en

30.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 21-26 XI 2023

Baby Bump, czyli jak zrobić film w rok – Case Study

Dodano: 27 listopada, 2015

O tym, że Baby Bump będzie miał premierę w Wenecji, na jednym z trzech najważniejszych festiwali filmowych na świecie, twórcy wiedzieli zanim padł pierwszy klaps.Komfortowa sytuacja? Wymarzone warunki pracy? A może walka z wiatrakami? Na film Baby Bump mieli jedyne 150 tysięcy euro i dziewięć miesięcy do premiery. Czasu mało, ale za to mobilizacja wielka. Ograniczenia prowokują do oryginalnych rozwiązań. Przypadek Baby Bump pokazuje, że nic nie jest w stanie stanąć na drodze wyobraźni. Efekty pracy są już widoczne: wyróżnienie Queer Golden Lion Award w Wenecji oraz na 40. FF w Gdyni.

baby bump_1Magdalena Kamińska i Agata Szymańska – producentki Baby Bump Kuby Czekaja opowiedzą o programie Biennale College Cinema i procesie produkcyjnym filmu od treatmentu do premiery. Poruszany też będzie temat współpracy między producentami a reżyserem. W spotkaniu będzie uczestniczył Kamil Polak – autor animacji 2d wykorzystanej w filmie.

Baby Bump to historia 11-letniego chłopca, który wchodzi w okres dojrzewania. Film koncentruje się na cielesności i w nietuzinkowy sposób pokazuje frustracje dziecka „uwięzionego w dorastaniu”.

Jakub Czekaj - Baby BumpBaby Bump jest jedną z najciekawszych produkcji tego roku.  Nie tylko ze względu na formę czy treść, ale przede wszystkim na sposób powstania. Scenariusz został wybrany spośród wielu debiutanckich projektów w programie Biennale College-Cinema Festiwalu Filmowego w Wenecji. To otworzyło mu drogę do międzynarodowej premiery na jednym z największych festiwali filmowych na świecie, ale jednocześnie postawiło warunek: film musiał powstać w niecały rok. Przy budżecie 150 tysięcy euro jego realizacja stała się niemałym wyzwaniem. Intensywna praca nad trudnym projektem wymagała doskonałej komunikacji i współpracy. Na spotkaniu dowiemy się, jak twórcom udało się temu podołać. O uzupełnianiu się w procesie twórczym opowiedzą producentki Magdalena Kamińska i Agnieszka Szymańska oraz autor animacji do filmu – Kamil Polak.


Baby Bump, czyli jak zrobić film w rok – Case study

Prowadzący: Magdalena Kamińska i Agata Szymańska
Termin: 28.11.2015 (sobota)
Godzina: 13:00
Miejsce: Rotunda, sala główna

Formularz zgłoszeniowy:

http://etiudaandanima.com/baby-bump-czyli-jak-zrobic-film-w-rok-case-study/

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

tagi :   

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content