en

31.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 22-27 X 2024

Już dziś startuje w Krakowie 30. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima!

Dodano: 22 listopada, 2023

To już dzisiaj rozpocznie się 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima. Pierwszego dnia czekamy na Państwa w krakowskim Kinie Paradox przy ulicy Krupniczej 38 – to tam odbywać się będą zaplanowane na ten dzień wydarzenia!

O 18:00 zapraszamy na pierwszą tego dnia atrakcję filmową, czyli Grecki Wieczór i projekcje filmów powstałych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Animacji ANIMASYROS.  Festiwal Animasyros swoją podróż do świata animacji rozpoczął 19 września 2008. Odbywając się regularnie co roku w stolicy archipelagu Cykladów, do tej pory Festiwal zdołał gościć ponad sto tysięcy wyjątkowych gości, stając się tym samym jednym z największych tego typu festiwali w Europie i największym w Grecji.  Animasyros powstał z inicjatywy organizacji non-profit Platforma-Urban Culture Co, aby promować wśród publiczności sztukę animacji oraz budować i wspierać spotkania twórcze  i stanowić centrum spotkań branżowych twórców animacji, zarówno na poziomie europejskim, jak i światowym.


Kadr z animacji „Noc na cmentarzu” reż. Stelios Polychronakis

W ramach tego punktu wieczoru, będą mieli Państwo okazję obejrzenia jedenastu krótkometrażówek  stworzonych przez najbardziej obiecujących i najlepszych młodych greckich twórców filmowych. Filmy reprezentują wszystkie sekcje konkursowe festiwalu ANIMASYROS  –  od filmu dokumentalnego, eksperymentalnego i fabularnego do telewizyjnego i filmów zleconych. „Pośrodku”„Noc na cmentarzu”„Niesamowita Pani Lien Mourlen” – to tylko niektóre z tytułów znajdujących się w repertuarze!


Kadr z animacji „Niesamowita Pani Lien Mourlen”, reż. Eleni Xoupa

Na 20:00 zaplanowana jest druga, a zarazem ostatnia atrakcja tego wieczoru, czyli seans portugalsko-hiszpańsko-francuskiego filmu „Demony mojego dziadka”, w reżyserii Nuno Beato. Film ten stanowi jednocześnie piękną i poruszającą opowieść o Rosie, kobiecie odnoszącej sukcesy jako projektantka w dużym mieście. Po nieoczekiwanej śmierci dziadka zdaje sobie sprawę, że od czasu opuszczenia ojczyzny nie była w miejscu, w którym czułaby się związana  i kochana.


Kadr z animacji „Demony mojego dziadka”, reż. Nuno Beato

To wszystko czeka na naszych gości już dziś w Kinie Paradox! A co jutro? Mamy przygotowanych dla Państwa jeszcze więcej etiudoanimowych atrakcji. Mowa tutaj między innymi o wystawie WymiAR, projekcjach konkursów Etiuda i Anima, oraz oficjalnej inauguracji festiwalu – te wszystkie wydarzenia czekają na Państwa tym razem w Małopolskim Ogrodzie Sztuki  przy ulicy Rajskiej 12.  Nie może Was zabraknąć! Do zobaczenia!


Link do zakupu karnetów: 
https://www.bilety24.pl/inne/932-karnet-30-mff-etiuda-anima-na-pokazy-filmowe-w-dniach-21-11-26-11-2023-96074?id=527628


Link do zakupu indywidualnych biletów: 
https://www.bilety24.pl/kino/organizator/fundacja-promocji-kultury-artystycznej-filmowej-i-audiowizualnej-etiuda-anima-932

– 12 PLN za bilet ulgowy (uczniowie/studenci/seniorzy)
– 14 PLN za bilet normalny


Więcej o biletach i karnetach:
https://etiudaandanima.pl/praktyczne/bilety-i-karnety/


Zachęcamy do śledzenia informacji o 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda&Anima na stronie: https://etiudaandanima.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/EtiudaandAnima


Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content