/Konkurs ETIUDA: święto młodego kina

Konkurs ETIUDA: święto młodego kina

Tegoroczny konkurs ETIUDA stanowi odświeżający i energetyzujący pochód filmów studenckich z całego świata. Zobaczyć będzie można historie opowiadające o zombie-apokalipsie, hodowli ślimaków, kwestii imigrantów czy wreszcie depresji robota.

14 krajów, 34 filmy i ponad 650 minut oglądania na dużym ekranie jedynych w swoim rodzaju dzieł. Młodzi reżyserzy brawurowo sięgają po różnorodne formy narracji i niebagatelną tematykę po to, by opowiedzieć o otaczającej ich rzeczywistości, a także o samym kinie. Naturalistyczny Dzień babci przedstawia samotność ludzi niedopasowanych społecznie, a z kolei To, co dzielimy w nieoczywisty sposób opowiada o samobójstwie nastolatka, korzystając z impresjonistycznych środków.

SPACER 1

Prócz filmów zaangażowanych społecznie, w konkursie ETIUDA znalazły się także postmodernistyczne zabawy z kinem. Requiem dla robota trawestuje historię monstrum Frankensteina, dopasowując ją do współczesnych rozważań nad sztuczną inteligencją. Sześć godzin to natomiast trzymający w napięciu horror o stopniowej przemianie w potwora. Zaskakującym eksperymentem jest Historia obiektu, która w surrealistyczny sposób wykłada naukową teorię obiektu.

Miłośnicy każdego gatunku filmowego znajdą coś dla siebie podczas konkursowych projekcji etiud studenckich, które będą pokazywane od 24 do 27 listopada w Rotundzie. Filmy powalczą o Złotego, Srebrnego i Brązowego Dinozaura. Bez względu jednak na to, kto ostatecznie okaże się zwycięzcą, warto udać się na wszystkie seanse i dać się porwać jedynemu w swoim rodzaju świętu młodego kina.


I PROJEKCJA ETIUDA: 24 listopada (wtorek), godz. 16.30, Rotunda (duża sala)

http://etiudaandanima.com/film/konkurs-etiuda-i/

 II PROJEKCJA ETIUDA: 24 listopada (wtorek), godz. 21.00, Rotunda (duża sala)

http://etiudaandanima.com/film/konkurs-etiuda-ii/

 III PROJEKCJA ETIUDA: 25 listopada (środa), godz. 17.00, Rotunda (duża sala)

http://etiudaandanima.com/film/konkurs-etiuda/

 IV PROJEKCJA ETIUDA: 25 listopada (środa), godz. 21.00, Rotunda (duża sala)

http://etiudaandanima.com/film/konkurs-etiuda-2/

 V PROJEKCJA ETIUDA: 26 listopada (czwartek), godz. 17.00, Rotunda (duża sala)

http://etiudaandanima.com/film/konkurs-etiuda-3/

 VI PROJEKCJA ETIUDA: 26 listopada (czwartek), godz. 21.00, Rotunda (duża sala)

http://etiudaandanima.com/film/konkurs-etiuda-4/

 VII PROJEKCJA ETIUDA: 27 listopada (piątek), godz. 16.00, Rotunda (duża sala)

http://etiudaandanima.com/film/konkurs-etiuda-5/