/Polskie orły królewskie z radzieckich zegarków / Marian Cholerek

Polskie orły królewskie z radzieckich zegarków / Marian Cholerek

Profanacja czy patriotyczny indywidualizm?

marian-cholerek

23. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima oraz Pauza InGarden zapraszają na osobliwą wystawę Mariana Cholerka – „Polskie orły królewskie z radzieckich zegarków”.

Oprócz polskich orłów królewskich zbudowanych z radzieckich zegarków na wystawie zaprezentowane zostaną kadry z filmów Mariana Cholerka.
Codziennie o godz. 19.00 wyświetlone zostaną animacje artysty z cyklu „Tylko dla dorosłych”.

z prasy: http://www.2bstyle.pl/ludzie/359-polskie-orly-z-radzieckich-zegarkow

cholerek1

Marian Cholerek urodził się w 1946 roku w Bielsku-Białej. Reżyser, scenarzysta i twórca opracowań plastycznych filmów animowanych. Uczęszczał do Liceum Technik Plastycznych. W 1969 roku rozpoczął pracę w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych, wpierw jako fazista, a następnie animator. W 1973 roku debiutował jako reżyser. W dorobku ma autorskie filmy dla dorosłych (m.in. nagradzane w kraju i za granicą „Jutro”, „Strzelnica”, „Oracz” i „Odloty”), wiele odcinków popularnych serii dla dzieci („Reksio”, „Bolek i Lolek”, „Wyprawa Profesora Gąbki” i in.), teledyski (np. „Się ściemnia” zespołu Mannam, „Miłość zawsze zwycięży” i „Coś nie tak Shakin’ Dudi”) oraz filmy reklamowe. Prowadzi własne Studio M w Bielsku-Białej. Jest laureatem wielu nagród festiwalowych (m.in. Oberhausen, Teheran, Bratysława, Kraków i Łódź). Należy do Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Realizuje autorską koncepcję płaskorzeźb o powierzchniach zdobionych werkami zegarków, w tym tzw. chronometryczne orły, którymi obdarowuje cenione przez siebie osobistości.

Pauza In Garden, Kraków
MOS, ul. Rajska 12
5 – 27 listopada 2016 r.

Wernisaż wystawy – 5 listopada, godz. 18.00
Finisaż wystawy – 24 listopada, godz. 20.00
WSTĘP WOLNY

https://www.facebook.com/events/332741207094503/