en

31.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 22-27 X 2024

Maya Yadlin

Dodano: 22 października, 2021


Urodzona 8 marca 1992 r. w Tel Awiwie w Izraelu. W latach 2009 - 2010 studiowała kinematografię i literaturę w Hadarim High School  i pracowała na wielu planach filmowych. W latach 2014 – 2019 była studentką Minshar School of Art w Tel Awiwie. Od 2014 roku pracuje jako niezależna montażystka. Większość filmów, których jest autorką, dotyczy jej rodziny, i dlatego obsadza w nich samą siebie i jej najbliższych krewnych. Jej pierwszym filmem krótkometrażowym zrealizowanym na trzecim roku w Minshar (2019), był „Fine”, który brał udział w wielu festiwalach na całym świecie w tym m.in. na Warszawskim Festiwalu Filmowym i Filmschoolfest Monachium, gdzie został nagrodzony jako „najbardziej oryginalny film” i „ulubieniec publiczności”, a samą Yadlin zaproszono do jury w kolejnej edycji wydarzenia.

Jej krótkometrażowy film dyplomowy z 2020 roku, „As you like”, był finansowany przez Fundację Rabinovich i miał premierę na „Show Me Shorts Film Festival” w Nowej Zelandii. W 2021 roku Yadlin napisała i wyreżyserowała krótki film „Killing ourselves”, sfinansowany przez „Gesher Film Foundation” – jego premiera będzie miała miejsce na „Arava International Film Festival”. Ponadto podczas studiów wyprodukowała kilka filmów dla swoich kolegów z roku oraz kilka filmów krótkometrażowych i eksperymentalnych, które zdobyły wiele nagród. Obecnie kręci film krótkometrażowy „Khaczapuri Tutorial”, sfinansowany ze środków „The New Fund for Cinema and TV” oraz pisze scenariusz swojego filmu fabularnego. W 2020 roku zdobyła Grand Prix w konkursie ETIUDA na MFF Etiuda & Anima w Krakowie.

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content