/Tony Palmer na Festiwalu Etiuda&Anima

Tony Palmer na Festiwalu Etiuda&Anima

Widzowie festiwalu Etiuda&Anima będą mieli unikatową okazję spotkać się na żywo z Tonym Palmerem, legendą brytyjskiego filmu muzycznego, który w swojej działalności twórczej zetknął się z gigantami XX-wiecznej muzyki rozrywkowej, m.in. członkami zespołu The Beatles, Pink Floyd, Leonardem Cohenem, Jimim Hendrixem, Frankiem Zappą, Erikiem Claptonem.
 


 

W środę 22 listopada w Małopolskim Ogrodzie Sztuki wyświetlimy dwa dokumenty z okresu kiedy Tony Palmer filmował gwiazdy rocka: „Bird on a Wire” (1972/2010), który przedstawia jasne i ciemne strony europejskiej trasy koncertowej Leonarda Cohena z 1972 r. Długo uznawany za zaginiony, zrekonstruowany z 296 puszek taśmy filmowej odnalezionych po latach w Hollywoodzkim magazynie, film pokazuje legendarnego poetę i barda w trasie promującej wielki album „Songs of Love and Hate”; oraz „The Beatles and War World II” (1972/2016), czyli najnowszy, pacyfistyczny film muzyczny Palmera, w którym  grupa najsłynniejszych artystów lat 70., jak Elton John, Tina Turner, The Four Seasons, Bee Gees, Bryan Ferry, Rod Stewart śpiewa covery najbardziej znanych piosenek Beatlesów.

Tego dnia mamy dla Państwa wyjątkową niespodziankę – nasz Gość Specjalny nie mógł przegapić okazji do jak najczęstszego kontaktu z widzami festiwalu Etiuda&Anima, poprosił więc o możliwość zapowiedzenia swojego filmu o Leonardzie Cohenie „Bird on a Wire” (środa, godz. 19.00).

 

W czwartek 23 listopada zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na pokaz filmu „All My Loving” (1968) – przełomowego dokumentu o czasach kontrkultury lat 60., o którym pisano, że jest „psychodelicznym doświadczeniem, które za 10 lat będzie definiowało swoje czasy”. Reżyser zestawia wywiady z Paulem McCartney’em, Frankiem Zappą, Petem Townshendem, Donovanem, Erikiem Burdonem i Jimim Hendrixem z kręconym na żywo materiałem filmowym z trasy i zza kulis występów takich artystów jak The Beatles, Cream, Pink Floyd, The Who oraz z historycznym kontrapunktem – kronikami filmowymi z wojny w Wietnamie.

Po projekcji „All My Loving” odbędzie się rozmowa z Tonym Palmerem, którą poprowadzi dziennikarz muzyczny, Piotr Metz.

Zatem zachęcamy, by środowy i czwartkowy wieczór zarezerwowali Państwo na niepowtarzalne spotkanie z Tonym Palmerem i jego fascynującą twórczością.

 

Bird on a Wire

22 listopada (środa), 19.00
Małopolski Ogród Sztuki – Sala duża
Gość Specjalny – Tony Palmer

 
 
The Beatles and War World II

22 listopada (środa), 21.00
Małopolski Ogród Sztuki – Sala duża

 
 
All My Loving

23 listopada (czwartek), 20.30
Małopolski Ogród Sztuki – Sala duża
Gość Specjalny – Tony Palmer
Po projekcji rozmowa Piotra Metza z Tonym Palmerem