en

31.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 22-27 X 2024

| |

Minerva R. Bolaños

Dodano: 01 października, 2023

Urodzona w 1988 roku w Chihuahua, w Meksyku. Studiowała grafikę, sztuki plastyczne i kino cyfrowe. Uzyskała dyplom na kierunku produkcji filmowej w CCC (Cinematographic Training Center) w 2022 roku. Reżyserka i scenarzystka utworów silnie nacechowanych politycznie, a dotyczących praw człowieka.


Jej krótkometrażowy film Anyplace prezentowany był na ponad 30 festiwalach na całym świecie i zdobył ponad 10 nagród (między innymi Grand Prix – Złotego Dinozaura na 29. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda&Anima w Krakowie) i wyróżnień, obecnie ma szansę na nagrodę Meksykańskiej Akademii Filmowej Arieles. Jej filmowy debiut Roads back home, wsparty przez rząd meksykański w 2022 roku, zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz filmu pełnometrażowego na Guanajuato International Film Festival. Jej najnowszy film krótkometrażowy A very nice guy został zrealizowany ze wsparciem funduszu PROCINE miasta Meksyk w kategorii „przeciwko przemocy uwarunkowanej płcią w sztukach audiowizualnych” i będzie miał swoją premierę podczas Guanajuato International Film Festival w 2023 roku.

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content