en

31.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 22-27 X 2024

| |

Aleksandra Terpińska

Dodano: 19 października, 2023

Polska reżyserka i scenarzystka filmowa, absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim.

Jej debiut pełnometrażowy Inni Ludzie był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej, otrzymał nagrodę FIPRESCI na festiwalu w Tallinie (Black Nights Film Festival), 5 nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (m.in. Najlepszy debiut) oraz 4 inne nagrody na festiwalach krajowych. Był także nominowany w sześciu kategoriach do Polskich Nagród Filmowych ORŁÓW. Reżyserka, za swój debiut otrzymała jedno z najważniejszych wyróżnień w kraju „Paszport Polityki” w kategorii film.


Aleksandra Terpińska fot Mateusz Nasternak


Jej krótkometrażowy film Najpiękniejsze Fajerwerki Ever był pokazywany w sekcji Tydzień Krytyki na 70 FF Cannes 2017 gdzie otrzymał nagrodę CANAL + oraz Rail d’Or.

Za swoje filmy krótkometrażowe Leszczu, Święto Zmarłych, Ameryka, Najpiękniejsze Fajerwerki Ever otrzymała 50 nagród na festiwalach na całym świecie. Filmy te gościły między innymi na festiwalach takich jak Cannes, San Sebastian, Telluride czy Clermont-Ferrand.
Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content