WARSZTATY

24 listopada 2018 (sobota)


Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego - Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie
Plac Szczepański 9

10.00 – 16.00
Warsztat animacji abstrakcyjnej
Prowadzenie: Steven Woloshen

Jeśli chciałbyś tworzyć jak malarz albo filmowiec, nadarza się wspaniała okazja, by zrealizować własny 35mm film animowany lub eksperymentalny bez użycia kamery i bez obróbki. Norman McLaren i Len Lye opracowali tę technikę w latach trzydziestych i prawie osiemdziesiąt lat później ona wciąż zadziwia publiczność.

Podczas tego warsztatu prowadzonego przez Stevena Woloshena poznamy różnorodne techniki realizacji filmów bez użycia kamery oraz odkryjemy po drodze nowe. Uczestników zachęca się do wybrania właściwych materiałów i narzędzi, a następnie drapania, malowania i stosowania kolażu bezpośrednio na powierzchni czystej lub czarnej taśmy lub na wcześniej nakręconym materiale. Przyjrzymy się również popularnym metodom synchronizacji ścieżek dźwiękowych i cyfryzacji ręcznie wykonywanych filmów.


25 listopada 2018 (niedziela)


Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego - Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie
Plac Szczepański 9

10.00 – 13.00 (Grupa dzieci w wieku 5-6 lat)
14.00 – 17.00 (Grupa dzieci w wieku 7-8 lat)
Warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci - Spotkania z Basią
prowadzenie: Anna Oparowska - Grupa Smacznego

Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję pobyć trochę z Basią (bohaterką książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak oraz serialu zrealizowanego na ich podstawie przez Grupę Smacznego) ale przede wszystkim dowiedzieć się co nieco o procesie, jakim jest animacja i jak niewiele trzeba, by stać się animatorem, czy reżyserem.