en

31.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 22-27 X 2024

Animacja artystyczna a edukacja - panel dyskusyjny Sekcji Animacji Stowarzyszenia Filmowców Polskich - LIVE

Dodano: 20 listopada, 2021


Festiwal Etiuda&Anima to miejsce do zaprezentowania aktualnych światowych dokonań w dziedzinie sztuki filmu animowanego.

Przy tej okazji, w ramach Panelu Dyskusyjnego Sekcji Filmu Animowanego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, planujemy rozmawiać o aktualnym stanie naszego artystycznego filmu animowanego, o możliwościach podejmowania ambitnych wyzwań twórczych, o sytuacji twórców, realiach produkcyjnych, mecenacie państwa.

Zapraszamy do oglądania Panelu:

Planujemy także rozmawiać o edukacji w tej dyscyplinie sztuki. Zastanowić się nad rezultatami kształcenia. Czy spełnia ono wymagania współczesności i rożnych funkcji animacji obecnych w świecie?

Chcemy odpowiedzieć na liczne postulaty tak twórców, jak i producentów, którzy zauważają, że dziś kształcenie absolwentów wydziałów i pracowni filmu animowanego w wyższych uczelniach artystycznych w Polsce nie zawsze pozwala im podejmować w równym stopniu wyzwania artystyczne i technologiczne realizacji filmów animowanych. Jak we współczesnych czasach, kiedy to problemy technologii cyfrowej produkcji komplikują się niemal z każdym miesiącem, możliwe jest opanowanie jednocześnie z nimi problemów artystycznych? Na te palące obecnie zagadnienia będziemy starali się szukać odpowiedzi w czasie naszego panelu.

tagi :   

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content