/Wieczór z Rebeką

Wieczór z Rebeką

Nie samym filmem człowiek żyje! Wśród wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji festiwalu znajdziecie koncert zespołu Rebeka – bardzo interesującej polskiej formacji muzycznej.

Ten utalentowany duet występował już na najważniejszych polskich festiwalach (choćby na Open’erze i OFF Festivalu). Formacja została założona w 2008 roku w Poznaniu przez Iwonę Skarbek. Zaledwie dwa lata później do projektu dołączył Bartosz Szczęsny. W 2013 roku światło ujrzała długo zapowiadana debiutancka płyta grupy – Hellada. Oprócz nowych kompozycji w albumie znalazło się miejsce dla wcześniejszych singli, w tym chyba najpopularniejszych utworów zespołu: Melancholia, Stars i Unconscious.

Na tle polskiej sceny muzycznej Rebeka wyróżnia się alternatywnym – a czasem nawet eksperymentalnym – podejściem do muzyki elektronicznej. Dźwięki komputerowe łączą się tutaj z nutami wygrywanymi na charakterystycznym keyboardzie Casio. To wszystko pozostaje jednak w ścisłej relacji z muzyką popularną, co pozwala twórcom na eksplorację nowych możliwości i zaskakujące zestawianie najlepszych cech poszczególnych nurtów. Nastrojowa muzyka jest wzbogacona prostymi, acz bardzo uczuciowymi tekstami, ubarwionymi ciepłym głosem wokalistki.

Najbliższy koncert w Rotundzie jest częścią Rebeka Breath Tour, podczas którego zespół objeżdża największe miasta naszego kraju. W otaczającym filmowym szaleństwie naprawdę warto samemu sprawdzić Rebekę i choć na chwilę dać się porwać zaskakującemu zestawieniu melancholijnych tekstów i doskonale skomponowanej muzyki elektronicznej.

Tomasz Lasek

Koncert zespołu Rebeka
22 listopada (sobota), 22:00, Kino Rotunda