en

30.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 21-26 XI 2023

|

Konkursy na półmetku

Dodano: 24 listopada, 2016

Jesteśmy na półmetku konkursów ETIUDA i ANIMA. Czekają nas jeszcze cztery projekcje w ramach ETIUDY oraz dwie projekcje w ramach ANIMY. Kogo wybiorą jurorzy, kto zaskarbi sobie przychylność krytyków, kto zdobędzie względy studentów, a kto podbije serca festiwalowej publiczności. Rywalizacja trwa.

W konkursie ETIUDA przed nami: „Lokatorki” Klary Kochańskiej-Bajon, laureat studenckiego Oscara, historia o spełnionym marzeniu, które przeradza się w koszmar; „Tuta” Sandro Souladze, rozgrywająca się w malowniczej scenerii Gruzji; „Mama i ocean” Davida Wagnera o tureckich imigrantach w Hamburgu i… reklamówce na zakupy; „Podróżując na jednej nodze” Alexandru Petru Bădeliţă – intymny portret nieszczęśliwej miłości Rumunki do Niemca; „Ludzie z łodzi” Paula Meschùh, który jest współczesną wariacją na temat „Noża w wodzie” Romana Polańskiego, „Sąsiadki” Gabriela Khotivari o mieszkankach Tbilisi; „Kis” Svetlany Bolychevej o przyjaźni prawosławnego popa z białym kocurem; „Oto Polska właśnie” Łukasza Perkowskiego o trudnej miłości do ojczyzny”; „Dziadku, nie słyszę”, czyli Izabela Kiszczak próbuje usłyszeć swojego dziadka, Czesława.

mama-i-ocean1

Kadr z filmu "Mama i ocean"

W konkursie ANIMA przed nami animacje mistrzów: „Muzeum w pięć minut” Paula Busha o tym jak w błyskawicznym tempie zwiedzić 400 sal petersburskiego Ermitażu; „Ślepa Vaysha” Theodore’a Usheva o dziewczynce, która jednym okiem widzi przeszłość, a drugim przyszłość; „Czekając na nowy rok” Vladimira Leschiova o marzeniach zamiataczki ulic. Zobaczymy także animacje polskich artystek: „XOXO – pocałunki i uściski” Wioli Sowy o zmysłowej fascynacji i uwodzeniu; „Figury niemożliwe i inne historie II” Marty Pajek o odkrywaniu przez kobietę figury niemożliwej. Polecamy też nieszablonowe obrazy: „Merlot” Giulii Martinelli i Marty Gennari, czyli wariacja na temat Czerwonego Kapturka, zainspirowana butelką czerwonego wina oraz „Do widzenia Baltarze” Rafaela Sommerhaldera o dziwolągach z desek.

muzeum-w-piec-minut1

Kadr z filmu "Muzeum w pięć minut"

 

IV PROJEKCJA ETIUDA: 25 listopada (piątek), godz. 17.15
http://etiudaandanima.com/film/4-projekcja-konkursu-etiuda/

V PROJEKCJA ETIUDA: 25 listopada (piątek), godz. 19.00
http://etiudaandanima.com/film/5-projekcja-konkursu-etiuda/

VI PROJEKCJA ETIUDA: 26 listopada (sobota), godz. 14.00
http://etiudaandanima.com/film/6-projekcja-konkursu-etiuda/

VII PROJEKCJA ETIUDA: 26 listopada (sobota), godz. 16.00
http://etiudaandanima.com/film/7-projekcja-konkursu-etiuda/

Małopolski Ogród Sztuki – Duża Sala

 

V PROJEKCJA ANIMA: 25 listopada (piątek), godz. 15.00
http://etiudaandanima.com/film/5-projekcja-konkursu-anima/

VI PROJEKCJA ANIMA: 25 listopada (piątek), godz. 21.00
http://etiudaandanima.com/film/6-projekcja-konkursu-anima/

Małopolski Ogród Sztuki – Duża Sala

tagi :   

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content