en

31.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 22-27 X 2024

|

Pojedynek ANIMAcji

Dodano: 23 listopada, 2014

W dziesiątej edycji konkursu ANIMA zobaczycie krótkometrażówki z całego świata, realizowane zarówno przez studentów, jak i profesjonalistów. Kto tym razem zdobędzie statuetkę Jabberwocky’ego?

Animacje to nie tylko bajki dla dzieci. A jeśli ktoś jeszcze wątpi w prawdziwość tego stwierdzenia, bezzwłocznie powinien zarezerwować bilety na projekcje konkursu ANIMA! Gwarantujemy, że autorzy prezentowanych dzieł szybko wyprowadzą go z błędu. Zachwycą wizjonerstwem wykreowanych światów i kunsztowną formą. Udowodnią, że nie straszne im trudne tematy, a ich wyobraźnia i pomysłowość nie znają granic.

Ze względu na swą formułę, konkurs ANIMA to także doskonała okazja do robienia porównań i śledzenia trendów. Filmy uznanych twórców wyświetlane są bowiem obok dzieł amatorów. Co ich łączy, a co dzieli? O czym chcą opowiadać? Jakie rozwiązania techniczne preferują przedstawiciele różnych pokoleń? Podczas siedmiu pokazów dacie się porwać entuzjazmowi, jaki przebija z dzieł początkujących reżyserów, ale przecież nie sposób pozostać obojętnym na perfekcjonizm doświadczonych animatorów! Przyjdźcie i pozwólcie wciągnąć się ich wizjom, a zaczniecie patrzeć na świat w nowy sposób.

O tym, do kogo powędruje Złoty Jabberwocky, zdecyduje pięcioosobowe jury w składzie: Gil Alkabetz (przewodniczący), Ivan Bogdanov, Marcin Giżycki, Regina Pessoa i Grzegorz Sztwiertnia. Pierwsza konkursowa projekcja już w najbliższą niedzielę, 23 listopada, w kinie Rotunda, pozostałe odbędą się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Do ANIMAcji gotowi, start!

Ewelina Leszczyńska

I projekcja konkursowa
23 listopada (niedziela), 18.00, Kino Rotunda

II projekcja konkursowa
24 listopada (poniedziałek), 16.30, Małopolski Ogród Sztuki

III projekcja konkursowa
24 listopada (poniedziałek), 20.30, Małopolski Ogród Sztuki

IV projekcja konkursowa
25 listopada (wtorek), 16.00, Małopolski Ogród Sztuki

V projekcja konkursowa
25 listopada (wtorek), 20.30, Małopolski Ogród Sztuki

VI projekcja konkursowa
26 listopada (środa), 16.30, Małopolski Ogród Sztuki

VII projekcja konkursowa
26 listopada (środa), 20.30, Małopolski Ogród Sztuki

tagi :   

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content