en

30.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 21-26 XI 2023

Wieczór inauguracyjny ETIUDA&ANIMA 2016

Dodano: 20 listopada, 2016

Krakowska Etiuda&Anima to jeden z najważniejszych festiwali młodego kina w Europie. Energia, emocje, żywiołowość, świeżość – sześć dni festiwalu rozbłyśnie eksplozją talentów z całego świata. Zobaczymy setki filmów fabularnych, animowanych, dokumentalnych i eksperymentalnych, które tworzą puls dzisiejszego kina.

Zaczynamy z przytupem. Wieczór inauguracyjny festiwalu uświetnią:

 

Pokaz filmu „Louise w zimie”   

Najnowszy film Jeana-Françoisa Laguioniego Louise w zimie (Louise en hiver, 2016), ktorego premierowa projekcja otwiera nasz festiwal, wygrał w tym roku w rywalizacji na najlepszy pełnometrażowy film animowany na prestiżowym festiwalu w Ottawie. Jego bohaterką jest Louise, kobieta przebywająca w małym nadmorskim miasteczku. Ostatniego dnia lata orientuje się, że pociąg odjechał bez niej. Zostaje sama na opustoszałych ulicach miasteczka. Pogoda szybko się pogarsza, nadchodzą sezonowe przypływy. Przetrwanie burzy w ciągu tych kilku pierwszych nocy jest bardzo trudne. Jednak niedługo poźniej wraca dobra pogoda i przynosi Louise wyjątkowe babie lato. Louise traktuje swoją samotność jak wyzwanie. Buduje sobie chatkę na wybrzeżu, w wieku 75 lat odkrywa życie jak z opowieści o Robinsonie Crusoe i zdaje sobie sprawę, że jest bardziej wytrzymała i pomysłowa, niż kiedykolwiek sobie to wyobrażała.

louise-w-zimie1

 

Koncert Bovskiej

Bovska, czyli Magda Grabowska-Wacławek urodziła się w 1985 roku w Warszawie. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Oprócz tworzenia własnych utworów w dorobku ma pisanie muzyki na orkiestrę smyczkową oraz do filmów animowanych. O sobie mówi: „Wymyślaczka piosenek co wiją się melodią i tekstem. Przebija się przez rzeczywistość, choć czasem traci ostrość. Marzy o pudełku od zapałek z widokiem na kawałek chmur o zapachu ziemi.” Piosenka Bovskiej „Kaktus” znalazła się w serialu TVN „Druga szansa”.

bovska1

 

Gala otwarcia festiwalu
Louise w zimie
(Louise en hiver, reż. Jean-François Laguionie, Francja/Kanada 2016, 75’)
22 listopada (wtorek), godz. 19.00
Małopolski Ogród Sztuki (duża sala)

Pula biletów na galę otwarcia jest dostępna.
Bilety do kupienia w punktach sprzedaży.

 

BOVSKA
22 listopada (wtorek), godz. 21.00
Małopolski Ogród Sztuki (duża sala)

Bilety na koncert Bovskiej są dostępne.

Informacje o biletach:
http://etiudaandanima.com/praktyczne/bilety/

 
 

tagi :   

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content