en

31.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 19-24 XI 2024

Sławomir Idziak
Sławomir Idziak

Specjalny Złoty Dinozaur dla Sławomira Idziaka

Dodano: 10 listopada, 2017

Na 24. MFF  Etiuda&Anima Specjalnego Złotego Dinozaura, czyli honorowe wyróżnienie dla wybitnego twórcy filmowego i zasłużonego pedagoga, otrzyma Sławomir Idziak – jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie polskich operatorów filmowych.

Sławomir Idziak

Sławomir Idziak i Natalie Portman na planie filmu „Opowieść o miłości i mroku”

 

Specjalny Złoty Dinozaur to coroczna nagroda przyznawana na festiwalu Etiuda&Anima znaczącym twórcom filmowym i zarazem wyróżniającym się pedagogom. Do honorowego grona laureatów  dołączy Sławomir Idziak – zasłużony operator filmowy, czynnie angażujący się w działalność edukacyjną. Jest on pomysłodawcą cyklicznych warsztatów Film Spring Open, gdzie pełni funkcję głównego wykładowcy. W ich ramach od 2016 roku działa Cinebus, czyli Mobilne Centrum Edukacji i Produkcji Audiowizualnej – autobus zaprojektowany do nauki poszczególnych elementów tworzenia projektów multimedialnych.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu Etiuda&Anima Sławomir Idziak poprowadzi reżysersko-operatorskie warsztaty z „dramaturgii wizualnej”. W warsztatach, których punktem wyjścia będzie pierwotna wersja scenariusza filmu „Trzy kolory. Niebieski” autorstwa Krzysztofa Piesiewicza i Krzysztofa Kieślowskiego i w trakcie których będzie można pracować z aktorami, weźmie udział 15-osobowa grupa wybranych przez organizatorów festiwalu uczestników, którzy w ciągu czterech dni, tj. 22 – 25 listopada 2017 r., (w godz. 9.00 – 15.00), będą zgłębiać tajniki wpływu techniki na język opowiadania.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztatach zachęcamy do złożenia aplikacji, obejmującej CV, rodzaj listu intencyjnego, zawierającego oczekiwania dotyczące przebiegu i rezultatów warsztatów oraz zobowiązanie udziału w nich, w pełnym wymiarze. Prosimy o zgłoszenia w terminie do 12 listopada 2017 r. na adres: warsztaty@etiudaandanima.com

Ceremonii wręczenia nagrody Specjalnego Złotego Dinozaura towarzyszyć będzie pokaz filmu „Opowieść o miłości i mroku” w reżyserii Natalie Portman, do którego zdjęcia zrealizował Sławomir Idziak.

 

24 listopada (piątek), 20.30
Kijów Centrum – Sala duża

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content