/Anima.PL trzecim konkursem MFF Etiuda&Anima

Anima.PL trzecim konkursem MFF Etiuda&Anima

Anima.Pl to organizowany po raz pierwszy w trakcie festiwalu Etiuda&Anima konkurs polskich animowanych filmów krótkometrażowych. Stanowi on próbę podsumowania produkcji filmowej z ostatnich dwóch lat i od bieżącego roku będzie stałym (jako trzeci konkurs) punktem festiwalowego programu.

 

Komisja selekcyjna rozpatrzyła ponad sto zgłoszeń dopuszczając do rywalizacji 43 filmy. Udział w niej wezmą zarówno filmy autorskie, w tym znanych i nagradzanych twórców młodego i średniego pokolenia: Zbigniewa Czapli, Izabeli Plucińskiej, Marty Pajek, Wioli Sowy i Michała Sochy, filmy studenckie z czterech ośrodków akademickich: Krakowa, Poznania, Łodzi i Warszawy, i wreszcie ponownie powstające w coraz większej ilości i na coraz lepszym poziomie filmy dla dzieci. Zwraca uwagę fakt, że w realizację tych ostatnich zaangażowani są twórcy o ustalonej już pozycji w polskiej animacji, w tym m.in.: Marek Skrobecki, Andrzej Gosieniecki, Natalia Brożyńska, Robert Turło, Kamil Polak i Joanna Jasińska-Koronkiewicz.

Konkurs Anima.Pl, zgodnie z najgłębszą krajową tradycją, cechuje niezwykle staranna, zrealizowana na bardzo dobrym poziomie artystycznym strona plastyczna rodzimych animacji. Zwłaszcza na tej płaszczyźnie polskie animacje konkurować mogą śmiało z filmami animowanymi z całego świata. Nagrodą w konkursie będzie słowiański Żmij: złoty, srebrny, brązowy i specjalny za studencką animację. Autorem statuetki jest Barbara Zgoda.

Wieczór

 

I projekcja konkursu ANIMA.PL
23 listopada (czwartek), 15.30
Małopolski Ogród Sztuki – Sala duża
 
II projekcja konkursu ANIMA.PL
23 listopada (czwartek), 17.00
Małopolski Ogród Sztuki – Sala duża
 
III projekcja konkursu ANIMA.PL
24 listopada (piątek), 14.30
Małopolski Ogród Sztuki – Sala duża
 
IV projekcja konkursu ANIMA.PL
24 listopada (piątek), 16.00
Małopolski Ogród Sztuki – Sala duża
 
V projekcja konkursu ANIMA.PL
25 listopada (sobota), 15.00
Małopolski Ogród Sztuki – Sala duża
 
VI projekcja konkursu ANIMA.PL
25 listopada (sobota), 16.30
Małopolski Ogród Sztuki – Sala duża