/Nagrody Etiudy&Animy

Nagrody Etiudy&Animy

28 listopada nastąpi rozstrzygnięcie konkursów Etiuda i Anima oraz wręczenie nagród specjalnych festiwalu. W tym roku do rywalizacji o statuetkę dla najlepszej etiudy fabularnej lub dokumentalnej stanie 34 twórców z całego świata, natomiast wyróżnienie dla najlepszej animacji otrzyma jeden z 72 filmów.

1014025_648574845173963_1033710461_newsTradycja konkursu Etiuda sięga 1994 roku, a więc pierwszej edycji festiwalu, której celem była konfrontacja osiągnięć studentów szkół filmowych i artystycznych z różnych krajów. Od tej pory nagroda Złotego Dinozaura trafiła m.in. do rąk Marcina Wrony (Człowiek Magnes z 2002 roku) oraz Leszka Dawida (za film Moje miejsce). W 2005 roku twórcy festiwalu rozpoczęli nową tradycję przyznawania statuetek Jabberwocky dla najlepszych animacji profesjonalnych. W konkursie Anima wręczana jest również nagroda specjalna autorowi wyróżniającej się animowanej etiudy studenckiej.

Oczywiście nagrody to nie tylko symboliczne statuetki, lecz również gratyfikacja pieniężna. Zwycięzcy konkursów Etiuda&Anima otrzymają czeki na 2500 Euro. Co ważne, po festiwalu wyróżnione filmy będą prezentowane szerokiej publiczności w ramach imprezy Objazdowa Etiuda&Anima. Dzięki temu interesujące produkcje zdolnych debiutantów dotrą do widzów nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Oprócz nagród głównych podczas festiwalu Etiuda&Anima zostaną przyznane nagrody specjalne. Wśród nich szczególnie bliska sercom samych filmowców jest oczywiście Nagroda Publiczności, ale także Nagroda Jury Studenckiego. Dyrektor festiwalu, zd08newsBogusław Żmudziński wręczy również swoją własną nagrodę – Wielki (Nie)Doceniony.

Dodatkowo specjalne Złote Dinozaury trafią do najlepszej szkoły filmowej festiwalu (w tym roku jest to Nederlandse Filmacademie z Holandii) oraz wybitnych pedagogów i twórców (w tym roku będą to Maciej Drygas i Mirosław Dembiński, twórcy międzynarodowego projektu Świat od świtu zmierzchu). Jeśli chcecie się przekonać, czy wygrają Wasi faworyci – koniecznie musicie się pojawić w Rotundzie na uroczystej Gali Zamknięcia!

 Gala Zamknięcia 22. MFF Etiuda&Anima

Rotunda
28 listopada 2015 (sobota)
, godzina 19:30

Pula biletów dostępna dla widzów festiwalu