en

31.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 22-27 X 2024

|

Zaproszenie na konferencję rektorów europejskich szkół filmowych i artystycznych

Dodano: 17 listopada, 2019

26. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima
19 – 24 listopada 2019 r.

Konferencja rektorów europejskich szkół filmowych i artystycznych

„Promocja i dystrybucja etiud studenckich i filmów dyplomowych poza systemem i środowiskiem szkolnictwa filmowego”

 

Szanowni Państwo,

Organizatorzy 26. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima zapraszają na konferencję rektorów europejskich szkół filmowych i artystycznych pt. „Promocja i dystrybucja etiud studenckich i filmów dyplomowych poza systemem i środowiskiem szkolnictwa filmowego”, która odbędzie się 24 listopada (niedziela) o godzinie 11:00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (sala mała) przy ulicy Rajskiej 12 w Krakowie. Konferencja jest jednym z wydarzeń towarzyszących 26. MFF Etiuda&Anima.

Gośćmi, którzy zabiorą głos podczas konferencji będą przedstawiciele kilku europejskich ośrodków, a wśród nich:

Martin Hagemann - NIEMCY
[Profesor, Wiceprezydent ds. Współpracy Międzynarodowej - Film University Babelsberg KONRAD WOLF, Poczdam]

László Upor - WĘGRY
[Rektor - University of Theatre and Film Arts, Budapeszt]

Barbara Harumová Hessová - SŁOWACJA
[Wicedziekan ds. Współpracy Międzynarodowej - Film and Television Faculty of The Academy of Performing Arts, Bratysława]

Marcin Malatyński - POLSKA
[Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej - PWSFTviT w Łodzi]

Krzysztof Brzezowski - POLSKA
[Pełnomocnik Rektora ds. Promocji Szkoły Filmowej w Łodzi]

Wystąpienia przedstawicieli zaproszonych szkół filmowych i artystycznych będą oscylowały między następującymi zagadnieniami:

- modele producenckie przyjęte w poszczególnych szkołach: źródła finansowania realizacji etiud i filmów dyplomowych, kwestia koprodukcji

- potencjalne formy dystrybucji filmów dyplomowych: jak mogłyby wyglądać?

- kwestia zorganizowanych komórek odpowiedzialnych za promocję twórczości studenckiej np. na festiwalach filmowych, innych imprezach oraz w mediach

- rola studentów jako autorów filmów w procesie promocyjnym: w jakim stopniu studenci mogą występować z samodzielnymi inicjatywami w tym zakresie?

- szerokie „urynkowienie” twórczości studenckiej i uczynienie z niej przedmiotu dystrybucji kinowej i medialnej: zagrożenie dla swobody twórczej w obszarze otwartej i kreatywnej edukacji filmowej czy nowe możliwości?

- modele dystrybucji etiud i filmów dyplomowych: jakie byłyby najbardziej adekwatne dla warunków panujących w różnych krajach, a także na rynku międzynarodowym?

- programy Unii Europejskiej wspierające rozwój kultury filmowej: jaką rolę powinny odegrać w tym zakresie?

- czy jednym ze sposobów rozwiązania wskazanych problemów mogłaby być organizacja w Europie Środkowo-Wschodniej targów etiud studenckich, filmów dyplomowych oraz szkół filmowych i artystycznych?

Konferencja będzie odbywała się w języku angielskim z symultanicznym tłumaczeniem na język polski.

Na konferencje zapraszamy zarówno wykładowców akademickich jak i studentów kierunków związanych z organizacją produkcji filmowej i telewizyjnej, a także kierunków reżyserskich i operatorskich oraz filmoznawczych etc.

tagi :   

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content