Szanowni Państwo,
Organizatorzy 26. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima zapraszają na konferencję rektorów europejskich szkół filmowych i artystycznych pt. „Promocja i dystrybucja etiud studenckich i filmów dyplomowych poza systemem i środowiskiem szkolnictwa filmowego”, która odbędzie się 24 listopada (niedziela) o godzinie 11:00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (sala mała) przy ulicy Rajskiej 12 w Krakowie. Konferencja jest jednym z wydarzeń towarzyszących 26. MFF Etiuda&Anima.
Gośćmi, którzy zabiorą głos podczas konferencji będą przedstawiciele kilku europejskich ośrodków, a wśród nich:
Martin Hagemann - NIEMCY
[Profesor, Wiceprezydent ds. Współpracy Międzynarodowej - Film University Babelsberg KONRAD WOLF, Poczdam]
László Upor - WĘGRY
[Rektor - University of Theatre and Film Arts, Budapeszt]
Barbara Harumová Hessová - SŁOWACJA
[Wicedziekan ds. Współpracy Międzynarodowej - Film and Television Faculty of The Academy of Performing Arts, Bratysława]
Marcin Malatyński - POLSKA
[Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej - PWSFTviT w Łodzi]
Krzysztof Brzezowski - POLSKA
[Pełnomocnik Rektora ds. Promocji Szkoły Filmowej w Łodzi]
Wystąpienia przedstawicieli zaproszonych szkół filmowych i artystycznych będą oscylowały między następującymi zagadnieniami:
- modele producenckie przyjęte w poszczególnych szkołach: źródła finansowania realizacji etiud i filmów dyplomowych, kwestia koprodukcji
- potencjalne formy dystrybucji filmów dyplomowych: jak mogłyby wyglądać?
- kwestia zorganizowanych komórek odpowiedzialnych za promocję twórczości studenckiej np. na festiwalach filmowych, innych imprezach oraz w mediach
- rola studentów jako autorów filmów w procesie promocyjnym: w jakim stopniu studenci mogą występować z samodzielnymi inicjatywami w tym zakresie?
- szerokie „urynkowienie” twórczości studenckiej i uczynienie z niej przedmiotu dystrybucji kinowej i medialnej: zagrożenie dla swobody twórczej w obszarze otwartej i kreatywnej edukacji filmowej czy nowe możliwości?
- modele dystrybucji etiud i filmów dyplomowych: jakie byłyby najbardziej adekwatne dla warunków panujących w różnych krajach, a także na rynku międzynarodowym?
- programy Unii Europejskiej wspierające rozwój kultury filmowej: jaką rolę powinny odegrać w tym zakresie?
- czy jednym ze sposobów rozwiązania wskazanych problemów mogłaby być organizacja w Europie Środkowo-Wschodniej targów etiud studenckich, filmów dyplomowych oraz szkół filmowych i artystycznych?
Konferencja będzie odbywała się w języku angielskim z symultanicznym tłumaczeniem na język polski.
Na konferencje zapraszamy zarówno wykładowców akademickich jak i studentów kierunków związanych z organizacją produkcji filmowej i telewizyjnej, a także kierunków reżyserskich i operatorskich oraz filmoznawczych etc.
Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Postaramy się Cię uszczęśliwić.
Subscribe to the newsletter by filling in the fields below. We will try to make you happy.