/Kapituła Nagrody branżowej za rok 2021 Sekcji Filmu Animowanego Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Kapituła Nagrody branżowej za rok 2021 Sekcji Filmu Animowanego Stowarzyszenia Filmowców Polskich


ALICJA WITKOWSKA

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Reżyserka filmów animowanych, scenarzystka, graficzka, ilustratorka. Wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Reklamy. Trzykrotna laureatka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przewodnicząca Sekcji Filmu Animowanego Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

JACEK ADAMCZAK

Ur. w 1955 r. w Poznaniu. Reżyser, grafik, animator, scenarzysta. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Profesor sztuk plastycznych. Kierownik I Pracowni animacji na Wydziale Animacji i Intermediów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Realizator autorskich filmów animowanych współpracujący od 1982 r. z TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu.
ANITA KWIATKOWSKA-NAQVI

Ur. w 1986 w Krakowie. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentka animacji i doktorantka w Szkole Filmowej w Łodzi. Jej filmy zdobyły liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach filmowych. Współzałożycielka LeLe Production.

JAN MACIEJ PTASIŃSKI

Ukończył Technikum Fototechniczne w Warszawie. Przez wiele lat związany ze stołecznym Studiem Miniatur Filmowych. Specjalizuje się w filmach animowanych wykonywanych tradycyjną bądź niekonwencjonalną metodą. Współpracował także ze Studiem Małych
Form Filmowych Se-ma-for w Łodzi i Telewizyjnym Studiem Filmów Animowanych w Poznaniu. Autor zdjęć do wielu filmów i seriali animowanych, m.in. Zima w Wiklinowej Zatoce, Triumf Pana Kleksa.


ARTUR WROTNIEWSKI

Reżyser, grafik, animator, wykładowa i nauczyciel, członek Zarządu Sekcji Animacji w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.