WYDARZENIA BRANŻOWE

21 - 22 listopada 2018 (środa - czwartek)


Krakowski Park Technologiczny
Ul. Podole 60

10.00 – 15.00
Konferencja Animacja, fabuła, dokument – o synergii połączeń
Konferencja branżowa skierowana do profesjonalistów z obszaru produkcji filmu, animacji i efektów specjalnych

Głównym celem jest zwrócenie uwagi na potencjał animacji rozumianej jako nowoczesne efekty specjalne lub forma artystyczna oraz wpływie animacji na rozwój polskiego rynku filmowego.

Pierwszy dzień konferencji będzie poświęcony rozwojowi polskiego sektora animacji oraz źródłom jego finansowania. Gościem specjalnym będzie Maciej Dydo – Zastępca Dyrektora Departamentu Własności Intelektualnej i Mediów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Drugiego dnia największe firmy postprodukcyjne (Platige Image, Studio Orka, Deep Blue, Animoon, Pigeon) zaprezentują potencjał polskiej branży efektów specjalnych (VFX).

Gośćmi specjalnymi będą przedstawiciele Mackevision - firmy produkującej efekty specjalne do m.in. Gry o Tron czy Dnia niepodległości.


22 listopada 2018 (czwartek)


Małopolski Ogród Sztuki
Rajska 12
Sala mała

13.00
Od etiudy do pełnego metrażu, czyli o debiucie filmowym – warsztat prawniczy
Prowadzenie: Mecenas Marcin Lassota z Kancelarii Lassota sp. j.

Celem spotkania jest uporządkowanie kwestii prawnych istotnych na poszczególnych etapach produkcji pełnometrażowego filmu fabularnego z perspektywy debiutujących na tym polu twórców.

Które umowy wiążą się z wkładem twórczym w utwór audiowizualny jako całość? Kto z członków ekipy filmowej wykonuje dzieło a kto zlecenie? Jak może wyglądać sposób rozliczenia z twórcami filmowymi? Na co uważać w umowie z dystrybutorem filmu? Jakie zapisy warto zawrzeć w poszczególnych umowach? Co powinny regulować umowy koprodukcyjne?

Spotkanie poprowadzi prawnik specjalizujący się w produkcji filmowej, pracujący na co dzień z producentami filmowymi przy produkcji filmów fabularnych i dokumentalnych, a także przy ich dystrybucji.

14.30
Słuchając hologramu
Prowadzenie: Konrad Sierzputowski

Zespoły wirtualne to zjawisko trudne do jednoznacznego określenia i przez to trudne do uchwycenia. To grupy i artyści, którzy nie istnieją jednoznacznie w rzeczywistości. To zarówno fikcyjne zespoły opisane w literaturze, grupy muzyczne występujące na potrzeby filmów i seriali, jak i bohaterowie gier muzycznych, ale także grupy animowane. Obserwując zmiany w tej formie, począwszy od zespołu Gorillaz aż do sukcesu japońskiej gwiazdy pop – Hatsune Miku, czy zmartwychwstania Michaela Jacksona w postaci hologramu, należy zadać sobie pytania: czy ciało muzyka nadal jest potrzebne? I co oznacza dla nas słuchanie hologramów?


23 listopada 2018 (piątek)


Małopolski Ogród Sztuki
Rajska 12
Sala mała

11.00
Warsztaty z pitchingu
Prowadzenie: Anna Szczerbińska

13.00
Warsztaty: Papaya Young Directors. Od pomysłu do realizacji filmu oraz blok filmów konkursowych Papaya Young Directors
Prowadzenie: Kacper Sawicki Executive Producer Papaya Films
Goście Specjalni: finaliści konkursu i przedstawiciel sponsora wspierającego idee Papaya Young Directors


Papaya Young Directors to jedyny taki konkurs dla młodych reżyserów w Europie, który od pięciu edycji realizuje misję edukacyjną i z powodzeniem wprowadza młodych twórców do branży filmowej i reklamowej.

15.00
Informacja o działalności Instytutu Adama Mickiewicza
Prowadzenie: Grzegorz Skorupski

Czym zajmuje się Instytut Adama Mickiewicza (IAM), jaką ma strukturę i jaką ma strategię na najbliższe lata oraz co ma wspólnego Adam Mickiewicz z Jimem Morrisonem – to niektóre zagadnienia, które zostaną rozwinięte w czasie prezentacji.