeżyją widzowie podczas seansu filmów z National Board of Canada. O 19:00, wyłącznie na Sali Dużej, kolejna część „Kuźni talentów światowej animacji” na którą złoży się tym razem 9 humorystycznych animacji.

Kadr z animacji „Wybryki natury” reż. Alexandra Lemay

Godzinę później, o 16:00, w Sali Dużej oraz na platformie VOD zacznie się druga projekcja konkursu ANIMA.PL. Pośród jedenastu nominowanych filmów znalazły się  między innymi animacje przedstawiające: ruch lekkoatletów jako taniec („Balet lekkoatletyczny”, reż. Maciej Jarczyński), naturę długoletnich związków, w których przestajemy się czuć jako jednostka, a stajemy się częścią czegoś bardziej złożonego („Krótka historia o nas”, reż. Etgar Keret) czy refleksję na temat dialogu, rozmowy i komunikacji w ogóle, która może równie dobrze zbliżać do siebie ludzi, jak oddalać („Rozmowa”, reż. Joanna Trejter). Trzecia projekcja tegoż konkursu wystartuje o godzinie 17:30 w Sali Dużej i przybliży widzom kolejnych dziesięciu twórców walczących o nagrody Żmij. 

Kadr z filmu „Cmentarz koni” reż. Xiaoxuan Jiang

Godzina 17:00 to początek czwartej już projekcji konkursu Etiuda. O Złotego, Srebrnego i Brązowego Dinozaura będzie walczyć kolejne pięć filmów prezentowane w Sali Małej oraz na platformie VOD. Wraz z wybiciem 19:30 chętni zebrani w Sali Małej przez ponad godzinę będą mieli okazję zobaczyć aż sześć polskich i zagranicznych filmów prezentowanych w ramach segmentu 30-lecie Międzynarodowych Warsztatów Filmu Animowanego. 

Kadr z animacji „Zachowanie zwierząt” reż. Alison Snowden, David Fine

Jedynie pół godziny później, o 20:30, w Sali Dużej, zostanie wyświetlone dziewięć kolejnych filmów animowanych walczących o Złotego, Srebrnego i Brązowego Jabberwocka 2022. Wśród historii o dziewczynce poszukującej swojej matki („A place in blue”, reż. Seung-eon Yi), mężczyźnie polującym na dusze („Święci ludzie”, reż. David Lovric), jaguarze, który przysiada się w kawiarni do Charlie („Przerwa na kawę” reż. Sarah Binz i Viviane Barben), czy sumiennym żołnierzu, starającym się sprostać wysokim standardom swojej baronowej („Pan Pete i żelazny koń” reż. Kilian Vilim) każdy widz znajdzie coś dla siebie. 

Kadr z animacji „Sycylijska pchła” reż. Marcin Giżycki

Trzeci dzień festiwalu zakończymy spotkaniem w ramach nostalgicznego cyklu „Pożegnania” i wspomnieniem postaci Marcina Giżyckiego. Obejrzymy osiem filmów w reżyserii tego polskiego historyka sztuki i filmu. „Sycylijska pchła”„Panta Rhei”„Fala” czy „Wieczór” to tylko kilka tytułów, dzięki którym widzowie będą mogli zapoznać się z twórczością Giżyckiego, który zmarł w październiku tego roku.

Link do zakupu indywidualnych biletów: 
https://www.bilety24.pl/kino/organizator/fundacja-promocji-kultury-artystycznej-filmowej-i-audiowizualnej-etiuda-anima-932

– 7 PLN za bilet ulgowy VOD i 8 PLN za bilet normalny VOD
– 10 PLN za bilet ulgowy KINO i 12 PLN za bilet normalny KINO

UWAGA! Bilety na projekcje na platformę VOD oraz na projekcje fizyczne sprzedawane są oddzielnie.

Więcej o biletach i karnetach:
https://etiudaandanima.pl/praktyczne/bilety-i-karnety-2022/

Zachęcamy do śledzenia informacji o 29. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda&Anima na stronie: https://etiudaandanima.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/EtiudaandAnima

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content