en

31.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 22-27 X 2024

| |

Paulina Ziółkowska

Dodano: 01 października, 2023

Urodziła się we Wrocławiu (1988). Jest absolwentką łódzkiej PWSFTviT na kierunku animacja i efekty specjalne. Studiowała również historię sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim oraz grafikę na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2017 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia.


Jej debiut „O Matko!” (2017) zrealizowany w FUMI Studio był wielokrotnie nagradzany na krajowych i zagranicznych festiwalach (m.in. nagroda FANtastic na festiwalu Trickfilm w Stuttgarcie, Grand Prize na Cinanima w Espinho, nagroda dla najlepszego filmu studenckiego na ReAnima w Bergen, Grand Prix na Golden Kruger w Sofii oraz Złoty Tobołek Koziołka Matołka na festiwalu O!PLA). Za kolejną krótkometrażową animację „Na zdrowie!” (2018) zdobyła m.in. wyróżnienie specjalne w sekcji Generation 14 Plus na Berlinale, wyróżnienie specjalne na festiwalu AnimaFest w Zagrzebiu oraz nagrodę dla najlepszej animacji na CineMAiubit w Bukareszcie. W 2021 zrealizowała w Fumi Studio animację „3 geNARRACJE”, który zdobył Grand Prix Złotego Żmija w konkursie animacji polskich podczas 29. MFF Etiuda&Anima. Poza tym film ten otrzymał nagrodę za najlepszy film autorski 2021 oraz najlepszą animację w filmie przyznawane przez sekcję animacji Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Obecnie pracuje nad animacją „Procrastination Yoga” w ramach stypendium DAAD na Filmuniversitaet KONRAD WOLF w Poczdamie.

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content