en

31.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 19-24 XI 2024

Anna Gawlita

Dodano: 09 października, 2022


Nagrodzona jako najlepsza producentka na Festiwalu Era Nowe Horyzonty (2008) i Krakowskim Festiwalu Filmowym (2017). Członkini Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej.

Anna Gawlita

Producentka pełnometrażowego filmu fabularnego pt. "Hura, wciąż żyjemy!" w reżyserii Agnieszki Polskiej (AGBO Fellowship Award na Slamdance Film Festival). Producentka i kierowniczka produkcji filmów m.in. Tomasza Wolskiego, Piotra Stasika i Aleksandry Maciuszek, które były nagradzane na Visions du Réel, Jihlava International Documentary Film Festival, Krakowskim Festiwalu Filmowym, Palms Springs Film Festival, Margaret Mead w Nowym Yorku, Docs Against Gravity i wielu innych festiwalach.

W 2018 roku zrealizowała swój samodzielny reżyserski debiut - film dokumentalny pt. “Krzyżoki”, który otrzymał m.in. Złotą Żabę na "Camerimage" i nagrodę Grand Prix na Cork Film Festival w Irlandii, oba kwalifikujące do ubiegania się o nominację do Oscara.

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content