DZIEŃ 1
(rozpoczęcie festiwalu)

19 listopada 2019 (wtorek)


Małopolski Ogród Sztuki
Rajska 12
Sala duża


18.00
10 najlepszych brytyjskich krótkich filmów animowanych nowego wieku w wyborze Jayne Pilling
Gość Specjalny – Jayne Pilling

  • Eagleman Stag, reż./dir.: Mikey Please, prod.: The Royal College of Art, UK 2010, 9'
  • The Pearce Sisters / Siostry Pearce, reż./dir.: Luis Cook, prod.: Jo Allen, Aardman Animations, UK 2007, 9'
  • Guy 101 / Facet 101, reż./dir.: Ian W. Gouldstone, prod.: Ian W. Gouldstone, UK 2006, 8'50''
  • A Love Story / Historia miłosna, reż./dir.: Anushka Kishani Naanayakkara, prod.: Khaled Gad, National Film and Television School, UK 2016, 7'04''
  • Dad’s Dead / Tato nie żyje, reż./dir.: Chris Shepherd, prod.: Maria Manton, Slinky Pictures, UK 2002, 6'39''
  • Rabbit / Królik, reż./dir.: Run Wrake, prod.: Run Wrake, UK 2005, 9'
  • A Morning Stroll / Porany spacer, reż./dir.: Grant Orchard, prod.: Studio AKA, UK 2011, 6'47''
  • Fish Never Sleep/Ryby nigdy nie śpią, reż./dir.: Gaëlle Denis, prod.: Royal College of Art, UK 2002, 5'58''
  • Mamoon, Reż./dir.: Ben Steer, prod.: Tom Box, UK 2018, 6'10''
  • I Am Tom Moody / Nazywam się Tom Moody, reż./dir.: Ainslie Henderson, prod.: Ainslie Henderson, UK 2012, 6'52''


  • 20.00
    OFICJALNE ROZPOCZĘCIE FESTIWALU

  • Buñuel en el laberinto de las tortugas / Buñuel w labiryncie żółwi / Buñuel in the Labyrinth of the Turtles, reż./dir.: Salvador Simó Busom, scen./sc.: Eligio Montero, Salvador Simó Busom, dźwięk/sound: Juan Ferro, prod.: Manuel Cristóbal, José M. Fdez. de Vega, Bruno Félix, Fenme Wolting, Alex Cervantes, ES/NL/DE 2018, 80’

  • Film opowiada o niezwykłym epizodzie z życia legendarnego hiszpańskiego reżysera. Przedstawia okoliczności ,w których Luis Buñuel zrealizował swój jedyny w dorobku film dokumentalny – Ziemię Hurdów, która powstała zaraz po dwóch wielkich manifestach surrealistycznych, czyli Psie andaluzyjskim i Złotym wieku.


    Małopolski Ogród Sztuki
    Rajska 12
    Sala mała


    17.00
    Prezentacja laureata Specjalnego Złotego Dinozaura dla najlepszej szkoły filmowej MFF Etiuda&Anima 2018 – Szinház-es Filmművészeti Egyetem (Węgry)

  • Rozgonyiné / Pani Rozgonyi / Mrs. Rozgonyi, reż./dir.: Rozália Szeleczki, HU 2018, 22’
  • Nem történt semmi / Nic się nie stało / Nothing Really Happened, reż./dir.: Sándor Csoma, HU 2017, 25’
  • Szép alak / Piękna postać / Beautiful Figure, reż./dir.: Hajni Kis, HU 2016, 16’53’’
  • Bajnok / Mistrzyni / Champion, reż./dir.: Máté Bartha, HU 2017, 19’30”