/Aktorzy kochają animacje!

Aktorzy kochają animacje!

Sequence 01.00_00_21_10.Still002Wybitni polscy aktorzy od zawsze wspierają twórczość studencką i filmową alternatywę. Mimo tego, że nie przynosi to korzyści komercyjnych. W tym roku Katarzyna Herman, Jan Peszek, Wojciech Mecwaldowski, Borys Szyc i Łukasz Simlat wystąpili w spocie festiwalu Etiuda&Anima oraz wzięli udział w wyjątkowej zabawie z konkursowymi animacjami.

Sequence 01.00_00_16_20.Still005Wzorem zeszłego roku poprosiliśmy polskich aktorów o podzielenie się wrażeniami z oglądania animacji z konkursu ANIMA. Te krótkometrażówki bywają absurdalne, surrealistyczne i intrygujące. Często wywołują u widzów zmieszanie połączone z zachwytem. Wybrane filmy pokazaliśmy wymienionym wyżej aktorom, a kamera zarejestrowała ich rekcje. Na ich podstawie zadaniem widzów będzie odgadnięcie, który z filmów wyświetlonych podczas danego bloku projekcyjnego (w konkursie ANIMA jest ich sześć) został skomentowany przez aktora. Wśród prawidłowych odpowiedzi rozlosowane zostaną nagrody.

Zapraszamy do zabawy!

Sequence 01.00_00_19_10.Still001A jaka była idea tegorocznego spotu? Nazwa festiwalu Etiuda&Anima nie jest szczególnie łatwo przyswajalna. Zapraszamy do jej utrwalenia z pomocą polskich aktorów. Autoironicznie i z dystansem puszczamy oczko do naszych widzów.

Spot 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima 2015: https://www.youtube.com/watch?v=XMEJuJgOmWc


Konkurs ANIMA (6 projekcji)

24-27 listopada 2015, Małopolski Ogród Sztuki