en

31.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 22-27 X 2024

Julia Orlik

Dodano: 12 października, 2021


Absolwentka PWSFTviT w Łodzi, specjalizacja film animowany i efekty specjalne. Urodzona w Katowicach 10.02.1996 roku mieszkanka Krupskiego Młyna, gdzie w rodzinnym garażu powstały jej wszystkie poklatkowe filmy. Oprócz animacji interesuje się również krwawymi efektami specjalnymi, charakteryzacją filmową oraz prowadzeniem warsztatów filmowych z dziećmi i młodzieżą.

Jest autorką filmów Bankiet (2016), Mój dziwny starszy brat (2018) oraz Quidquid Latine dictum sit, altum videtur (2019) które były wyświetlane i nagradzane na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Jej ostatnia etiuda Jestem tutaj (2020) znalazła się na Shortliście GSA BAFTA Student Film Awards 2021 oraz zdobyła m.in. Złotą Gołębicę na Festiwalu DOK Lepizig , Grand Prix na Międzynarodowm Festiwalu Filmowym "Etiuda & Anima", nagrodę dla najlepszej animacji na festiwalu Animafest Zagrzeb oraz na festiwalu Anifilm w Czechach i wiele innych.

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content