en

31.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 22-27 X 2024

Gdybym był Bogiem

Dodano: 12 października, 2022


W tej krótkometrażowej animacji chłopiec z siódmej klasy ucieka myślami krojąc żabę na lekcji biologii. Co byś zrobił, gdybyś nagle zyskał boską moc? Użyłbyś jej w dobrym celu? W złym? Może w każdym po trochu? Istnieje nieskończenie wiele możliwości. Och, gdyby tak móc bawić się życiem i śmiercią, tworzyć potwory mogące karać tych, którzy codziennie go prześladują, albo nawet lepiej, stworzyć ten jeden idealny dzień z Lily, miłością jego dwunastoletniego życia!

Czerpiąc inspirację z własnych wspomnień i stosując cały wachlarz technik animacji, od tradycyjnej animacji do lalek poklatkowych i innych, ta ponuro żartobliwa animacja opowiada o trudach przechodzenia z dzieciństwa w okres dojrzewania, gdy zbliżająca się moc dorosłości jest często mylona z wszechmocą.

Gdybym był Bogiem to najnowsza propozycja dwukrotnie nominowanego do Oskara twórcy animacji Cordella Barkera (Kot wrócił, Dziwni najeźdźcy), od dawna współpracującego z NFB.

Gdybym był Bogiem / If I Was God…

Reżyseria: Cordell Barker
Produkcja: NFB
Kraj produkcji: Kanada
Rok produkcji: 2014
Czas emisji: 8 min.

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content