Masz projekt? Zaprezentuj go z uśmiechem
Część 1

22 listopada 2019 (piątek) - 10.00

Małopolski Ogród Sztuki - Sala mała, ul. Rajska 12


Część 2

23 listopada 2019 (sobota) - 9.00

Małopolski Ogród Sztuki - Sala duża, ul. Rajska 12


Prowadzenie: Anna Szczerbińska

Zapraszamy wszystkich młodych twórców na dwudniowe warsztaty praktyczne z Anną Szczerbińską "Masz projekt? Zaprezentuj go z uśmiechem" czyli jak przygotować treść, formę oraz jak panować nad swoim ciałem podczas publicznych prezentacji własnych dzieł. Bardzo przydatne i ważne. Uczestnicy będą pracować na własnych przykładach.

Zapisy na warsztaty: anna.kurda@etiudaandanima.pl

Wszystkich chętnych prosimy o przesłanie CV oraz szkicu projektu, nad którym aktualnie pracują/lub chcą pracować podczas warsztatów.

23 listopada 2019 (sobota)


Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego - Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie
Plac Szczepański 9


Warsztaty Flip-booka
Flip Book to jeden z najprostszych, najstarszych i najbardziej lubianych sposobów tworzenia “filmu animowanego”. Podczas tych warsztatów uczestnicy będą badać cuda złudzeń optycznych. Korzystając z podstawowych umiejętności rysowania i kilku sztuczek, uczestnicy stworzą własny papierowy film!

10.00 – 12.15
Warsztaty animacji dla dzieci (5 - 7 lat)
Prowadzenie: Lucija Mrzljak

13.00 – 16.00
Warsztaty animacji dla dzieci (8 - 10 lat)
Prowadzenie: Lucija Mrzljak

Wstęp wolny
Liczba miejsc ograniczona! Zapisy pod adresem: anna.kurda@etiudaandanima.pl

Lucija Mrzljak
(ur. w Zagrzebiu w 1990) chorwacka reżyserka filmow animowanych i rysowniczka, na stale pracująca i mieszkająca w Estonii. Już jako dziecko rysowała swoje pierwsze książeczkowe animacje, a jako nastolatka dołączyła do laboratorium filmowego, gdzie zrealizowała swoj pierwszy eksperymentalny film na taśmie filmowej 8 mm i 16 mm. Mrzljak studiowała animację na akademiach sztuk pięknych w Zagrzebiu, Krakowie, Pradze i Talinie. Po ukończeniu studiow magisterskich na wydziale animacji w Estonii pod kierunkiem Priita i Olgi Parn zdecydowała się zostać w Talinie, gdzie do dziś pracuje w Joonisfilm Studio. Jej studenckie filmy pt. Szuma (Shuma) oraz Kąt (Kut) były pokazywane na wielu festiwalach na całym świecie. Podczas Etiuda&Anima 2016 filmy te przyniosły autorce nagrodę Dyrektora Artystycznego festiwalu – Wielkiego Niedocenionego. W 2018 roku zdobyła Złotego Jabberwocky za film A Demonstration of Brilliance in Four Acts, który zrealizowała z Mortenem Tšinakovem. Poza realizacją filmow animowanych artystka rysuje rownież ilustracje do książek dla dzieci oraz międzynarodowych czasopism politycznych.


23 listopada 2019 (sobota)


Małopolski Ogród Sztuki
Rajska 12

10.00 – 14.00
I ty możesz zostać youtuberem: warsztaty realizacji filmu telefonem komórkowym
Prowadzenie: Rafał Kosecki, AMA

Warsztaty dla młodzieży w wieku 10 – 13 lat

Wstęp wolny
Liczba miejsc ograniczona! Zapisy pod adresem: anna.kurda@etiudaandanima.pl

Zapraszamy wszystkich młodych entuzjastów kręcenia filmów telefonem komórkowym na warsztaty z Rafałem Koseckim, wykładowcą AMA Film Academy. Podczas warsztatów uczestnicy poznają zasady kadrowania, plany filmowe oraz możliwości i zasady działania sprzętu multimedialnego przyniesionego przez uczestników. Każdy z uczestników będzie miał szansę poznać wszystkie etapy tworzenia krótkich opowieści filmowych: od inspiracji poprzez pomysł na historię, scenariusz, kadrowanie, storyboard, wykonanie/montaż.

Rafał Kosecki - Aktor filmowy i telewizyjny, reżyser TV. Znany z obsady polskich seriali, takich jak „Kasia i Tomek”,, „Tygrysy Europy”, „Dziki”, „Szkoła”. Realizował seriale „W11. Wydział śledczy” i „Detektywi” dla telewizji TVN. Wykładowca na AMA Film Academy w Krakowie.

23 listopada 2019 (sobota)


Małopolski Ogród Sztuki
Rajska 12

15.00 – 19.00
Ciało, organizm, mechanizm - warsztaty animacji dla dorosłych
Prowadzenie: Izabela Plucińska

Wstęp wolny
Liczba miejsc ograniczona! Zapisy pod adresem: anna.kurda@etiudaandanima.pl

Ciało, organizm, mechanizm – taki jest tytuł warsztatów animacji poklatkowej, które poprowadzi Izabela Plucińska, reżyserka, scenarzystka i twórca filmów animowanych. Warsztaty skierowane są do osób dorosłych, które chcą nauczyć się doskonałej techniki tworzenia w plastelinie od mistrzyni. Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł stworzyć swoją animację.