/„Czerwony żółw” wchodzi do polskich kin

„Czerwony żółw” wchodzi do polskich kin

Od 23 czerwca br. w kinach będzie można zobaczyć wspaniałą długometrażową animację „Czerwony żółw”. Wyczekiwany obraz uznanego artysty Michaela Dudoka de Wita mieliśmy przyjemność przedstawić przedpremierowo podczas 24. MFF Etiuda&Anima 2016.

Wyprodukowany przez Studio Ghibli i Wild Bunch  „Czerwony żółw” to efekt wielu lat pracy wybitnego twórcy, trzykrotnie nominowanego do Oscara i nagrodzonego nim za wzruszającą animację „Ojciec i córka”. Bardzo wyrazisty, poetycki język Dudoka de Wita, który po mistrzowsku przedstawia w obrazach emocje i relacje międzyludzkie, to wizytówka wszystkich jego filmów.


Kadr z filmu „Czerwony żółw”

„Czerwony żółw” powstał z inicjatywy Studia Ghibli, które zaproponowało holenderskiemu animatorowi stworzenie u siebie autorskiego pełnometrażowego filmu. Na efekt tej współpracy cały świat animacji czekał przez kilka lat.

Światowa premiera „Czerwonego żółwia” miała miejsce 18 maja 2016 roku na festiwalu w Cannes. Kolejne premiery  odbyły się między innymi w Holandii, Australii, Kanadzie, Japonii, USA, Grecji, Niemczech, Włoszech, Węgrzech, Hiszpanii, Słowenii, Rosji, Brazylii i Turcji.


Kadr z filmu „Czerwony żółw”

Film zbiera bardzo przychylne recenzje nie tylko od profesjonalistów z branży, ale przede wszystkim od widzów. Wzruszający obraz został doceniony wielokrotnie przez publiczność festiwalową na wszystkich kontynentach. W Polsce spotkał się ze świetnym przyjęciem na Animatorze oraz Etiuda&Anima oraz wygrał Scope100 – przedsięwzięcia zainicjowanego przez Gutek Film, w którym widzowie z całej Polski wybierają światową produkcję, która miałaby wejść do kin w naszym kraju. W tegorocznej edycji projektu oglądający zdecydowali, że to właśnie „Czerwonego żółwia” chcą zobaczyć w polskich kinach.

Polskim dystrybutorem animacji jest naturalnie Gutek Film. Film wejdzie do kin 23 czerwca 2017 r. Serdecznie zapraszamy!

Strona główna filmu: http://gutekfilm.pl/czerwony-zolw/
Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=eg7vBAkwyUM