en

30.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 21-26 XI 2023

Wydarzenia branżowe na 24. MFF Etiuda&Anima

Dodano: 16 listopada, 2017

Festiwal to nie tylko projekcje filmów, to także miejsce spotkań z przedstawicielami branży filmowej i ekspertami. Zapraszamy na liczne wydarzenia towarzyszące, w których dowiecie się o kinie i jego mechanizmach działania jeszcze więcej.  

Anita Killi podczas 23. MFF Etiuda&Anima

 
 

 

Wykład i pokaz „VR – animacja sferyczna, psychologiczne aspekty percepcji obrazu w kontekście nowych środków wyrazu”

Prowadzenie: Iwona Pomianowska

Podczas wykładu oraz prezentacji, które odbędą się w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, zaznajomimy się razem z reprezentantami młodego pokolenia animatorów z nową techniką filmu sferycznego, procesu jego tworzenia, oraz sposobami prezentacji i dystrybucji. Zastanowimy się również, jaką wartość artystyczną reprezentuje nowa platforma – co nowego wnosi w paletę naszych dotychczasowych środków artystycznych, oraz jakie ograniczenia wprowadza w naszą twórczość.

24 listopada (piątek), 16.00
ASP Kraków, ul. Karmelicka 16 – pracownia animacji I p. sala 11
 
 

Wykład i warsztat „Nowe szaty cesarza. Od projektu do stylizacji przyszłej szaty graficznej festiwalu Etiuda&Anima”

Prowadzenie: Kaja Renkas, Iwona Pomianowska

W trakcie warsztatu prześledzimy sposób tworzenia oraz sekwencyjne projektowanie poszczególnych faz plakatu promującego festiwal animacji Etiuda&Anima 2018 oraz animowanego filmu promującego to wydarzenie (tzw. „trailera”). Artystka Kaja Renkas, zajmująca się plakatem, projektowaniem graficznym, grafiką warsztatową, biorąca udział w najważniejszych światowych imprezach plakatowych, opowie wraz z Iwoną Pomianowską, projektantką animacji, nowych mediow oraz filmu, jak wyglądała ich współpraca mająca na celu stworzenie komplementarnej oprawy wizualnej festiwalu Etiuda & Anima na platformie zarówno statycznej (poster), jak i dynamicznej (motion graphics). Prezentację wzbogacą także przykłady ich wcześniejszych, wspólnie wykonanych prac.

 

25 listopada (sobota), 12.00
ASP Kraków, ul. Karmelicka 16 – pracownia animacji I p. sala 11

 

 

„Sztuka Pitchingu” – czyli jak efektywnie i efektownie zaprezentować swój projekt

Wykład Anny Szczerbińskiej

Wystąpienia publiczne, prezentacje, pitche to powoli niemalże biznesowa codzienność (także w świecie filmowym). A jednak dla wielu wciąż są wyzwaniem. Wychodząc przed publiczność, popełniamy mnóstwo błędów – mówimy zawile, chaotycznie, bez pomysłu, często siląc się na dowcip lub przesadnie środowiskowy język. Efekt jest tani i choćbyśmy mieli najlepszy pomysł, pies z kulawą nogą nie zwróci na nas uwagi. A nikt przecież nie chce być zapamiętany jako ten, który „niemiłosiernie przynudzał i gubił się w zeznaniach”. Naszym celem jest, aby Ci, do których kierujemy słowa, wysłuchali nas, zrozumieli (SIC!) i zapamiętali. Łatwo powiedzieć, ale jak to zrobić?

W trakcie spotkania porozmawiamy o tym, jak pracować nad strukturą naszych prezentacji oraz nad własnym przygotowaniem, jakich błędów się wystrzegać i jakiego treningu potrzebujemy, aby finalnie „uwieść” słuchaczy. Po spotkaniu istnieje możliwość umówienia się na konsultację indywidualną.

Liczba miejsc ograniczona.

 

23 listopada (czwartek), 10.00
Kino Kijów – Sala Studio 1
Al. Krasińskiego 34
 

 

Prawa do debiutów i etiud studenckich – uprawnienia uczelni, producenta i współtwórców

 

Wykład adwokata Wojciecha Krawca z Kancelarii Lassota sp.j.

Podczas szkolenia zostaną omówione kwestie dysponowania prawami do filmu wynikające z faktu tworzenia filmów w ramach studiów oraz jako prac dyplomowych, współpracy współtwórców i członków ekipy filmowej, a także zaangażowania producenta.

 

25 listopada (sobota), 15.00
Małopolski Ogród Sztuki – Sala mała
ul. Rajska 12

 

 

 
Multilab KPT – Praktyczne warsztaty z zakresu postprodukcji

 

Kreatywna korekcja koloru

prowadzenie: Łukasz Urbański, Marcin Lech

Analiza procesu DI w filmie animowanym

prowadzenie: Piotr Krasny

 

Zapraszamy do Multilabu, najnowocześniejszego studia postprodukcyjnego w Krakowie, na warsztaty dla profesjonalistów. Tematami wykładów będą zagadnienia związane z kreatywną korekcją koloru oraz procesem postprodukcji cyfrowej.

 

24 listopada (piątek), 11.00 – 13.00
Krakowski Park Technologiczny, Multilab, ul. Podole 60

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content