/Ostatnie akty ETIUDY

Ostatnie akty ETIUDY

Wszystko co dobre szybko się kończy, również tegoroczna ETIUDA powoli odchodzi do historii. Nim jednak poznamy tegorocznego zwycięzcę Złotego Dinozaura warto zerknąć na ostatnie konkursowe propozycje.

Przez cztery dni (23–26 listopada) Jury w składzie: Viera Čakánová, Wiesław Godzic, Elmar Imanov, Piotr Lenar ocenia zmagania studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata. W tym roku do walki stanęło 48 filmów z 15 krajów. Wśród nich znalazły się zarówno fabuły jak i zaangażowane dokumenty, a każdy z nich na swój sposób wyjątkowy. Niektóre rozśmieszają nas do łez, inne wzruszają, niepokoją, zmuszają do refleksji, zachwycają niebanalną formą i dojrzałością twórców. Z pewnością jednak żaden z nich nie pozostawia widza obojętnym pokazując urok i siłę krótkiego metrażu.

Młodzi filmowcy zabrali nas w niezapomnianą podróż w najdalsze zakątki świata. W stworzonych przez nich filmach z pewnością dostrzec można bezkompromisowość, odwagę w artystycznych eksperymentach i wrażliwość na problemy społeczne współczesnego świata.

Ostatni akt ETIUDY wciąż jeszcze przed nami. Nim na dobre pożegnamy się z twórcami i zabierzemy ze sobą plecak wspomnień z Festiwalu warto wsłuchać się w głos młodych artystów.

Dorota Machniewska

VII projekcja konkursu ETIUDA
26 listopada (środa), godz. 15.30, Kino Rotunda

VIII projekcja konkursu ETIUDA
26 listopada (środa), godz. 21.30, Kino Rotunda