en

31.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 22-27 X 2024

Drugi dzień Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima 2023

Dodano: 22 listopada, 2023

Już dzisiaj w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (MOS) przy ulicy Rajskiej 12 rusza drugi dzień festiwalu, gdzie odbędą się wszystkie dzisiejsze wydarzenia. Przed nami dzień pełen niezapomnianych atrakcji! A co dokładnie nas czeka?

O godzinie 15:00 w Sali Małej MOSu ruszy I projekcja konkursu Etiuda, w czasie której będzie można obejrzeć pięć produkcji, między innymi polską „IL3 MNI3 KOCHASZ” w reżyserii Ewy Japoli, czy też niemiecką wyreżyserowaną przez Stephanie Olthoff „Na skraju”.


Kadr z filmu „IL3 MNI3 KOCHASZ” reż. Ewa Japola

W tym samym czasie, o 15:00, w Sali Dużej MOSu odbędzie się pierwsza część 10 na 30-lecie, czyli wydarzenia, w ramach którego, grane będą wybrane filmy nagrodzone w ubiegłych edycjach festiwalu, zarówno z kategorii etiud, jak i animacji.  Będą mogli Państwo obejrzeć między innymi bułgarskiego laureata nagrody Złoty Dinozaur z roku 2009, czyli film „Pośrednik” (reż. Dragomir Sholev), czy też brytyjsko-kanadyjską animację „Kwestia smaku” (reż. Joanna Quinn), która w 2021 zdobyła nagrodę Złoty Jabberwocky.

Kadr z animacji „Kwestia smaku”, reż. Joanna Quinn

Z atrakcji, które nie są stricte filmowe, przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkową wystawę WymiAR, zorganizowaną przez Koło Naukowe Kwadrat, Instytut Sztuki i Designu Uniwersytet KEN w Krakowie oraz przez MFF Etiuda&Anima. Wystawa stanowi niesamowitą podróż przez tajemnice rozległego kosmosu i przestrzeni wirtualnej! Wernisaż odbędzie się 22 listopada o godzinie 19:00, a sama wystawa pozostanie dla Państwa czynna od 22 do 25 listopada 2023 w godzinach 15:00-21:00. W czasie tej wystawy, nasi goście będą mogli podziwiać prace takich autorów, jak między innymi Samuel Kawczak, Anna Riabchenko i Anastazja Tsybulska.

Kolejna atrakcja jest zupełną nowością na naszym festiwalu, a mowa tutaj dokładnie o VR Corner znajdującym się w Holu Głównym MOSu, który pozwala na doświadczenie animacji w nowym wydaniu! Do programu VR Corner wybraliśmy trzy fantastyczne animacje, które zdobyły laury na najważniejszych festiwalach animacji na świecie, jak chociażby „Z Rynku Głównego” (reż. Pedro Harres). Wstęp jest całkowicie wolny, a VR Corner działa od 15:00 do 21:00!

O godzinie 17:00 zapraszamy ponownie do Sali Dużej MOSu, gdzie rozpocznie się I projekcja konkursu Anima. Podczas niej zostanie zaprezentowanych siedem animacji, wśród nich takie tytuły jak „W pokoju na piętrze” (reż. Alexander Gratzer), „Ptak na półwyspie” (reż. Atsushi Wada) oraz „Dzień kraba” (reż. Ross Stringer).

Kadr z animacji „Dzień kraba”, reż. Ross Stringer

Z kolei o 17:30, w Sali Małej MOSu ruszy już II projekcja konkursu Etiuda, gdzie goście będą mogli kontynuować swój seans tegorocznie nominowanych dzieł. W repertuarze czeka na Państwa pięć tytułów, na przykład polska etiuda „Alkibiades” wyreżyserowana przez Roberta Kwilmana.

Kadr z filmu „Alkibiades”, reż. Robert Kwilman

Ostatnim wydarzeniem zaplanowanym na środę jest oficjalna inauguracja festiwalu, której początek planowany jest na godzinę 20:00 w Sali Dużej MOSu. W ramach tego punktu wieczoru, odbędzie się przygotowany dla naszych gości ponad półtora godzinna projekcja trzech świetnych pozycji – belgijskiej „Harpii” w reżyserii Raoula Servaisa z 1979, która zdobyła Palme d'Or na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, brytyjskiego „Albatrosa” Paula Busha z 1998, oraz francuskiego „Kurczaka dla Lindy!” wyreżyserowanego przez Chiarę Maltę i Sébastiena Laudenbacha z 2023.

Kadr z animacji „Kurczaka dla Lindy!”, reż. Chiara Malta, Sébastien Laudenbach

Pamiętajcie, że to dopiero drugi dzień festiwalu, a przed nami kolejne cztery dni pełne wrażeń! Do zobaczenia!


Link do zakupu indywidualnych biletów: 
https://www.bilety24.pl/kino/organizator/fundacja-promocji-kultury-artystycznej-filmowej-i-audiowizualnej-etiuda-anima-932

– 12 PLN za bilet ulgowy (uczniowie/studenci/seniorzy)
– 14 PLN za bilet normalny


Więcej o biletach i karnetach:
https://etiudaandanima.pl/praktyczne/bilety-i-karnety/


Zachęcamy do śledzenia informacji o 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda&Anima na stronie: https://etiudaandanima.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/EtiudaandAnimaFacebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content