/Etiuda&Anima dla dzieci

Etiuda&Anima dla dzieci

Nasz festiwal nie zapomina o najmłodszych widzach. Jak co roku, przygotowaliśmy bogatą ofertę wydarzeń dla dzieci. W programie – pełnometrażowe animacje i warsztaty. 

 

Pełnometrażowe animacje: „O czym szumi las” i „Riko prawie bocian”

 

„O czym szumi las” (2016)

O czym szumi las

Las Huckybucky to przyjemne miejsce do życia dla wszystkich zwierząt. Wśród nich jest całkiem spora grupa myszy, którym wtórują Mikołaj Myszowspinacz i Morten Myszodrewniak. W lesie obowiązuje jednak brutalne prawo natury i mniejsze zwierzęta muszą chronić się przed znacznie większymi drapieżnikami. Szczególnie niebezpieczny jest lis Marvin, który uwielbia polować na – zdawałoby się – bezbronne myszki. Animacja, która uczy solidarności, koleżeństwa i empatii.

Film familijny dla dzieci powyżej 6 lat.

Dyrene i Hakkebakkeskogen

Reż. Rasmus A. Sivertsen, scen. Karsten Fullu, Norwegia 2016, animacja, 75 min.

 

23 listopada (czwartek), 10.00
Kijów Centrum – Sala duża

25 listopada (sobota), 11.00
Kijów Centrum – Sala duża

 

 

„Riko prawie bocian” (2017)

Riko prawie bocian

Osierocony jako pisklę i wychowany przez bociany, wróbel Riko święcie wierzy, że sam jest… bocianem. Prawdę o swoim pochodzeniu odkrywa dopiero w porze migracji, gdy przybrani rodzice – bojąc się, że Riko nie podoła podróży – nie pozwalają mu lecieć do Afryki. Nie zraża to jednak Riko, który postanawia udowodnić światu, że naprawdę jest bocianem i wyrusza w ślad za stadem. W trudnej drodze na południe wspierać go będą nowi przyjaciele – ekscentryczna sowa Olga oraz narcystyczna papuga Kiki, która marzy o karierze gwiazdy disco. W ich towarzystwie „najmniejszy bocian świata” odkryje, że małe wróble są stworzone do wielkich celów!

Film familijny z polską wersją językową.

Richard the Stork

Reż. Toby Genkel, Reza Memari, scen. Reza Memari, muz. Éric Neveux, Belgia, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, USA 2017, animacja, 85 min.

24 listopada (piątek), 10.00
Kijów Centrum – Sala duża

26 listopada (niedziela), 10.00
Kijów Centrum – Sala duża

 

Warsztaty dla dzieci

Warsztaty Toranoko P.A.C

Wymiana kulturowa

dla dzieci (8–13 lat)

Podczas warsztatów prowadzonych przez przez grupę Toranoko P.A.C. (m.in. Erika Matsushita, Julia Matsushita oraz dzieci) uczestnicy zobaczą m.in. animację Koji Yamamury „Nici Muybridge’a”, posłuchają muzyki na żywo w wykonaniu Martera oraz Yusaku Yoshimura (muzykow Toranoko), dotkną japońskiej kultury m.in. w origami, piśmie japońskim, grach japońskich oraz wezmą udział w warsztacie gry aktorskiej z dziećmi, występującymi w Toranoko P.A.C.

Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy pod adresem: warsztaty@etiudaandanima.com

 

25 listopada (sobota), 10.00 – 12.00
Małopolski Ogród Sztuki – Sala duża
ul. Rajska 12

 

Warsztaty animacji dla dzieci

Warsztaty, które poprowadzi Piotr Szczepanowicz, poświęcone będą animacji poklatkowej (wycinanka, plastelina), realizowanej pod kamerą. Chcielibyśmy przedstawić dzieciom w każdym wieku możliwości kreowania swoich własnych lub wspólnych animowanych światów. Zachęcić ich do kreatywnej aktywności, która ma nieograniczone możliwości zarówno ekspresji, jak i plastyki. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się na wybranych przykładach filmowych, jakie są możliwości animacji oraz jak ich mogą używać także sami w domu. Zrealizujemy wspólnie własną produkcję animowaną.

Grupa od 5 – 7 lat

Młodszym dzieciom pokażemy jak zrealizować animację poklatkową przy użyciu telefonu lub tabletu. Wspólnie zrobimy krotki film, gdzie bohaterami zostaną Muminki (najnowsza produkcja Studia Animoon „Gwiazdka Muminków”).

 

Grupa od 8 – 10 lat

Starszym dzieciom, chcemy natomiast pokazać, jak wiele jest możliwości kreacji. Każdy będzie mógł zabawić się w youtubera i stworzyć film, który będzie ich samych opisywał (coś na zasadzie vloga na youtube ).

Zgłoszenia na warsztaty prosimy przesyłać na adres: warsztaty@etiudaandanima.com do 24.11.2017.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

 

26 listopada (niedziela), 10.00–13.00; 14.00–17.00
Kamienica Szołayskich
plac Szczepański 9