/Bodo Kox gościem Festiwalu Etiuda&Anima

Bodo Kox gościem Festiwalu Etiuda&Anima

Zapraszamy na pokaz najnowszego filmu Bodo Koxa „Człowiek z magicznym pudełkiem”, który uświetni spotkanie z reżyserem. Podczas 24. MFF Etiuda&Anima legendarny twórca polskiego offu wystąpi w jeszcze jednej roli – jako juror konkursu ETIUDA.  

 

Bodo Kox jest z wykształcenia dziennikarzem. Reżyser, scenarzysta, aktor, przez lata jedna z głównych postaci kina off-owego w Polsce. Początkowo marzył o karierze muzycznej, odnalazł się jednak w środowisku kina niezależnego. Pseudonimem Bodo Kox podpisywał swoje off-owe filmy, by w 2006 r. przeprowadzić w Urzędzie Stanu Cywilnego oficjalną zmianę nazwiska z Bartosz Koszała na Bodo Kox. Po sukcesach w kinie niezależnym zaczął studia reżyserskie w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej i Teatralnej w Łodzi, a następnie scenariuszowe w Szkole Wajdy w Warszawie. W profesjonalnym kinie zadebiutował bardzo dobrze przyjętym filmem “Dziewczyna z szafy” (2012). Prezentowany na tegorocznym festiwalu E&A “Człowiek z magicznym pudełkiem” to drugi pełnometrażowy film artysty.

Człowiek z magicznym pudełkiem

“Człowiek z magicznym pudełkiem” to nietypowa komedia o podróżowaniu w czasie i miłości potrafiącej pokonać wszelkie granice czasoprzestrzeni. Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama lepsze jutro było wczoraj. Dotknięty amnezją niewiadomego pochodzenia bohater musi zacząć wszystko od nowa.

 

Człowiek z magicznym pudełkiem

reż. i scen. Bodo Kox, zdj. Arkadiusz Tomiak, Dominik Danilczyk, muz. Sandro Di Stefano, wyst.: Piotr Polak, Olga Bołądź, Sebastian Stankiewicz, Agata Buzek, Helena Norowicz, Arkadiusz Jakubik, Wojciech Zieliński, Polska 2017, fabuła, 103 min.

 

26 listopada (niedziela), 17.00
Kijów Centrum – Sala duża
Gość specjalny – Bodo Kox

Spotkanie z Bodo Koxem poprowadzi Łukasz Wojtusik