en

31.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 22-27 X 2024

Atsushi Wada

Dodano: 02 października, 2022


Urodził się w 1980 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu Kyoiku w Osace, Image Forum Institute of Moving Image oraz Tokijskiego Uniwersytetu Sztuki.

Atsushi Wada

Zaczął samodzielnie tworzyć krótkometrażowe animacje w 2002 roku. Lubi spokojny ruch i zawsze myśli o tradycyjnej japońskiej koncepcji „Ma”, napięciu wywołanym ruchem. W oku świni (In a Pig's Eye) (2010) zdobył nagrodę dla najlepszego filmu na międzynarodowym festiwalu animacji Fantoche International Animation Film Festival, a także Srebrnego Lajkonika na festiwalu Etiuda i Anima. Tak działa wiosna (The Mechanism of Spring) (2010) miał swoją premierę podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji, a Wielki królik (The Great Rabbit) (2012) został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na Festiwalu Filmowym w Berlinie. Jesień z Czterech Pór Roku Antonio Vivaldiego (2018) zdobyła Grand Prix festiwalu New Chitose Airport International Animation Festival. Indywidualna wystawa My Marsh odbyła się w Muzeum Sztuki w Jokohamie w 2017 roku oraz w Prefekturalnym Muzeum Sztuki Hyogo w 2018 roku. W 2020 roku została wydana nowa gra Moje ćwiczenie (My Exercise) (2020), a nowy film krótkometrażowy Ptak na półwyspie (Bird in the Peninsula) zdobył nagrodę za najlepszy film na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Wiedniu oraz na festiwalu Fantoche.

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content