en

30.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 21-26 XI 2023

Śnieżka o głosie Miss God

Dodano: 26 listopada, 2015

Niema „Śnieżka” i głośna Miss God - zapraszamy na wieczór kina niemego z muzyką graną na żywo.Już w piątek jedna z najbardziej interesujących przedstawicielek młodej polskiej sceny muzycznej – Miss God – zagra do filmu Śnieżka Pablo Bergera.

Śnieżka_16.11Baśń o Królewnie Śnieżce braci Grimm opowiedziana na nowo. Akcja filmu Pablo Bergera rozgrywa się w latach 20. w Sewilli. Mała Carmen nigdy nie miała okazji poznać swojej przedwcześnie zmarłej, pięknej matki. Jej ojciec, niegdyś sławny torreador, zaniedbuje córkę, ulegając złemu wpływowi nowej żony. Bezduszna macocha nienawidzi Carmen i pewnego dnia postanawia pozbyć się jej raz na zawsze. Jednak dziewczynce udaje się uciec. Spotyka wesołą kompanię karłów – „małych torreadorów”, którzy przyjmują ją do swojej grupy i dają przezwisko „Śnieżka”. Wkrótce bohaterka próbuje swoich sił w korridach. Śnieżka zrealizowana została w konwencji kina niemego. Film Bergera porównywany jest do obsypanego Oscarami Artysty (2011) Michela Hazanaviciusa. Oba filmy z nostalgią przypominają epokę, kiedy kino było „wielkim niemową”.

Do filmu zagra: Miss God

Miss God_16.11Miss God to wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna. Łączy subtelną elektronikę z przyjemnym basem, etnicznymi inspiracjami i wokalnymi eksperymentami. Świadomie i po swojemu. Zdaniem Agnieszki Szydłowskiej to „artystka osobna, własna”. Finalistka pierwszego konkursu Skody i radiowej Trójki oraz konkursu „Zrób głośniej T-Mobile Music”. Występowała za granicą, m.in. w Berlinie, stworzyła muzykę do międzynarodowego spektaklu tanecznego Le Flux, którego premiera odbyła się w Paryżu 2014 r., w lipcu 2015 r. zagrała dwa koncerty w Londynie, w tym jeden jako headlinerka Ambition Festival. W Polsce można ją było usłyszeć na Openerze, Festiwalu Soundrive w Gdańsku oraz Festiwalu Firmament w Katowicach. Miss God wystąpiła także w programie Offensywa Piotra Stelmacha, a jej muzykę można również usłyszeć w spektaklach teatralnych oraz gościnnie u innych artystów, np. Lukasyno. Nazwana przez serwis muzyczny Interia.pl jednym z najbardziej obiecujących debiutów muzycznych 2013 roku. Dotychczas wydała dwie EP-ki: Widzę cię (2013) i Woda (2014).


ŚNIEŻKA Pablo Bergera z muzyką Miss God na żywo. 

Kino Rotunda (Duża sala)
27 listopada (piątek),  godz. 20.00

tagi :   

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram