/Festiwal czas zacząć!

Festiwal czas zacząć!

Etiuda&Anima w Krakowie to jeden z najważniejszych festiwali młodego kina w Polsce. Energia, świeżość, nowatorstwo, inwencja – sześć dni festiwalu rozbłyśnie eksplozją talentów z całego świata. Zobaczymy setki filmów fabularnych, animowanych i dokumentalnych, które wytyczają nowe szlaki dla kina, w tym Baby Bump Kuby Czekaja, wyróżniony na tegorocznym festiwalu filmowym w Wenecji.

347 Bloquejats03

Obok debiutantów, swoją twórczość zaprezentują dojrzali i doświadczeni artyści. Wśród nich zobaczymy Signe Baumane, Kaspara Jancisa, Cecylię Traslaviñę González, Teresę Glad, Macieja Drygasa i Mirosława Dembińskiego. Duchem będą z nami także Timothy i Stephen Quay oraz Christopher Nolan, autor dokumentu o twórczości Braci. Gościem specjalnym będzie William Kentridge, laureat prestiżowej nagrody ASIFA dla twórców animacji, którą odbierze właśnie w Krakowie podczas pierwszego dnia Etiudy&Animy.

Pomimo, że za oknem ponury i zimny listopad, my odbędziemy podróż w gorące miejsca806_rzezba_kadr5_RGB naszego globu – odwiedzimy animowaną Brazylię (Pomiędzy klatkami. Sztuka brazylijskiej animacji)  i Kolumbię (kolumbijskie animacje studenckie i profesjonalne), a także dokumentalny Stambuł, Kalkutę i Baku (cykl Świat od świtu do zmierzchu). Na krótko zajrzymy do Hiszpanii, Belgii, Szwajcarii i Rumunii (Europa w krótkim metrażu) oraz Holandii (etiudy Nederlandse Filmacademie). Odkryjemy także Szwecję jakiej nie znamy dzięki Podróży do Melonii, pokazom szwedzkiej animacji (Sto lat szwedzkiej animacji) oraz reklamom Roya Anderssona. Zawitamy na chwilę do Japonii (Wyspa Giovanniego) oraz naszych południowych sąsiadów (Maleńka ze sklepu rybnego).

W trakcie festiwalu Miss God (pokaz filmu Śnieżka z muzyką na żywo), kolektyw SIBIGA oraz Andrzej Jacek Bronikowski i pianista Paweł Kaczmarczyk (Galactic Meander) dostarczą nam muzyczno-wizualnych przeżyć i wrażeń.

071 PILTS 001Etiuda&Anima to także okazja uczestniczenia w interesujących i użytecznych warsztatach: profesjonalne specjalistyczne warsztaty animacji 3D organizowane we współpracy z Autodesk, CadSoft oraz Platige Image; Baby Bump, czyli jak zrobić film w rok – Case Study z producentkami filmu Kuby Czekaja; warsztaty animacji dla dzieci „Czapu Czipu”.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem E&A 2015: http://etiudaandanima.com/program/