en

31.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 22-27 X 2024

Warsztaty animacji dla dzieci

Dodano: 04 listopada, 2017

Warsztaty animacji dla dzieci

 26.11.2017, plac Szczepański 9, Kamienica Szołayskich

 

Warsztaty, które poprowadzi Piotr Szczepanowicz  poświęcone będą animacji poklatkowej (wycinanka, plastelina), realizowanej pod kamerą. Chcielibyśmy przedstawić dzieciom w każdym wieku możliwości kreowania swoich własnych lub wspólnych animowanych światów. Zachęcić ich do kreatywnej aktywności, która ma nieograniczone możliwości ekspresji jak i plastyki.

Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się na wybranych przykładach filmowych jakie są możliwości animacji oraz jak ich mogą używać także sami domu. Zrealizujemy wspólnie własną produkcję animowaną.

 

Grupa od 5 -7 lat (10:00-13:00)

Młodszym dzieciom pokażemy jak zrealizować animację poklatkową przy użyciu telefonu lub tabletu. Wspólnie zrobimy krótki film gdzie bohaterami zostaną Muminki (najnowsza produkcja Studia Animoon Gwiazdka Muminków)

 

Grupa od 8 – 10 lat (14:00-17:00)

Starszym dzieciom, chcemy natomiast pokazać jak wiele jest możliwości kreacji. Każdy będzie mógł zabawić się w youtubera i stworzyć film, który będzie ich samych opisywał (coś na zasadzie vloga na youtube ).

 

Zgłoszenia na warsztaty prosimy przesyłać na adres: warsztaty@etiudaandanima.com do 24.11.2017.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

 

Piotr Szczepanowicz jest młodym reżyserem, scenarzystą oraz producentem filmów animowanych. Ukończył studia na Uniwersytecie Opolskim i w Łódzkiej Szkole Filmowej. W latach 2010 – 2015 współtworzył krakowskie studio animacji i postprodukcji NoLabel, gdzie był producentem m.in. wielokrotnie nagradzanego i pokazywanego za granicą debiutanckiego filmu Tomasza Popakula  Ziegenort (2013). Współpracował przy produkcji m.in. filmów: Piotruś i Wilk (reż. Suzie Templeton), Świteź (reż. Kamil Polak) i Magic Piano (reż. Martin Clapp). Jako reżyser zrealizował siedem autorskich filmów krótkometrażowych m.in. nagradzanego w Polsce i za granicą Dróżnika (2012). Jest również współtwórcą wielu projektów animowanych produkowanych przez studio Animoon i studio Letko, z którymi związany jest na stałe. Jest współautorem scenariuszy pełnometrażowego filmu Gwiazdka Muminków oraz seriali Toru Superlis, Sol i Liv oraz Miasteczko Mamoko. Był ekspertem PISF w latach 2013-2015. Obecnie jest supervisorem postprodukcji pełnometrażowego debiutu Mariusza Wilczyńskiego pt. Zabij to i wyjedź z tego miasta.

 

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content