Skip to content
en

31.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 22-27 X 2024

Nagrody
Nagrody

Piąty, przedostatni dzień 29. MFF Etiuda&Anima. Zapraszamy na galę wręczenia nagród

Dodano: 03 grudnia, 2022


Piąty dzień 29. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima będzie obfitował nie tylko w projekcje krótkometrażówek, ale również w pokazy filmów długometrażowych czy panele dyskusyjne. Jednak najważniejszym punktem dzisiejszego dnia jest bez wątpienia gala zakończenia festiwalu, na której zostaną wręczone nagrody w konkursach ETIUDA, ANIMA oraz ANIMA.PL.

Kadr z animacji „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” reż. Anna Błaszczyk

Zanim jednak rozpocznie się gala zakończenia, na wszystkich zainteresowanych czeka wiele kinowych atrakcji. O godzinie 10:00 zapraszamy najmłodszych uczestników festiwalu na film animowany w reżyserii Anny Błaszczyk pod tytułem „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu”. Jest to historia dorastającego Misia, który w dniu swoich urodzin chce wyruszyć do legendarnej Złotej Krainy, czemu przeciwny jest Tata Miś.  Równolegle w Sali Małej, rozpocznie się panel dyskusyjny Stowarzyszenia Filmowców Polskich pod tytułem „Dlaczego twórca filmów animowanych coraz częściej przyjmuje rolę producenta?”.

Wraz z wybiciem godziny 12:00, wyłącznie w Sali Dużej Małopolskiego Ogrodu Sztuki, zostanie wyświetlony długometrażowy film w reżyserii Krzysztofa Ostrowskiego pod tytułem „Jak zostałem superłotrem”. To nietypowa opowieść o relacji ojca i syna, Superłotra i Superłotra Juniora, próbujących przejąć kontrolę nad światem.  

Kadr z filmu „Spaceboy” reż. Veerle De Wilde

Również w samo południe, w Sali Małej, rozpocznie się panel dyskusyjny, który zajmie się tematem audiodeskrypcji w animacji. Panelowi towarzyszy pokaz filmów z audiodeskrypcją oraz podsumowanie projektu „Poznajmy się na 4 ręce”. Cztery niezwykłe filmy „Spaceboy” (reż. Veerle De Wilde), „Kraina chwały” (reż. Borbála Nagy), „Noir-soleil” (reż. Marie Larrivé) i „Książe w cukierni” (reż. Katarzyna Agopsowicz) to opowieści o dorastaniu, moralnych dylematach czy szczęściu. 

Kadr z animacji „Seks dla opornych” reż. Izabela Plucińska

Ostatni pokaz w ramach cyklu „National Film Board of Canada – Kuźnia talentów światowej animacji” to blok „Kobiety w animacji” ukazujący zmiany, jakie w ostatnich latach zaszły w świecie animacji i roli, którą w tych przeobrażeniach odegrały kobiety. 

Kadr z animacji „Źle narysowana kura” reż. Jiří Brdečka

Sekcja o urokliwym tytule „Animacja to filmowa poezja” oferuje krótkometrażowe animacje  szczególnie cenione przez włoskiego historyka filmu Giannalberto Bendazziego w wyborze Andrei Martignoniego oraz Fundacji Bendazziego. Pokazom towarzyszyć będzie spotkanie z Andreą Martignonim, poświęcone pamięci  Giannalberto Bendazziego. „Fantasmagorie” (reż. Emile Cohl), „Życie po życiu” (reż. Ishu Patel) czy „Każde królestwo” (reż. Secondo Bignardi) to tylko niektóre z propozycji. 

Kadr z realizacji filmu „1970” reż. Tomasz Wolski

Pod koniec dnia, wyłącznie w salach kinowych Małopolskiego Ogrodu Sztuki zostaną zaprezentowane pełnometrażowe filmy: animacje „Srebrny Ptak i Tęczowa Rybka” (reż. Lei Lei) oraz „Dziesiątki Północy” (reż. Koji Yamamura), a także dokument „1970” (reż. Tomasz Wolski). Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem, producentką Anną Gawlitą i odpowiedzialnym za część animowaną Robertem Sową, którzy opowiedzą o niełatwej realizacji filmu. Wystawą makiet i lalek zrealizowanych na potrzeby animowanych fragmentów filmu 1970 można zachwycać się w trakcie trwania całego festiwalu w przestrzeni Małopolskiego Ogrodu Sztuki.

Sobotę zwieńczy wręczenie nagród w konkursach ETIUDA, ANIMA oraz ANIMA.PL, po których nastąpi projekcja zwycięskich filmów. Gala zakończenia festiwalu zaczyna się o 20:00 w głównej sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Do kogo w tym roku powędrują Dinozaury, Jabberwocky i Żmije? Przekonamy się już niebawem. 

Link do zakupu indywidualnych biletów: 
https://www.bilety24.pl/kino/organizator/fundacja-promocji-kultury-artystycznej-filmowej-i-audiowizualnej-etiuda-anima-932

– 7 PLN za bilet ulgowy VOD i 8 PLN za bilet normalny VOD
– 10 PLN za bilet ulgowy KINO i 12 PLN za bilet normalny KINO

UWAGA! Bilety na projekcje na platformę VOD oraz na projekcje fizyczne sprzedawane są oddzielnie.

Więcej o biletach i karnetach:
https://etiudaandanima.pl/praktyczne/bilety-i-karnety-2022/

Zachęcamy do śledzenia informacji o 29. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda&Anima na stronie: https://etiudaandanima.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/EtiudaandAnima

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Postaramy się Cię uszczęśliwić.

Subscribe to the newsletter by filling in the fields below. We will try to make you happy.

 

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram