en

31.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 22-27 X 2024

Katarzyna Agopsowicz

Dodano: 09 października, 2022


Scenarzystka i reżyserka filmów animowanych. Absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom w Pracowni Filmu Animowanego pod kierunkiem prof. Jerzego Kuci.

Katarzyna Agopsowicz

Za swój film dyplomowy „Jutro" otrzymała m. in. główną nagrodę podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych ,,Młodzi i Film". Zadebiutowała filmem „Książę w cukierni" - adaptacją książki Marka Bieńczyka i Joanny Concejo pod tym samym tytułem.

Jej debiut został wielokrotnie nagrodzony na festiwalach w Polsce (na festiwalu Animator oraz 28. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda&Anima) i za granicą m.in. w Los Angeles, Hiroshimie, Mumbaju. Współpracowała z wieloma twórcami przy realizacji filmów autorskich. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Krakowa i Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Międzynarodowego Stowarzyszenia Twórców Filmów Animowanych ASIFA. Jest wykładowcą w Wyższej Szkole Technologii Informatycznych w Katowicach. Obecnie współpracuje ze Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content