en

30.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 21-26 XI 2023

Tygodnik Powszechny zaprasza na...

Dodano: 18 listopada, 2015

...nagrodzone filmy z festiwalu Etiuda&Anima do zobaczenia on-line

20, 21 i 22 listopada 2015 na stornie internetowej „Tygodnika Powszechnego” (www.TygodnikPowszechny.com) ukażą się trzy niezwykłe filmy, które zostały nagrodzone w poprzednich latach – fabuła, dokument oraz animacja. Krótkometrażówki dostępne będą tylko przez tydzień, zatem nie zwlekajcie z ich zobaczeniem!

20 listopada 2015

"Zabicie ciotki" w reżyserii Mateusza Głowackiego (film fabularny, Polska)

Jurek ma 23 lata i jest studentem historii. Mieszka z kochającą ciocią, która wychowujeZabicie Ciotki_reż. Mateusz Głowacki go i utrzymuje. W poczuciu, że jest ona przyczyną i symbolem egzystencjalnej nudy, monotonii i marazmu w jego życiu, sięga po młotek... Jednak czy jego życie bez ciotki faktycznie nabierze wreszcie jaśniejszych barw? "Zabicie ciotki" to film o walce z własnymi demonami, oparty na niedokończonej powieści Andrzeja Bursy z roku 1957.

Srebrny Dinozaur MFF Etiuda&Anima 2013 za "ciekawą interpretację prozy Andrzeja Bursy, nowatorską narrację i surrealistyczną wizję peerelowskich realiów, w których odbija się nasza współczesna rzeczywistość"

21 listopada 2015

 „Rogalik” w reżyserii Pawła Ziemilskiego (film dokumentalny, Polska)

Rogalik_reż. Paweł ZiemilskiCzy istnieje postpegeerowski realizm magiczny? „Rogalik” to innowacyjny narracyjnie i wizualnie dokument ukazujący nieznane oblicze polskiej wsi. Paweł Ziemilski opiera się dwóm popularnym konwencjom jej przedstawiania, naturalistycznej i sielskiej, by stworzyć zupełnie nową jakość filmowego dokumentu.

Brązowy Dinozaur MFF Etiuda&Anima 2013 za "wizjonerskie, tajemnicze, głęboko poruszające spojrzenie na polską prowincję oraz nadzwyczajny styl opowiadania" .

22 listopada 2015

„Królik i jeleń” w reżyserii Pétera Vácza (film animowany, Polska)

Rabbit and Deer_nyuszi és őz_reż. vácz péter

Urocza animacja łącząca techniki tradycyjnej animacji rysunkowej oraz komputerowej animacji 3D. Dwóch przyjaciół żyje sielskie życie w płaskiej i dwuwymiarowej rzyczewistości. Co stanie się, gdy jeleń zapragnie żyć w świecie trzech wymiarów? Czy transfer z 2D do 3D wystawi ich przyjaźń na próbę.

Honorowe wyróżnienie jury konkursu ANIMA podczas MFF Etiuda&Anima 2013.

Filmy dostępne będą przez 7 dni.

www.tygodnikpowszechny.com

tagi :   

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content