en

31.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 22-27 X 2024

Nagrody
Nagrody

Piąty, przedostatni dzień 29. MFF Etiuda&Anima. Zapraszamy na galę wręczenia nagród

Dodano: 03 grudnia, 2022


Piąty dzień 29. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima będzie obfitował nie tylko w projekcje krótkometrażówek, ale również w pokazy filmów długometrażowych czy panele dyskusyjne. Jednak najważniejszym punktem dzisiejszego dnia jest bez wątpienia gala zakończenia festiwalu, na której zostaną wręczone nagrody w konkursach ETIUDA, ANIMA oraz ANIMA.PL.

Kadr z animacji „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” reż. Anna Błaszczyk

Zanim jednak rozpocznie się gala zakończenia, na wszystkich zainteresowanych czeka wiele kinowych atrakcji. O godzinie 10:00 zapraszamy najmłodszych uczestników festiwalu na film animowany w reżyserii Anny Błaszczyk pod tytułem „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu”. Jest to historia dorastającego Misia, który w dniu swoich urodzin chce wyruszyć do legendarnej Złotej Krainy, czemu przeciwny jest Tata Miś.  Równolegle w Sali Małej, rozpocznie się panel dyskusyjny Stowarzyszenia Filmowców Polskich pod tytułem „Dlaczego twórca filmów animowanych coraz częściej przyjmuje rolę producenta?”.

Wraz z wybiciem godziny 12:00, wyłącznie w Sali Dużej Małopolskiego Ogrodu Sztuki, zostanie wyświetlony długometrażowy film w reżyserii Krzysztofa Ostrowskiego pod tytułem „Jak zostałem superłotrem”. To nietypowa opowieść o relacji ojca i syna, Superłotra i Superłotra Juniora, próbujących przejąć kontrolę nad światem.  

Kadr z filmu „Spaceboy” reż. Veerle De Wilde

Również w samo południe, w Sali Małej, rozpocznie się panel dyskusyjny, który zajmie się tematem audiodeskrypcji w animacji. Panelowi towarzyszy pokaz filmów z audiodeskrypcją oraz podsumowanie projektu „Poznajmy się na 4 ręce”. Cztery niezwykłe filmy „Spaceboy” (reż. Veerle De Wilde), „Kraina chwały” (reż. Borbála Nagy), „Noir-soleil” (reż. Marie Larrivé) i „Książe w cukierni” (reż. Katarzyna Agopsowicz) to opowieści o dorastaniu, moralnych dylematach czy szczęściu. 

Kadr z animacji „Seks dla opornych” reż. Izabela Plucińska

Ostatni pokaz w ramach cyklu „National Film Board of Canada – Kuźnia talentów światowej animacji” to blok „Kobiety w animacji” ukazujący zmiany, jakie w ostatnich latach zaszły w świecie animacji i roli, którą w tych przeobrażeniach odegrały kobiety. 

Kadr z animacji „Źle narysowana kura” reż. Jiří Brdečka

Sekcja o urokliwym tytule „Animacja to filmowa poezja” oferuje krótkometrażowe animacje  szczególnie cenione przez włoskiego historyka filmu Giannalberto Bendazziego w wyborze Andrei Martignoniego oraz Fundacji Bendazziego. Pokazom towarzyszyć będzie spotkanie z Andreą Martignonim, poświęcone pamięci  Giannalberto Bendazziego. „Fantasmagorie” (reż. Emile Cohl), „Życie po życiu” (reż. Ishu Patel) czy „Każde królestwo” (reż. Secondo Bignardi) to tylko niektóre z propozycji. 

Kadr z realizacji filmu „1970” reż. Tomasz Wolski

Pod koniec dnia, wyłącznie w salach kinowych Małopolskiego Ogrodu Sztuki zostaną zaprezentowane pełnometrażowe filmy: animacje „Srebrny Ptak i Tęczowa Rybka” (reż. Lei Lei) oraz „Dziesiątki Północy” (reż. Koji Yamamura), a także dokument „1970” (reż. Tomasz Wolski). Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem, producentką Anną Gawlitą i odpowiedzialnym za część animowaną Robertem Sową, którzy opowiedzą o niełatwej realizacji filmu. Wystawą makiet i lalek zrealizowanych na potrzeby animowanych fragmentów filmu 1970 można zachwycać się w trakcie trwania całego festiwalu w przestrzeni Małopolskiego Ogrodu Sztuki.

Sobotę zwieńczy wręczenie nagród w konkursach ETIUDA, ANIMA oraz ANIMA.PL, po których nastąpi projekcja zwycięskich filmów. Gala zakończenia festiwalu zaczyna się o 20:00 w głównej sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Do kogo w tym roku powędrują Dinozaury, Jabberwocky i Żmije? Przekonamy się już niebawem. 

Link do zakupu indywidualnych biletów: 
https://www.bilety24.pl/kino/organizator/fundacja-promocji-kultury-artystycznej-filmowej-i-audiowizualnej-etiuda-anima-932

– 7 PLN za bilet ulgowy VOD i 8 PLN za bilet normalny VOD
– 10 PLN za bilet ulgowy KINO i 12 PLN za bilet normalny KINO

UWAGA! Bilety na projekcje na platformę VOD oraz na projekcje fizyczne sprzedawane są oddzielnie.

Więcej o biletach i karnetach:
https://etiudaandanima.pl/praktyczne/bilety-i-karnety-2022/

Zachęcamy do śledzenia informacji o 29. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda&Anima na stronie: https://etiudaandanima.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/EtiudaandAnima

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content