Wrzuć pandemię do filmu
21 listopada
Grupa docelowa: dzieci w wieku 7-13 lat
godz. 10.00
I tura: dzieci w wieku 7-9 lat, max. 12 osób
godz. 14.00
II tura: dzieci w wieku 10-13 lat, max. 12 osób
Zgłoszenia: biuro@etiudaandanima.pl
Uwaga! Liczba miejsc dla każdej z grup ograniczona
Zajęcia będą prowadzone na programie TupiTube i tu kilka ważnych rzeczy! Dobrze, żeby uczestnicy pobrali sobie przed zajęciami program TupiTube (jest darmowy) i wykonali kilka zdjęć lub pobrali gotowe zdjęcia (wykonane przez nas). Instrukcja przygotowania do warsztatu znajduje się poniżej.
CO TRZEBA MIEĆ?:
Zdjęcia objęte prawem autorskim, udostępnione jedynie na potrzeby realizacji warsztatu "Wrzuć pandemię do filmu" w ramach festiwalu Etiuda&Anima.
Podczas zajęć online uczestnicy poznają arkana animacji rysunkowej (2D), a przy użyciu specjalnej aplikacji stworzą krótki film w tej technice. Każde dziecko siedząc bezpiecznie w zaciszu domowym w przystępny i praktyczny sposób zapozna się z podstawami animacji rysunkowej i stworzy krótką animację.
Młodzi uczestnicy będą mogli opowiedzieć o swoich doświadczeniach z pandemią. Chcemy dać narzędzie arteterapeutyczne, by dowiedzieć się jak dzieci odbierają wirusa, co czują w zamknięciu, o szkole w domu, lękach wywołanych zagrożeniem dla rodziców czy dziadków, oraz o różnych rzeczach, które się przez nie i przez ich rodziny przetoczyły w tym czasie.
Zajęcia rozpoczną się krótką rozmową i wprowadzeniem z zakresu animacji rysunkowej i technik komputerowych. W zależności od stopnia zaawansowania i umiejętności uczestnicy będą wykonywali proste animacje np. spadającego liścia, kropli deszczu, lecącego ptaka, czy chmury lub bardziej złożone z kilkoma elementami i przekształcaniem form (np. zmiana liścia w jakąś bardziej fantastyczną postać).
Warsztaty będą prowadzone przez Justynę Jakóbowską.
Partner projektu: Fundacja PZU
Współorganizatorami warsztatów są:
- MOMAKIN (opis poniżej)
- Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji
Justyna Jakóbowska - animator działań plastycznych, artystka wizualna, VJ, absolwentka Wydziału Edukacji Wizualnej łódzkiej ASP (dyplom w 2010 roku). Posiada uprawnienia pedagogiczne.
Swoją przygodę z warsztatami dla dzieci rozpoczęła podczas stypendium Erasmus w Cluj-Napoce w Rumunii działając z dziećmi romskimi z podmiejskiej dzikiej osady. Od tamtej pory zdobywała doświadczenie w prowadzeniu i tworzeniu autorskich warsztatów plastycznych dla dzieci. Współpracowała między innymi z firmami: DADA, Kreska, Magenta, Zaczarowany Ołówek.
Swoją wiedzę rozszerzyła o
podstawy technik animacji poklatkowej podczas kursu w Studiu Filmowym Se-ma-for
by następnie prowadzić zajęcia plastyczne i filmowe dla dzieci i dorosłych
w Muzeum Animacji Se-ma-fora.
Współpracuje z firmą MOMAKIN, gdzie prowadziła zajęcia plastyczne i filmowe dla dzieci i dorosłych.
Pracowała z osobami dorosłymi z upośledzeniem intelektualnym jako instruktor grafiki komputerowej w Pracowni Twórczej Domu na Osiedlu a także jako asystent – opiekun w miejscu zamieszkania podopiecznych w Domu na Osiedlu.
MOMAKIN łączy świat artystów i specjalistów działających w obszarze animacji z profesjonalnym rynkiem produkcji.Firma wyszukuje twórców, doradza, skutecznie promuje. Oprócz działalności agencyjnej i wsparcia produkcyjnego specjalizuje się także w dystrybucji filmów i seriali animowanych z całego świata. W swoim katalogu dla kin, telewizji i serwisów VOD ma najważniejsze tytuły ostatnich lat, m.in. „Przytul mnie”, „Pamiętnik Florki”, „Żubr Pompik” i „Bajki i baśnie polskie”. Momakin zajmuje się także profesjonalizacją rynku animacji poprzez organizację branżowych wydarzeń i kursów i jednocześnie popularyzacją animacji wśród najmłodszych poprzez realizację warsztatów animacji.